Дестилирана вода

  • 54 220
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 376
пухи-пухи, ти правиш ли разлика между органични и неорганични вещества? В организма не трябва да има нито морска, нито готварска сол!!! Повечко трябва да четеш преди да пишеш глупости!!!
Водните басейни с минерална вода не се хлорират и затова хората ги предпочитат. Но темата е съвсем друга...минералната вода е чудесна за къпане , но не и за пиене.

# 31
  • Мнения: 234
Класификации  другаде.
Тук всеки изказва мнение!
Или темата е автономна?Аз съм химик и съм чела достатъчно! Внимателно използвай думата "глупости",защото понякога тя е огледало.
Мисля,че четеш между редовете,това което искаш да видиш!
Къде написах,че минералните басейни се хлорират?
В учебниците пише,че д.вода е с неутрално pH,a там където аз работя Дестилатора  я прави с кисело pH ;-
Но да,хората които работят тук вероятно са глупаци,според твоите виждания.

И в този ред на мисли кислорода полезен ли е ? Wink

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 14:00 от пухи-пухи

# 32
  • Мнения: 376
Тогава защо си написала "Важни са умерените дози" ?  Отровата си е отрова и в малки и в големи количества.

# 33
  • Мнения: 15 619
Тогава защо си написала "Важни са умерените дози" ?  Отровата си е отрова и в малки и в големи количества.
А стига бе! Mr. Green Ти как доказа, че водата е бъкана с отрови и жизнено необходимо да се наливаме само с дестилирана? И ако обичаш, не ми размахвай тоя Брег!  Peace Всички можем да четем, а някои даже и да мислим със собствената си глава.
Тук сме да споделяме опит и новости. Очаквам да чуя за твоя собствен, Брег ще го уважа, когато аз реша. Grinning

# 34
  • Мнения: 234
А не е ли важно да консумираме всяка храна в умерени дози?
Кислорода също е отрова,но и живот.
Щом природата е създала/не човека/ всеки елемент и вещество,значи има нужда от него-за всички живи същества.
И както казва един антрополог „Никой не умира от старост,всеки умира от болест /или необратим процес в организма/.

# 35
  • Мнения: 376
Човека е така създаден, че организма му да може усвоява само вещества от растителен и животински произход. А защо така е създаден питайте онзи там горе.
За моят собствен опит вече съм писала, че не ям сол, освен тази в хляба, у нас няма солници и че аз и децата ми пием само дестилирана вода. Децата си носят по половин литър на ден дестилирана вода в детската и училището. Като тръгнем някъде на почивка си взимаме дестилатора с нас и така. Чешмяната вода ни е мека по принцип като софийската, дори е с по-добри показатели от нея. Но на дъното на дестилатора остава една воняща кафява мръсотия, като че ли има доста ръжда от водопроводните тръби.
пухи-пухи, колко е pH на водата от вашия дестилатор и как го почиствате? Защото преди 10-тина години пиех дестилирана вода от един голям стоманен дестилатор в поликлиника. И тази вода смърдеше ужасно, аз си мисля, че е от това че не се почистваше изобщо дестилатора, а беше много стар. А сега имам мини дестилатор у дома и водата не мирише, но го почиствам всеки ден.

# 36
  • Мнения: 15 619
От кога практикувате пиенето на дестилирана вода, Инера? И има ли ефект според теб?

# 37
  • Мнения: 25 904
Човека е така създаден, че организма му да може усвоява само вещества от растителен и животински произход.

Това абсолютно не е вярно, даже сама си противоречиш. Дестилираната вода, която пиеш, от растителен или животински произход е по-точно?  Laughing
Децата на Дюна, да.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Инера, мислиш ли че дъждовната вода, която са пили племената, за които говориш  има нещо общо с водата , която си  правиш от някакъв уред ??? А и тези племена къде са я събирали тази вода, че да я запазят толкова чиста примерно, колко е твойта от уреда. Според мен си в пълна грешка, ако сравняваш двете неща  Naughty

# 39
  • Мнения: 234

пухи-пухи, колко е pH на водата от вашия дестилатор и как го почиствате? .

Около 5.5 рН . Твърде кисело,но факт.
При нас се чисти с оцетна киселина.

# 40
  • Мнения: 376
luna, преди 8 месеца си купих дестилатор, който ми го препоръча една друга мама от този форум, която тогава кърмеше детето си и пиеше дестилирана вода. От тогава пием само такава вода, а понякога ползвам и за готвене, но не винаги , защото много ток харчи дестилатора. По 3 литра на ден ни стигат за пиене на мен и двете деца, а съпружето има дестилатор в работата и всичките му колеги пият от нея. Би било твърде несериозно да твърдя, че пиейки дестилирана вода едва ли не пръщиме от здраве, защото здравето е комплекс от много неща. Но е факт, че тази зима не сме боледували и не сме пили лекарства. Децата (на 4 и 6 г.) са били само с хрема, защото преработените храни са слузообразуващи и организма им сам се чисти от време на време.
Цитирам Пол Брег защото той е човек за пример, а не аз. И от всички, които са писали книги за здравословен начин на живот, само той е успял да постигне съвършено здраве до 95 годишна възраст. Ето още нещо: " Вие сте длъжни да радвате тялото си с натурална храна, дестилирана вода и слънчева светлина. Разбира се, лесно е да се присмиваме на хората, чийто девиз е "Назад към природата". но ние, следващи природата, сме тия хора, които ще се смеем последни."
 
Как'  Сийка, не си противореча никак даже, защото когато обяснявам за полезните и вредните вещества за човека няма как да включа и дестилираната вода, защото в нея няма никакви вещества.
Примерите за хората пиели само дъждовна вода са много и който го интересува ще си прочете сам. Но ето още един пример: " Огромният замък на император Тиберий на Капри (управлявал по времето на Христос), имал знаменит резервоар за събиране на дъждовна вода в стените на замъка. Сега, след 2 000 години, обитателите на острова ползват този резервоар по време на суша."

ivka 007, дали в домашни условия ще загрееш вода и втечнената после пара ще я пиеш, дали природата отвън ще го направи си е едно и също. И в двата случая ги няма неорганичните вещества от почвата, които ако можехме да усвояваме спокойно щяхме да ядем и почва. И все още има кътчета на земята, където снежната и дъждовната вода са чисти.

пухи-пухи, тези лахмусови лентички за измерване на pH на водата има ли ги по аптеките и колко струват?

# 41
  • Мнения: 234


пухи-пухи, тези лахмусови лентички за измерване на pH на водата има ли ги по аптеките и колко струват?

При нас се мери с pH метър. Не използваме лакмисови ленти.
Не мига да помогна откъде се набавят.

# 42
# 43
  • Мнения: 25 904
Цитирам Пол Брег защото той е човек за пример, а не аз. И от всички, които са писали книги за здравословен начин на живот, само той е успял да постигне съвършено здраве до 95 годишна възраст.

Моля те, дай по-сериозни доказателства.  Laughing
Собствената ми прабаба живя 93 години, без да е написала книга за здравословен начин на живот. Вода е пила първо от кладенеца, по-късно - от водопровода. С дъждовната само си поливаше градината.

Лентички за измерване на рН можеш да намериш в зоомагазините - използват се в акваристиката.
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=96

# 44
  • София
  • Мнения: 6 478
Абе как ще пиете само дестилирана вода?! Нарушава се осмозата в организма - ще се връщаме назад в долните класове! Осмоза е онова явление, при което течност с по-голяма концентрация преминава през полупропусклива мембрана към зоната с по-ниска концентрация...И в този ред на мисли нещастните клетки просто изливат солевите си запази и сбръчкано памахват с ръчички.....А дисбаланса по калий/натрий води до сърдечно-съдови и бъбречни проблеми...Сърцето работи на принципа на различната концентрация на натрий/калий, т.нар калиево-натриева помпа.....Така, че е смешно да се твърди, че можем да живеем без тези елементи!

Общи условия

Активация на акаунт