Дестилирана вода

  • 54 215
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 900
Аз пък твърдо вярвам, че дивите животни живеят най-природосъобразно и най-добре се вслушват в нуждите на организма си. Щом бозайниците имат нужда от сол и изминават стотици километри, за да си я набавят, значи има защо. И това го правят от векове, няма нищо общо със съвременната екологична обстановка на планетата.
Че днес употребяваме прекалено много сол го знае всеки. Че е нужно да се ограничавеме - също. Но някак си не мога да приема, че трябва да се минава в другата крайност и да се отрича тотално.
Е, бъдещето ще покаже кой - крив, и кой - прав.  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Е, то много ясно, че солта във вида в който е употребяваме в днешно време е вредна, но има чиста каменна сол, която която се усвоява много по-добре от организма, а и съдържа доста полезни елементи  Peace И аз мисля, че дестилираната вода не може да бъде полезна за всекидневна употреба, както бях казала е една друга тема, то тогава от всякъде щеше да те4е дестилирана вода, Да, дъждовете и снеговете са такава вода, но аз не мисля, че тях ги има за да утоляват жаждата  на хората, мисля, че тяхното предназначение е съвсем друго. Ако трябваше да разчитаме само на дъждовете и снеговете  щяхме да умрем от жажда  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 25 900
Реално погледнато, точно на дъждовете и снеговете разчитаме - кръговрат на водата и т. н.  Grinning

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Реално погледнато, точно на дъждовете и снеговете разчитаме - кръговрат на водата и т. н.  Grinning

Да, но  не седим с канчето да чакаме да падне дъжд, за да пием вода. От снега и дъжда се пълнят други водоизточници, от които ние пием вода, но тя вече не е дестилирана  Peace

# 19
  • Мнения: 25 900
И да чакаме с канчето, пак няма да е дестилирана водата, даже и на полюсите - атмосферата е презамърсена и валежите обират отровите.  Tired

# 20
  • Мнения: X
Ако е истина, че минералите и солите не се усвояват от минералната вода, защо тогава тя се препоръчва още от древността като лечебна, според специфичния си състав за различни конкретни състояния и заболявания?

# 21
  • Мнения: 620
Как` Сийка , имаш си нова фенка в мое лице  Peace

и за солите, ами сега ги пуснаха едни шуслерови по аптеките за  Peace десетачка бурканчето   Laughing

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А и нали Физиологичният разтвор , който е  копие на обичайната вътрешна телесна среда на организма всъщност е сол (натриев хлорид) и вода  Peace

# 23
  • Мнения: 620
Чета разни неща от Димков лечителя. Той има лечение с дестилирана вода , но само за три месеца, казва, че е вредно да се пие постоянно. Та неговата теория е че дестилираната вода е полезна по план и да не се прекалява с нея, защото ще отмия важни вещества от организма. Споделям само , не съм пила такава вода. От къде се снабдявате с нея?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Чета разни неща от Димков лечителя. Той има лечение с дестилирана вода , но само за три месеца, казва, че е вредно да се пие постоянно. Та неговата теория е че дестилираната вода е полезна по план и да не се прекалява с нея, защото ще отмия важни вещества от организма. Споделям само , не съм пила такава вода. От къде се снабдявате с нея?

Мисля, че я има в аптеките. Има и уреди "дестилатори", с които може да си направиш и вкъщи  Peace

# 25
  • Мнения: 620
ivka_007 , благодаря  Hug

# 26
  • Мнения: 376
Нима искате цял живот да живеете в заблуда и предразсъдъци ???
А това е специално за кака Сийчето, щото тя иска да седнем с Пол Брег и да и докажем:  Grinning


   „ Години наред слушам разсъждения за това, как някоя вода била богата на минерали. За какво става дума? Нали неорганичните вещества само обременяват нашия организъм, те са инертни и се явяват причина за образуване на камъни в бъбреците и злъчния мехур, а също така киселинни кристали в артериите, вените и другите части на тялото.
   Израснал съм в тази част на Вирджиния, където водата е доста твърда. Тя е наситена с такива неорганични вещества като натрий, желязо и калций. Много мои роднини и приятели починаха от болни бъбреци. Всички те се състариха преждевременно, защото неорганичните вещества се натрупват по стените на артериите и вените, което води до тяхното втвърдяване и после смърт. Един мой чичо умря в знаменитата болница на името на Джон Хопкинс в Балтимор, когато беше само на 45 години. След аутопсията лекарите казаха, че артериите му били втвърдени като глинени тръби – до такава степен били пропити с неорганични вещества.
    В аптеките в цял свят всяко лекарство се приготвя с дестилирана вода.”
    „ Преди много години, когато ние с моя покоен другар Дъглас Фербанкс няколко месеца пътешествахме из Полинезийските острови, видяхме красиви и здрави туземци, които никога не са пили никаква друга вода освен дестилирана, защото островите им са обкръжени от Тихи океан. Островът лежи на порест корал, който не може да задържа вода, затова туземците пият само дъждовна вода или прясна чиста влага от кокосовите орехи.”
    „ Солта не се преварява, не се усвоява от организма, няма хранителна стойност, не съдържа витамини, органични и други хранителни вещества. Солта е вредна и може да причини маса неприятности на червата, на жлъчния мехур и пикочния мехур, на сърцето, артериите и другите кръвоносни съдове. Солта може да обезводни тъканите, да ги доведе до критическо състояние.
    Солта може да се окаже отрова за сърцето. Тя увеличава възбудимостта на нервната система. Солта съдейства за извличането на калция от организма и въздейства на слизестата обвивка, покриваща целия стомашно-чревен тракт.
    Ако солта е така вредна за организма, защо тя така широко се използва? Най-вече заради това, че да се соли е станало навик, вкоренен в течение на столетия. Но този навик е основан на сериозно недоразумение. Много народи, например ескимосите, никога не употребяват сол и не страдат от това.
    Да се поглъща неорганичен натриев хлорид (сол), за да се набави необходимото количество натрий е все едно да се набавя недостига на калций с употребата на неорганичните соли на калция (варовик). Доколко тези неорганични вещества са вредни за храносмилателните органи можем да разберем, като знаем, че след употреба на сол се появява внезапна жажда. Стомахът реагира на чуждото вещество, предприемайки бърз опит да го измие с поток от вода чрез червата. От всички органи на нашето тяло червата най-много страдат от солта. Какво става, когато ние получим повече сол отколкото могат да преработят червата? Излишъкът ще бъде отложен в различни части на организма, особено в стъпалата и в долната част на глезените, което води до отичане на краката.
    Японците най-много в света страдат от повишено артериално налягане, тъй като са най-големите потребители на готварска сол в света.
    Всеки се е наслушал на това, че много животни могат да преодолеят хиляди мили за да намерят място, където да „лижат сол”. Аз щателно съм изследвал такива места. Единственото общо при тях е пълното отсъствие на натриев хлорид (готварска сол). Нещо повече, на тази почва въобще не е имало органични или неорганични съединения на натрия. Но там имаше много други вещества, необходими за животните.”
    „ Човек, вложил в млечна ферма своите пари, обикновено се старае да извлече максимални печалби. Така фермерите забелязали, че добавянето на сол в дажбата на кравите ги заставя да пият много вода. А колкото повече вода пият, толкова повече мляко дават.”
     „ Американските индианци до идването на европейците не са знаели нищо за солта. Колумб и всичките изследователи на новия свят са намерили физическото състояние на индианците за превъзходно.”
     „ На организма е необходим естествен натрий, а не солени таблетки, които са не нещо друго , а неорганичен минерал. Вие можете да получите натурален натрий, който природата е заложила в цвеклото, моркова, картофа, ряпата и другите натурални продукти. Помнете, че минералите могат да бъдат усвоени от нашите клетки само във вид на органична храна.”
  Пол Брег е писал това, когато е бил на 85 години.

# 27
  • Мнения: 376
Ето линк към другата тема, за да не се повтаря и тук това, което вече е писано там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=446794.405

# 28
  • Мнения: 25 900
Благодаря много, беше ми любопитно да се запозная с теорията на въпросния Пол Брег.
Струва ми се, че много буквално приемаш написаното. Всеки знае за вредата от твърдата вода или от прекомерната употреба на сол - топлата вода е открита отдавна и няма лекар, който да не го потвърди.
Не съм съгласна с някои от постановките му, както и това, че прекалено повърхностно представя доказателствата и изводите си.
Някой може ли да ми дефинира "прясна чиста влага от кокосовите орехи"? Ако става въпрос за кокосовото мляко, това не е дестилирана вода. Аз познавам хора, които в ежедневието си не пият чиста вода изобщо, само сокове, чай/кафе и газирани напитки. Не са умрели от това, а доколко е полезно е друг въпрос.
Ако теорията на този господин помогне на някого да ограничи солта и да живее по-здравословно - добре. Стига да не си прави погрешни изводи като цяло, да не отрича физиологията на собственото си тяло и да не се вманиачва в идеята. Организмът не прощава, когато издевателстват над него.
Но... Всеки да си шета на акъла, все пак.  Peace Laughing

ПП И все пак да попитам - тези туземци не готвят ли? Пият дъждовна вода, ок, но водата за готвене откъде я взимат - от океана? Рибката, с която се хранят, къде я мият - пак в соления океан, нали?
За ескимосите - същата работа. За какво им е сол, когато живеят и се хранят от морето?
Много повърхностни доказателства, много...  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 234
Грешиш! Организма няма нужда от сол и Пол Брег го е доказал !

Ле-ле,ле-ле!
Солта е NaCl и:
Най-разпространени съединения са натриевият хлорид (морска сол)Съединения на хлора има в човешкия организъм - в кръвната плазма, в стомашния сок, в потта.
Натрият играе важна  роля за няколко жизнено важни функции на организма. Заедно с калия, той има огромно значение и за регулирането на кръвния обем и кръвното налягане.
И не случайно в миналото са натърквали бебетата със сол и не случайно  водните басейните се пречистват с хлор. Wink
Важни са умерените дози.

Общи условия

Активация на акаунт