Отговори
# 735
  • Мнения: 101
misleto,GRACO са много хубави колички и леки

# 736
  • Мнения: 1 243
Искам да уведомя всички мами със стерилизатори за микровълнова - явно до сега не сме стерилизирали нищо  Joy Попаднах на профила на д-р Слънчева (завеждаща неонатологията към МД) и тя пише на няколко пъти, че стерилизация в микровълнова не може да се осъществи, защото "загряването се получава при трептене на водната молекула и реално не се постигат 100 градуса. За да се постигне стерилизация и унищожаване на бактериите са необходими 100 гр. и това да е в продължение на 10-15 мин.".

мисля, че може да се спори по този въпрос или поне на мен само това твърдение на д-р слънчева (която между другото и аз съм срещала!), извън останалия текст, ми звучи съвсем неубедително! Либи, можеш ли да постнеш линк?

стерилизацията (тази, която е топлинна!) е свързана с достигането на определена температура в средата, в която би следвало да се стерилизира! (най-грубо казано, разбира се!) ако се стерилизира чрез изваряване, водата достига нужната температура и се изчаква необходимото време.. ако обаче се стерилизира чрез пара, тогава парата с необходимата температура трябва да се задържи в съда, в който са поставени уредите, които стерилизираме, за достатъчно време! микровълновата фурна, по какъвто и да начин да загрява водата, така или иначе позволява чрез тази вода да се отдели достатъчно енергия да се достигне необходимата топлина за стерилизиране.. може да се провери, разбира се, и да се намерят нужните цифри в потвърждение, но и ми се струва съвсем логично това, което казвам!
без да съм съвсем сигурна в това, мисля, че в детските градини и в болниците също стерилизират чрез пара!

после се чудя - (да оставим настрана колко е комерсиално и ужасно всичко, с което сме заобиколени в този не-био-фън-шуй свят!) - защо разни фирми, които без съмнение държат на името си, продават уред наречен "стерилизатор", след като с него не може да бъде осъществена стерилизация?

извинявам се за дългия пост!  Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 3 795
jennie.to напълно съм съгласна с теб.

# 738
  • Мнения: 46
Не знам кой ще се окаже прав накрая, но и аз смятам, че си има стерилизация в микровълновата - как е постигнато изпарението на водата не би трябвало да има значение...

# 739
  • Мнения: 7
Аз приключих с стерилизатора преди седмица две...сега от време на време ползвам студена стерилизация като купувам таблетките на "jane"(май така се казваха)и после преварявам...ползвам шишетата нa Mum  от които съм очудващо доволна,разглобяват се целите и се измиват много добре...
За къпането...като е много студено или ако се върнем късно мия само дупето,но гледам да не пропускам вечер без баня,защото е много по спокойна след къпането,а и аз си държа на масажа и гледам да не пропускам много....иначе има много противоречиви мнения.Аз се бях замислила за тези препарати които се разтварят в коритото,бях се спряла на Себамед,но в аптеката ми казаха че това е по скоро за омекотяване на водата,а не за измиване newsm78
Искам слънцееееееееее неискам студ,дъжд,сняяяг....искам разходки,обикаляне хайманлък и биричка на плажа[smilie=smile3508.gif]

# 740
  • Мнения: 10
Мерси,Наде!Миналата седмица навзех доста пюрета от там,но явно не съм била на вълна месни пюрета.Simple Smile Аз явно не е правя както трябва тази каша,освен да не бъркотя толкова,а да я оставя да си набъбне.На Милупа ми е,последно с пасатора я правих 2-3 пъти:)Абе пак ще пробвам по-мързеливата:)
За хемоглобина-лекарката ми взе изследванията за кръвта от лабораторията и тя ми каза за резултатите и че еритроцитите на Савинка са на долна граница.Та тя ми каза да давам Малтофер.Нали си знаете-колкото лекари ,толкова и мнения...?!Не се притеснявайте,явно няма защо. Hug
За къпането аз съм на мнение,че бебенцата с чувствителна кожа не трябва да се къпят всеки ден,защото водата е доста варовита и изсушава много кожата.Тези с нормална кожа,щом се чувстват добре-не виждам проблем.Ние лично се къпем през ден най-често,защото беше станала лющеща се кожата,особено по лактите и коленцата.Определено сега кожата е доста по-добре,но и може и козметиката да си е оказала влияние.Естествено баба ми се опита да ме убеди,че "Как така трябва всяка вечер",но детето само си показва.Така засега е добре.
За каша елда-взела съм една-плодова след 6месец,но в нея има и банан и ще изчакам да въведа и банан.Кашата е на Хип.http://www.bebeshop.bg/-/190-grechka-s-plodove.html
Щях да ви питам дали правите някаква хигиена на устната кухина.Ние нямаме още зъбчета.Знам,че има едни пасти Ненедент с накрайник за пръстчето на мама,но не знам кога се почва с тях.

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 22:37 от Лунен сън

# 741
  • Мнения: 676
jennie.to и аз бях на същото мнение, даже спорих с една позната, че между микровълновата и парния стерилизатор няма разлика, защото действа на един принцип - водата се нагрява и се изпарява, просто средството за подгряване е различно. С мъжа ми обаче се поровихме тази вечер (просто ми е любопитно, а иначе вече ми се струва, че сме минали периода за стерилизиране, макар че аз още ги пускам да се врътнат в микров., просто навик). Та има различни мнения, разбира се преобладаващите са, че няма проблем да се стерилизира така, но като се позаровиш излиза, че нито един бебешки стерилизатор не върши работа, защото за сто процента ефективна стерилизация били нужни над 100 градуса, съд под налягане и поне 15-20 мин. Simple Smile Но вероятно това не касае точно бебешките принадлежности, а примерно стерилизиране на хирургически инструменти да речем.  newsm78

Както и да е, стори ми се интересно мнението на д-р Слънчева и за това ви го споделих, а и аз понаучих нещичко Simple Smile

Бори, как бе - на Милупа кашата направо става перфеттна. Правя я на око. Сипвам няколко лъжички каша и след това разреждам с адаптирано мляко с температура около 35-7 градуса. Леко разбърквам и оставям да набъбне. Обикновено като се изчака повече става по-гъста, за това добавям още малко водичка и е екстра. А и не се притеснявай, тя не може да стане идеално перфектно гладка Simple Smile

# 742
  • Мнения: 202
Бори за кашата на Милупа- Слагам 1 ч.ч  вода в шола да заври. В купичка слагам 4с.л равни от сместта. Като поври малко водата я махам и слагам в купата по малко като бъркам постоянно. Слагам вода на око, но винаги остава от тази която съм преварила - следователно под 200гр слагам.. явно Simple Smile Оставам съвсем малко време да постои за да се сгъсти. Някоя мама беше ставнила с разтварянето на брашно с вода което се прави за манджите- същата работа е. Водата не я чакам да изстива , а веднага я наливам. Тя е още вряла. После сипвам и 1/2 бърканче от круша или слива. Тях пък ги изкарвам непосредствено преди правенето на кашата от хладилника, за да може да е максимално студено. И горещата вода и студеното пюре- получава се топла каша , която и трябва малкооо да постои и изстине и е готова.

П.П Мн ме изнерви мъжа ми - 100пъти му правя забележка да е тих че приспивам малкия, а той след всяка ми казва -Забравям.... И накрая като му се развиках, и той почна да ми вика- Нали накрая заспал, голяма работа... Мн тъпо племе са понякога... Ако той го приспиваше щеше да е "голяма работа"

# 743
  • Мнения: 10
Абе с тая каша се прославих:) Голяма драма изживях,ще я налучкам:))) Пак се проявих Twisted Evil Аз почвам едно бъркане на няколко капки вода и явно затова я окепазявам... абе все едно крем за мазане ще правя и аз не знам какво съм се разбъркала толкова:) Ще стане утре сигурна съм:)
Благодаря ви ,сладурки за съветите Wink
Абе за стерилизацията сигурно се има предвид за инаструменти,чак толкова стерилност за шишетата едва ли е нужна Simple Smile

# 744
  • Мнения: 4 202
Мерси за информацията за кашите, ще потърся на Хип  Peace

До сега съм давала само оризова на Милупа и много ми харесва как се получава, като консистенция.
В болницата му правеха една, която като започнеше да изстива и ставаше все по-рядка и накрая заприличваше на вода  ooooh!

# 745
  • Мнения: 397
Аз си я къпя беба всеки ден.Разбира се нямаме кожни проблеми.Но ако я приспя към 8, защото пищи, най-късно след половин час се е ококорила и си търси банята.Ако я приспя в 8 след баня няма проблеми.Не виждам смисъл в това сега,когато са чистички да се къпят всеки ден, а после като започнат да се хлепотят по-рядко.
Я ми кажете може ли на обяд зеленчуково да се замести с каша? И как се въвежда глутен?

# 746
  • Русе
  • Мнения: 276
Добро утро!
Марина88, все едно, че аз съм го писала това.  #2gunfire Особено откакто малкия е толкова чувствителен покрай зъбоникненето и всяко събуждане значи още 15 минути поне приспиване. Всеки път забравял, че покрай това и моя сън се скъсява и после: "Ама много си раздразнителна..". Ужас. Много ми помага, ама точно в това отношение е за бой..

# 747
  • Мнения: 0
Добър ден от нас Simple Smile Относно къпането и ние сме всяка вечер,случвало се и понякога да закъснеем и сме само с миене на дупе,но съм забелязала,че след баня малкия Ники заспива много по-бързо и по спокойно спинка .Много му харесва да се чипка-изплисква суматий водичка отвън-шляпа с крачета и ръчички...много му е хубаво и не мисля да разреждам къпането Simple Smile
 Нашият проблем със приспиването идва от там,че малкия се изхитрява и иска да цоца от мен ако е възможно по 2 часа...което наистина не смятам за нормално,той до сега не е правел така.Заиграва се,смее ми се..колкото и да е изморен...и след продължителното цоцане заспива и го местим в легълцето му.Нищо не действа при заспиване,ако не цоца от мен Sad Нито биберон иска(той от 1 месец отказа бибата),нито песнички помагат,нито люлеене,нито нищо-кърмя го легнала в нашето легло и си мисля,че за да седи до мен гушнат и цоцка Simple Smile
От няколко вечери започнах отново да се цедя за вечерното хранене,което е не по късно от 20,30-21..и като се храни от шишето веднага заспива...без люшкане,без нищо-веднага като изцоца шишето и заспива мъничето ми.не ми се иска да се цедя..но за сега това е моето разрешение на пробема.Така нито се събужда през нощта,нито нищо-не знам ...

# 748
  • Мнения: 4 841
Добър ден от нас Simple Smile Относно къпането и ние сме всяка вечер,случвало се и понякога да закъснеем и сме само с миене на дупе,но съм забелязала,че след баня малкия Ники заспива много по-бързо и по спокойно спинка .Много му харесва да се чипка-изплисква суматий водичка отвън-шляпа с крачета и ръчички...много му е хубаво и не мисля да разреждам къпането Simple Smile
 Нашият проблем със приспиването идва от там,че малкия се изхитрява и иска да цоца от мен ако е възможно по 2 часа...което наистина не смятам за нормално,той до сега не е правел така.Заиграва се,смее ми се..колкото и да е изморен...и след продължителното цоцане заспива и го местим в легълцето му.Нищо не действа при заспиване,ако не цоца от мен Sad Нито биберон иска(той от 1 месец отказа бибата),нито песнички помагат,нито люлеене,нито нищо-кърмя го легнала в нашето легло и си мисля,че за да седи до мен гушнат и цоцка Simple Smile
От няколко вечери започнах отново да се цедя за вечерното хранене,което е не по късно от 20,30-21..и като се храни от шишето веднага заспива...без люшкане,без нищо-веднага като изцоца шишето и заспива мъничето ми.не ми се иска да се цедя..но за сега това е моето разрешение на пробема.Така нито се събужда през нощта,нито нищо-не знам ...

Всяко дете си има периоди. И при нас стана "обичай" вечер след баня да си се накърмим и бум в леглото под звуците на най простата въртележка, която се продава по магазините (просто такава ни подариха). Малкия без нея не заспива, независимо къде сме. Дори се наложи да си купя още една такава, за да сложа и в туристическото легло, че старата от местене насам натам и се понацепи пласмасата и е пред счупване. Но при нас банята си е цял обичай и без нея неможе, просто и не искам да си лишавам детето от това удоволствие. Никога не съм се престаравала с търкането понеже както викаше на мъжа ми баба му - нито е орал нито е копал. Измивам си му дупето и ръчичките със сапун старателно, тялото също пак със сапунче но не се престаравам чак толкова. Даже до скоро ползвах гела на Бюбхен от глава до пети, но няма смисъл вече от него. Аз вече два пъти пък пробвах да го къпя в банята под душа с мен, но се получава ужасно пищене. Незнам страх ли го е от душа или просто струята му идва по силна и го боцка. Надявах се да се прехвърлим вече в мноого тясната баня понеже в спалнята всичко става във вода докато се къпем - легло, пътека, ламинат...ужас.
Norka86 ако искаш заповядай в русенската тема, че тъкмо се на тема русенски педиатри.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564234.msg17878910#msg17878910

# 749
  • Мнения: 19
Здравейте! Може ли да ми кажете какво давате на бебчетата при запек. Досега за 6 месеца не сме имали. ДАвах и пюре от сини сливи и круши обаче не става. Пробвах с термометърче пак не става. Явно трябва да премегна към някои медикамент. Ако сте давали лекарство моля кажете ми какво е то.

Общи условия

Активация на акаунт