Таткото ще кара ТИР......как да го направим по-леко за детето

  • 7 383
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 30 208
ще се адаптира малката, на теб ще ти е по-трудно. Успех   bouquet

# 46
  • Мнения: 8 845

След повече от месец чакане отсъствието на тати вече е факт, цяла седмица сме сами... Плачи понякога, но истерии няма, дано и занапред да е така, но и е мъчно, по няколко пъти дневно ме пита, кога ще си дойде, иска да е още днес! Вчера тати и изпрати подарък "по пощата"- т.е аз и купих подаръка. Чуваме се по телефона всеки ден, мъчно ни е но се справяме.
Нел, надявам се малката да не загуби връзката с баща си и отсъствието му да бъде временно!

Темата не е смешна и само изглежда обикновена и безинтересна. Тъжна е, защото на много хора вече се налага да се разделят със семействата си и да се изненадват колко са пораснали децата им, докато ги е нямало , а много деца може би ще се отчуждят от бащите си не по тяхна вина. Дано на вас не се налага да сте разделени толкова дълго, че да се превърнете в поредното попълнение към този неприятен списък. Кураж и леко ежедневие! Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 30 208
принципно този модел на разделено сем-во по икон. причини е все по-често срещан по света и у нас (независимо дали е заради недостиг на пари или желание за кариера). Просто животът стана вече такъв- забързан и целеустремен. Моделът мама и тати работят от 8-17ч и се прибират изчезва по мои налюбюдения  newsm78

pretti , на колко време ще си идва мъжа ти?

# 48
  • Мнения: 3 634
Все умници са се изказали по отношение на това, че авторката драматизира.  Tired Аз като дете го преживях много тежко и даже си бях измислила историята, че баща ми е много болен и е отишъл да се лекува защото не можех да приема това, че някой може да си остави детето за пари. Влизах в гардероба и миришех пуловерите му, оставях му рисунки и бях абсолютно убедена, че той много скоро ще ме забрави.

Сега поне има телефони и не е толкова трудна комуникацията с близките. За детето е най-важно да му се повтаря, че таткото много го обича и мисли непрекъснато за него.

# 49
  • София
  • Мнения: 30 208
Цитат
Сега поне има телефони и не е толкова трудна комуникацията с близките. За детето е най-важно да му се повтаря, че таткото много го обича и мисли непрекъснато за него.

 Peace

# 50
  • Anywhere
  • Мнения: 1 104
Ох, момичета, благодаря ви за подкрепата и за топлите думи!
Наистина все по-често са налага семействата да се разделят, но това не намалява болката от нашата си раздяла, колкото и мелодраматично да им се струва на някой!
Да има и много по-тежки и лоши неща на света, но докато не ни сполетят не се терзаем за тях.
missence мъжът ми ще отсъства за  2 или 3 месеца, после ще почива месец и пак заминава. Да сме живи и здрави, да работим, ежедневието ще го оправим.
Октоподче  Hug, психиката е крехко нещо, особенно детската. Надявам се, чe си го преодоляла с времето, но като дете със сигурност ти е било много трудно.
А Ванеса всеки ден ме пита кога ще си дойде тати и сама си отговаря "другата седмица", аз и казвам, че скоро ще си дойде. Но и по телефона това е първия въпрос към татко и, и усещам как на него му засяда буца в гърлото Rolling Eyes
Но полека лека свикваме, няма какво да се прави....

# 51
  • София
  • Мнения: 30 208
Цитат
missence мъжът ми ще отсъства за  2 или 3 месеца, после ще почива месец и пак заминава. Да сме живи и здрави, да работим, ежедневието ще го оправим.

не е чак толкова много, детето бързо ще се приспособи към новата ситуация  Peace

# 52
  • Мнения: 3 634
Октоподче  Hug, психиката е крехко нещо, особенно детската. Надявам се, чe си го преодоляла с времето, но като дете със сигурност ти е било много трудно.

Екстра съм си и имам чудесни отношения с баща ми въпреки непрекъснатите му отсъствия. Заслугата за това е изцяло на майка ми, леля ми и няколко близки семейства, в които бащите също бяха тираджии. Отвсякъде ми повтаряха колко много ме обича баща ми, а когато ми беше най-тъжно идваха у дома негови колеги. Те ми раказваха колко много им липсват техните деца и как минава ежедневието им, бързайки да се приберат. Така най-ефикасно се уверявах, че баща ми няма да ме забрави и спрях да му слагам свои снимки във всеки джоб. Сега му ги слагам на телефона защото той все още пътува. Laughing

# 53
  • Мнения: 722
Прочетох темата по диагонал.
 Към тези, които казват, че това са излишни драми- това, че вие приемате така нещата, не означава, че всички мислят така /да знаете все пак, че отчасти ви завиждам/. Щом авторката пуска темата, значи това е проблем за нея и детето й.

 По темата не мога да дам съвет, защото първото ни детенце ще се появи след известно време.  Все пак си мисля, че дечицата по-лесно привикват към новото.
 Моята половинка караше цистерна. Един курс му беше за по 2-3 дни. Нямаше график, ами във всеки един момент можеше да му се обадят и да му кажат "тръгвай".  Беше ОГРОМЕН проблем за мен. Бях твърдо против тази му работа. В крайна сметка реших, че по-добре е да го оставя за известно време да поработи, да види какво е, като тайно се надявах да се откаже. В крайна сметка скоро след като започна курсовете почнаха да им намаляват и около 6 месеца след като започна се отказа  Grinning Бях доволна! Вярно, нямахме пари, но не ми пукаше- важното беше, че е до мен. Стоя без работа 3-4 месеца, но аз се постарах да изкарвам пари и за двама ни...
 Оттогава минаха малко повече от две години. Не искам да си спомням дните и нощите когато бяхме разделени  Cry Тогава постоянно го мислех добре ли е, дали няма да стане проблем с влекача, дали няма да има проблем на митницата, дали...
  newsm20 пред всички жени, на които мъжете са им далеч от дома!!! Няма значение дали са шофьори, дали са моряци, дали са военни...
 

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
Вярно, нямахме пари, но не ми пукаше- важното беше, че е до мен. 

Ммммда, ще видя като се роди детето, дали пак така няма да ти пука

# 55
  • София
  • Мнения: 30 208
Вярно, нямахме пари, но не ми пукаше- важното беше, че е до мен. 

Ммммда, ще видя като се роди детето, дали пак така няма да ти пука

и аз се замислих, дали ще е така като имат дете  newsm78  едва ли  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 722
Вярно, нямахме пари, но не ми пукаше- важното беше, че е до мен. 

Ммммда, ще видя като се роди детето, дали пак така няма да ти пука

и аз се замислих, дали ще е така като имат дете  newsm78  едва ли  Rolling Eyes
Ще спестя това обяснение. Това е моето мнение. Който разбрал- разбрал, който не- здраве !!!  Hug

# 57
  • Anywhere
  • Мнения: 1 104
Е не се нападайте Praynig, авторката си знае. За съжаление никой не са разделя от хубаво, но няма нищо по тъжно от това да отказваш на детето си дори дребни неща, заради липса на средства.
Преди време наш познат отиде да работи далече от семейството си и на въпроса "Защо?" отговаряше- "А ти знаеш ли, какво е да нямаш 20 стотинки да купиш на детето си една вафла?"
Така че всеки решава за себеси.
 А какво като е до мен,но нямаме пари и вечно сме изнервени и огорчени и само се караме.
Пак казвам никой от добро не се разделя, но го правим в името на нещо- на съществуването, на бъдещето, на децата... Различно е за всеки. Само дано да е за кратко Simple Smile
Усмихнат ден Ви желая!

# 58
  • Кърджали
  • Мнения: 10 355
И моя мъж кара тир. За сега, поне не излиза в чужбина. Още в началото знаех, че  няма шанс да го накарам да си търси друга работа - първо обожава да шофира, както казват - това го кара да диша, второ - почти няма ден, в който да е правил друго нещо...
По стечение на обстоятелствата, сега сме на село при свекървата от няколко месеца. Виждаме го веднъж на седмица - две. Дребосъчката засега не знам дали осъзнава всичко, но я виждам как се радва, когато татко и се прибере.
И на трима ни със сигурност не ни харесва това положение. Но като се опитам да гледам трезвено на нещата - за какво да ми е все край мен, като няма с какво да си купем ядене. Такава е реалността, за съжаление. Ако се наложи - и в чужбина ще замине... Остава просто да се надяваме, че някой ден нещата ще се променят и ще може да сме добре, и всеки ден да си е с нас...

# 59
  • София
  • Мнения: 30 208
Цитат
А какво като е до мен,но нямаме пари и вечно сме изнервени и огорчени и само се караме.

липсата на пари при сем-ва с деца води при всички случаи до гореописаното по мои наблюдения. Затова винаги казвам, че освен любов, е хубаво да сме си на работа..иначе не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт