Дестилирана вода

  • 54 217
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
здравейте момичета, доста четох по темата ... но мненията са прекалено противоречиви -в крайна сметка добре ли е да се пие дестилирана вода , или не? аз имам проблеми с кръвта, не сериозно но... все пак... та ми препоръчаха да си направя пречистване на организма с дестилирана вода, дори намерих от къде да си купя дестилатор ... но още се двоумя, дали да рискувам?!
  bouquet

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 687
здравейте момичета, доста четох по темата ... но мненията са прекалено противоречиви -в крайна сметка добре ли е да се пие дестилирана вода , или не? аз имам проблеми с кръвта, не сериозно но... все пак... та ми препоръчаха да си направя пречистване на организма с дестилирана вода, дори намерих от къде да си купя дестилатор ... но още се двоумя, дали да рискувам?!
  bouquet

Мисля, че за пречистване е добре, но за постоянна консумация не съм сигурна, че е полезно..

# 47
  • Мнения: 14
здравейте момичета, доста четох по темата ... но мненията са прекалено противоречиви -в крайна сметка добре ли е да се пие дестилирана вода , или не? аз имам проблеми с кръвта, не сериозно но... все пак... та ми препоръчаха да си направя пречистване на организма с дестилирана вода, дори намерих от къде да си купя дестилатор ... но още се двоумя, дали да рискувам?!
  bouquet

Мисля, че за пречистване е добре, но за постоянна консумация не съм сигурна, че е полезно..
ох... знам ли... мисля да опитам ,а каквото стане!!! smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 48
  • Мнения: 376
Абе как ще пиете само дестилирана вода?! Нарушава се осмозата в организма - ще се връщаме назад в долните класове! Осмоза е онова явление, при което течност с по-голяма концентрация преминава през полупропусклива мембрана към зоната с по-ниска концентрация...И в този ред на мисли нещастните клетки просто изливат солевите си запази и сбръчкано памахват с ръчички.....А дисбаланса по калий/натрий води до сърдечно-съдови и бъбречни проблеми...Сърцето работи на принципа на различната концентрация на натрий/калий, т.нар калиево-натриева помпа.....Така, че е смешно да се твърди, че можем да живеем без тези елементи!
ХА-ха-ха !  На някой хора явно са им нарушени мисловните процеси... ooooh! Няма противоречиви мнения по темата, истината е проста и ясна. Просто тук пишат крайно не информирани хора. Кой тук отрича ползата от натрия и калия? Никой, разбира се. Но неорганичните натрий и калий във водата нямат нищо общо С ПОЛЕЗНИТЕ ОРГАНИЧНИ КАЛИЙ И НАТРИЙ, НАМИРАЩИ СЕ В ХРАНАТА ОТ РАСТИТЕЛЕН И ЖИВОТИСКИ ПРОИЗХОД. Като си купите дестилатор и като видите вонящата кал на дъното на дестилатора, едва ли ще пожелаете да пиете друга вода. Котленият камък, който се залепва на дъното на дестилатора трудно се изчиства. По същият начин организма го трупа и не може да го изчисти.  Педиатърката на децата ми досега пиеше вода от кана "Брита" и не е доволна и сега е решила и тя да си купува дестилатор. Аз и децата ми пием само дестилирана вода от една година и така ще е цял живот. 

# 49
  • Мнения: 25 900
Но неорганичните натрий и калий във водата нямат нищо общо С ПОЛЕЗНИТЕ ОРГАНИЧНИ КАЛИЙ И НАТРИЙ, НАМИРАЩИ СЕ В ХРАНАТА ОТ РАСТИТЕЛЕН И ЖИВОТИСКИ ПРОИЗХОД.

 Joy
Рожбе, като те гледам, не само си спала в часовете по биология, но и в тези по химия. Спри да се излагаш, моля те.
Иначе си пий, каквато вода искаш.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 6 478
Но неорганичните натрий и калий във водата нямат нищо общо С ПОЛЕЗНИТЕ ОРГАНИЧНИ КАЛИЙ И НАТРИЙ, НАМИРАЩИ СЕ В ХРАНАТА ОТ РАСТИТЕЛЕН И ЖИВОТИСКИ ПРОИЗХОД.
Стана ми интересно - много искам да ми дадеш приме за натрий и калийсъдържащи белтъци newsm78 newsm78 newsm78...понеже не виждам с какво точно може да се свържат тези елементи, за да добият органичен вид?  newsm78 Не забравяй, че и двата елемента са от първа валенция и обърни учебника по химия как и с какво точно могат да се свързват...да не отварям темата за хелатиране, че вече е във висшите дебри на химията, които явно са тайна за теб....
Но иначе всеки е свободен да пие каквато вода иска Peace Peace Peace А това, да което говориш в кана Брита - това е механичен примес, който се премахва механично...при дестилирането се маха и това, което не го виждаш...ама нейсе...

# 51
  • Мнения: 0
Ето аз какво намерих за солта и водата  ooooh!
 „Казвам се Ленин Шилигарски и съм на 64 г. През 2004 г. си купих книгата „Тялото жадува за вода" на издателство "Здраве и щастие", чийто девиз е: „Ти не си болен, ти си жаден". Авторът, д-р Батманджелис, в края на 80-те години открива метод за лечение на организма, който възстановява жизнените функции на неговите органи. Здравната организация на САЩ обаче отказва да го популяризира, тъй като годишно се харчат повече от 100 млрд. долара за лекарства и това би се отразило на фармацевтичната индустрия.

Моето здравословно състояние при започване на лекуването: хипертония, диабет първи тип (на инсулин), увредени клапи на сърцето, разширени вени, простата, подагра, вътрешни хемороиди, склерозирали мускули на крайниците, повредено дясно коляно, наднормено тегло — 113 кг., камъни в бъбреците, хроничен запек, сковаваща болка в кръста (която не ми позволяваше да вървя повече от 100 м, без да се наведа, за да се освободя от болката).

На 3 март 2004 г. започнах терапията, при което се получиха следните РЕЗУЛТАТИ:
Най-учудващо беше въздействието върху диабета (тази толкова трудноизлечима болест). Преди началото на лечението кръвната ми захар варираше между 8 и 13 единици, като вземах общо 40 дози инсулин на ден (20 дози сутрин и 20 дози вечер). След прилагане на лечението чрез пиене на вода още след първата седмица захарта ми започна да пада, което ме принуди да започна да намалявам сутрешната доза. След месец и половина я спрях окончателно, тъй като захарта ми падна дори под 5 единици. След това започнах да намалявам и вечерната доза (тъй като кръвната захар ми падаше) и след три месеца окончателно спрях инсулина, като захарта трайно се задържа между 5 и 7 единици. През това време се храних, като спазвах диетата за диабетно болни.

— за 100 дни спрях инсулина — 40 дози вземах всеки ден, а сега съм без инсулин
— на 3-ия ден болката в кръста изчезна и сега без усилия изминавам всяка сутрин от 4 до 8 км. за около 1 час и 30 минути до два часа, в зависимост от времето ми.
— за 100 дни спрях инсулина — 40 дози вземах всеки ден, а сега съм без инсулин
— след 1 месец студените ми стъпала се стоплиха
— за 1 година от лечението тлъстините чувствително се стопиха — станах 97-98 кг., т. е. с 16 кг. отслабнах за 1г.
— кръвното ми се нормализира на 120-130/70-80. При разходка, при ускорен ход, то спада до 90-100/ 50-60. Мисля, че това се дължи на увредените ми сърдечни клапи. Ако се вдигне до 180/99, без лекарства за 1-2 часа спада до 130/80.
— започнаха да се прибират разширените вени. Вече повече от година на са се възпалявали или втвърдявали.

Изчезнаха болките и тежестите в краката, както и отичането. Започнаха да изчезват от стъпалата мораво-сините кръвоизливи.
— започнаха да намаляват кръвоизливите в очите
— хемороидите вече не кървят от 1 година
— изчезна аритмията на сърцето, подаграта я няма. Все още нямам впечатление за подобрение на простатата и болката в дясното коляно остава. Все още се качвам и слизам трудно в превозните средства.

Каква е РЕЦЕПТАТА, която прилагах съобразно тази книга, но постоянно.
Изисква се постоянство всеки ден, докато сме живи.

На 1 кг телесно тегло е необходимо да се приемат 30 мл обикновена чешмяна или чиста планинска вода и на 2 л вода се слага 3 грама сол. Водата се разделя на 6 дози и се приема по една доза половин до 1 часа преди хранене (закуска, обяд, вечеря) и 2,5 часа след нахранване, т. е. общо 6 дози. Само режима на пиене на тази вода със сол дава фантастичен резултат. Както пише авторът, това е революция в здравеопазването. Сега пия по З л вода на ден с 4,5 г сол, понеже съм около 96 кг.

Тази смес (вода и сол) спомага за възстановяване на физико-химичните реакции в организма, веднага сваля холистерола (излишния), прочиства кръвните, водните и нервните пътища в организма и му позволява сам да се лекува: необходимо му е от 9 до 10 дни време, за да се самоизлекува без лекарствени препарати.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Може би става въпрос за "СОЛЕ", което се прави от хималайска сол и вода  Peace

# 53
  • Мнения: 376
Ето още една чудесна статия за дестилираната вода:

http://www.voda.bg/news-23/info-2054

# 54
  • Мнения: 81
Дестилирана вода може да се постигне и чрез обратна осмоза.
Трапезната вода Савина е преминала през обратна осмоза. Препоръчва се за постоянна употреба. И ако това не е признание че дестилираната вода може да се приема непрекъснато... Simple Smile

Мисля че има и други трапезни води които се пречистват с обратна осмоза, но просто в момента не се сещам.

# 55
  • Мнения: 14
Може би става въпрос за "СОЛЕ", което се прави от хималайска сол и вода  Peace


цялото ми семейство консумираме хималайска сол , сина ми е изцяло на хомеопатия и задължително слагам сребърна вода в каната от която пием "чешмяна" вода ... и мога смело да кажа, че проблемите ми с кръвта и ужасяващите пъпки и петна по кожата ми изчезнаха безследно , косата ми е в перфектен вид , както и метаболзма ми, правя и детоксикация всеки месец на пълнолуние, и не съм боледувала от тогава - а за детето .... той посещаваше ясла , сега е на градина И НИКОГА АМА НИКОГА НЕ Е ПИЛ АНТИБИОТИЦИ И НЕ Е БОЛЕДУВАЛ ОТ ДРУГО ОСВЕН ХРЕМА ... мъжът ми има6е ужасна себорея и косопад ... и ако ви кажа кооолко пари и нерви потроши за 2 години за да намери лек за този отвратителен проблем , и се излекува с 2 намазвания с един Животински продукт И ЧУДО , сигурно звучи смешно но е факт , до ден днешен няма и помен от тези гадории по скалпа му  Simple Smile)) така че мили мои мамчета , дано поне на 50 % повярваме на природния подход и пътя към здравето и баланса на организма е по достижим, не отричам медицината не ме разбирайте погрешно , но определено смятам че тя помага(понякога) когато проблема е на лице , но ако успеем да предотвратим ВЪОБЩЕ самата поява на този проблем , то тогава наистина ще сме здрави !

# 56
  • Варна
  • Мнения: 187
Инера http://www.ilan.bg/e-store/306/1785 можеш ли да ми обясниш как действа дестилатора, в тази 3 литрова бутилка каква вода си  наливаш водата, тя се поставя в уреда ли ?

# 57
  • Мнения: 376
Да, наливат се 3 литра чешмяна вода в съд, подобен на тенджера(отдолу с нагревател) и отгоре се затваря с капак, върху който е вграден вентилатор. Водата се превръща в пара, вентилатора я охлажда и през малка тръбичка излиза дестилираната вода(около 2,5 литра) навън в друг съд. Ако всеки ден се пуска за 3 часа ще харчи ток по 10 лева на месец. Заедно с дестилатора има кутийка с препарат за почистване на дъното отвътре.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 187
един такъв процес колко време трае ?

# 59
  • Мнения: 376
3 часа, обикновено го пускам вечер, като остане без вода се изключва автоматично...

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 23:45 от Инера

Общи условия

Активация на акаунт