Отговори
# 720
  • Мнения: 68
Хвърли ме в размисъл честно-нашият хемоглобин е 104, не ни изписаха нищо. newsm78
Сетих се и друго да обсъдим. Аз къпя всяка вечер все още-от кога се разреждат къпанията и как?
Чувам различни работи и не мога да се ориентирам.
Нашата педиатърка е на мнение, че до 1г е добре да се къпе всяка вечер, включително и косата. След това по преценка на родителите. Аз след 1г продължих да къпя каката всеки ден, а косата 2-3 пъти седмично. А лятото си трябва всеки ден всичко, то се поти детето и главата също. А да не говорим, че като играе навън и после някой път се е налагало от вратата директно в банята. Сега като е по-голяма си позволявам зимата да не я къпя всеки ден, но си е за предпочитане ежедневния душ за момиченцата, то като се разсъблече за миене на дупето и хоп - душче за тялото.
От 9 месечна я къпя под душа - хем да свиква, хем бързо става и го няма целия тоя масраф с коритото. Ето така:
https://picasaweb.google.com/bilyananacheva/Andrea01Godinka#5112367175818478258

Сетих се днес, че каката, като ме ядосваше и казвах: Ей, КРАСОВИЩЕ на мама! Което е образувано от думите, които искам да й кажа: Красиво съкровище и чудовище Simple Smile
Днес така нарекох и Миро, като се беше развикал за мен та се присетих и за статията с обръщението ИЗЧАДИЕ Simple Smile. Това разбира се го казвам с много любов и си гушвам отрочето  Joy

# 721
  • Мнения: 676
Бори, чиста пуйка си купих от магазин Рошко на площад Левски, магазина е страшно зареден.
Ти ме беше питала и за оризовата каша, че ставала на бучки. Вчера взех на Милупа, по-добра е от Лактана. Става страшно добра консистенция, с топла водичка и почти никакво бъркане.

Искам да уведомя всички мами със стерилизатори за микровълнова - явно до сега не сме стерилизирали нищо  Joy Попаднах на профила на д-р Слънчева (завеждаща неонатологията към МД) и тя пише на няколко пъти, че стерилизация в микровълнова не може да се осъществи, защото "загряването се получава при трептене на водната молекула и реално не се постигат 100 градуса. За да се постигне стерилизация и унищожаване на бактериите са необходими 100 гр. и това да е в продължение на 10-15 мин.". Аз също ползвам микровълновата и даже все още старателно стерилизирах. А се оказа, че нищо не съм стерилизирала и дъщеря ми слава Богу е невредима.  ooooh! Joy Между другото е много полезен профила на д-р Слънчева, писала е само по бебешки въпроси и можем да намерим компетентно мнение за почти всичко, което тук се чудим и коментираме.

За къпането - аз Софи до сега я къпя 2-3 пъти в седмицата и дупе на всеки памперс мия. Аз все да съм наобратно мисля не да намалявам къпанията, а да ги увеличавам с времето, когато започне да пълзи и да ходи, съответно ще се цапа повече. Сега единственото цапане е пишкането, акането и храненето. Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 63
Либи, щом досега нищо не сме правили с микровълновата, аз мисля че е късно да почваме и ще си карам с нея докато ми писне-пък дано утрепвам по някой и друг микроб.

# 723
  • Мнения: 676
Шаника и аз съм на същия принцип  Blush
Квото - таквоз. Свърши вече.

# 724
  • Мнения: 202
Хвърли ме в размисъл честно-нашият хемоглобин е 104, не ни изписаха нищо. newsm78
Сетих се и друго да обсъдим. Аз къпя всяка вечер все още-от кога се разреждат къпанията и как?
Чувам различни работи и не мога да се ориентирам.
ивелин е с хемоглобин 103 нищо не пием- вкарала съм месо и жълтък и се надявам по този начин да го регулирам. Това правим по обща преценка- моя и на лекарката.

Къпя през вечер + косата . Едната вечер по събличам и мия в легена само, а другата  изкарвам коритото и мия и косата.

# 725
  • Мнения: 4 202
Moмичета, търся каша с елда, но не мога да открия, нали на куията трябва да пише, че е с елда?  newsm78
ДНес гледах в Карфур, в ДМ също гледах предните дни, но нещо не мога да я фиксирам Thinking
Кои фирми предлагат такава?

# 726
  • Мнения: 202
Moмичета, търся каша с елда, но не мога да открия, нали на куията трябва да пише, че е с елда?  newsm78
ДНес гледах в Карфур, в ДМ също гледах предните дни, но нещо не мога да я фиксирам Thinking
Кои фирми предлагат такава?
аз си купих на Хип , чиста елда. Безмлечна
Иначе харесах на Хумана мисял че беше- с круша но после видях , че е млечна.
По принцип оризовата ми е на Милупа и страшно много ми харесва, но елда не намерих .
Не мога да ти кажа отзиви за елдата- утре ще правя за 1ви път ако искаш ще ти пиша после .

П.П надписа на кутията е на англ.- Buckwheat

# 727
  • Мнения: 125
Има ли някоя мама, която вече да е въвела глутен?
Тази вечер й дадох малко кашичка с глутен - банан и ябълка на Слънчо, да видим как ше я понесе. Нали и глутена се въвежда както всяка нова храна - по няколко лъжички, като постепенно се увеличава количеството  newsm78
За банята, продължавам да я къпя всяка вечер, то това си ни стана ритуал. Само, че не всяка вечер ползвам сапунче, през вечер-две само с водичка да си поцапа в легенчето  Laughing

# 728
  • Мнения: 160
Red shoe, аз съм взела тази, но още не съм я пробвала - малката е болна и изчаквам с въвеждането на нови храни

http://www.ibebe.bg/bebeshki-hrani/kashi/razstvorimi-kashi/human … da-i-jabalka.html

# 729
  • Мнения: 46
Аз въведох вече глутен, миналата седмица - с каша с овесени ядки и ябълки на Хипп. Относително постепенни го направих, нямаше проблем. Но в овеса се съдържа най-малко глутен, още не съм давала нищо с жито (примерно има някакви спагетени пюрета) - може би другата седмица...

# 730
  • Мнения: 221
Мами, побесняла съм.Давам на Веси млякото Бейбилав и съм много доволна от него, но много трудно го намирам в ДМ Видин.Започнах да давам № 2 и днес се оказа, че не са заредили такова.Не мога да ги разбера тези в магазина защо не зареждат повече бройки, при условие, че срокът на годност  едо 2012г.Сега се чудя като свърши пак № 1 ли да давам.Абе направо нямам думи.

# 731
  • София
  • Мнения: 5 729

Аз също ползвам малките бурканчета за подправки,идеални са ми. Слагам хартиено тиксо за надпис.
Относно къпането,сме си всяка вечер в банята.
Относно резултатите от изследванията,не съм ги виждала,докторката каза,че всичко ни е наред и не мисля да ровя повече и да разпитвам за стойности.

Искам да питам някой има ли отзиви за марката Graco,харесала съм една лятна количка и незнам какви са отзивите за нея.

# 732
  • Русе
  • Мнения: 276
В babysling.bg, които са привърженици на естественото родителство има хубава статия за къпането на бебето, в която се казва, че реално къпането на бебето всеки ден не само не е необходимо, а може дори да бъде вредно (срещала съм го на много места другаде в статии, където се цитират лекари). Обосновката е, че бебешката кожа, както и много от другите органи в тялото на детето, не функционира до определена възраст като тази на възрастния човек и е необходимо време това да се случи. До годинката на детето мастните и потни жлези не са напълно съзрели и не отделят нормално количество секрет. Прибавя се и факта, че бебета (освен по дупето) не се цапат, колкото възрастните и при тях всекидневната баня отмива най-горния защитен слой и допълнително изсушава кожата, особено, ако  се използват почистващи средства, дори и медицинска козметика.
 
Лично аз виждам, обаче колко по-лесно заспива бебето след баня, затова с мъжът ми избрахме да го къпем с вода всеки ден, а с измиващ препарат - през ден, два. Дупето, обаче, мия след всяко изхождане.  Naughty

# 733
  • Ямбол
  • Мнения: 1 642
Marah, на същото мнение съм за къпането на бебчетата. Маги я къпем всяка вечер, като не всеки път слагаме шампоан.
Misleto, с мнение за количка не мога да ти помогна, но имам столче за хранене на Graco и съм много доволна от него.
И аз ползвам бурканчетата от пюретата за подправки.

# 734
  • Мнения: 776
   И ние секъпем всяка вечер, а косата му е мия през два- три дена. Мисля и така да си е продължим.

Общи условия

Активация на акаунт