Fragrancex.com - аромати и доставки- 11 тема

  • 51 197
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ами не знам късмет ли е било или не, но нищо не са ми искали от Габко. поръчката ми беше за 73 $. Но беше и преди да се оплачат другите, че им искат от Габко да платят. Сега бих се пробвала да поръчам, но не ми е до парфюми в момента.

# 676
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Ами не знам късмет ли е било или не, но нищо не са ми искали от Габко. поръчката ми беше за 73 $. Но беше и преди да се оплачат другите, че им искат от Габко да платят. Сега бих се пробвала да поръчам, но не ми е до парфюми в момента.

   Ок, мерси, дано и аз да съм късметлийка като теб, ако реша оттам да взимам.  Peace

# 677
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Във всеки случай бих предпочела Габко, защото сумата ще бъде заплатена много по-лесно. иначе при мен митницата е в друг град, ходене,разправии, не ми се занимава изобщо.по-добре да дам сумата на Габко без главоболия.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
   Е, да, обаче сумата една и съща ли ще е в единия, и в другия случай? Не ми се вярва.  Rolling Eyes

# 679
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ами те Габко са го написали :
 21. Калкулатор за митнически такси. Пратки извън европейски съюз, други държави като Китай или САЩ?
 21а. Над каква стойност на пратката ми, тя ще бъде задържана за плащане на такси?
- Пратки със стойност над 27 паунда (включва и доставката) биват задържани на митница.
 21б. Как се калкулира митническата такса, която ще заплатя при получаване
на пратка от държава извън ЕС?
- Има голям брой категории пратки, като таксата се определя от това в
 коя категория попада пратката Ви.
- Можете да проверите таксите за конкретна пратка от ТУК:
http://www.dutycalculator.com/new-import-duty-and-tax-calculation/

За парфюм 70 долара изчислих 9 лири, че ще ми е данъка. А тук само декларацията е 18 лв, пътят ми до митницата- 10 лв, ДДС-20 лв, такса - 6 лв ли беше, забравих. Абе не ми излизат сметките никак до тук да пращам. Stop.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 00:48 от Джемма

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
   Супер си. Благодаря за инфото.   bouquet Друг е въпросът, че на бг митницата, нещата се "оправят" и с 20 лв., та ще видим как ще процедирам с поръчката.  Peace

# 681
  • Мнения: 18 268
За парфюм 70 долара изчислих 9 лири, че ще ми е данъка. А тук само декларацията е 18 лв, пътят ми до митницата- 10 лв, ДДС-20 лв, такса - 6 лв ли беше, забравих. Абе не ми излизат сметките никак до тук да пращам. Stop.


Ако идва с DHL, те предлагат услуга да им извадиш пълномощно да те представляват пред митница и всичко освобождават безплатно. Плащаш си само ДДС.

# 682
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За парфюм 70 долара изчислих 9 лири, че ще ми е данъка. А тук само декларацията е 18 лв, пътят ми до митницата- 10 лв, ДДС-20 лв, такса - 6 лв ли беше, забравих. Абе не ми излизат сметките никак до тук да пращам. Stop.


Ако идва с DHL, те предлагат услуга да им извадиш пълномощно да те представляват пред митница и всичко освобождават безплатно. Плащаш си само ДДС.

Ами то и офис на ДНЛ нямам в града, къде да им го занеса това пълномощно. Не съм разучавала подробно, но с ДНЛ със сигурност ще има и мито, не само ДДС.

# 683
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
За парфюм 70 долара изчислих 9 лири, че ще ми е данъка. А тук само декларацията е 18 лв, пътят ми до митницата- 10 лв, ДДС-20 лв, такса - 6 лв ли беше, забравих. Абе не ми излизат сметките никак до тук да пращам. Stop.


Ако идва с DHL, те предлагат услуга да им извадиш пълномощно да те представляват пред митница и всичко освобождават безплатно. Плащаш си само ДДС.

Ами то и офис на ДНЛ нямам в града, къде да им го занеса това пълномощно. Не съм разучавала подробно, но с ДНЛ със сигурност ще има и мито, не само ДДС.

   Аз друго не разбрах - как така, ако им извадиш пълномощно, всичко ти е безплатно и минаваш само с ДДС-то, плюс таксите на банката за превода, а, ако ли не - плащаш и митическата декларация, тя по правило трябва да е безплатна, нали така?

# 684
  • Мнения: 1 270
Митническата декларация по принцип е безплатна ако си я изготвиш сама. ДиЕчЕл си имат митн. агенти и затова декларацията е безплатна. Един средностатистически потребител обаче няма програма за изготвяне на митн. декларации и затова използва услугите на фирма срещу скромната сума 10-20 лв.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
   Странно, че чрез DHL излиза безплатно, тъй като мисля, че назад в темата, някои от момичетата се бяха оплакали, че са дали и 20-ина лева на DHL точно за изготвянето на такава декларация. Освен да са ги подвели от самата фирма, прибирайки си парите...  Rolling Eyes

# 686
  • Варна
  • Мнения: 1 195
аз пазаря все от едни и същи , гледам рейтинга им , досега не съм имала проблеми , не съм попадала на менте , но  пък каква е гаранцията че ягодката не продава менте или пък тукашните магазини? Един път само крема беше с изтекъл срок на годност и ми върнаха парите , плащам винаги с пей пал
Би ли дала линк към някои от проверените от теб продавачи! Благодаря!

# 687
  • Мнения: 4 275
Момичета, харесала съм си парфюм под 30 лв. Искам обаче да взема 2-3 бройки. Да се запася, че много ми харесва аромата, а в много малко онлайн магазини го предлагат. И сега се чудя, като отделни поръчки ли да ги пусна? Или няма да спечеля нищо и по-добре всичко в едно? Митото колко беше върху парфюмите? Сигурно и 20% ДДС трябва да платя, нали?

# 688
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Сумата с доставка обаче пак щети стане над 30 лв,така че няма смисъл от упражнението с различните поръчки. По-добре няколко бройки, поне ще ползваш безплатната доставка. А кой е парфюмът, който си харесала?

Митото, май доста често се избягва, но ДДС - не.

# 689
  • Мнения: 4 275
Мерси за отговора.Склонна съм да преглътна и мито, и ДДС и разправии с митници. Simple Smile

http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_f-am-sid_ … 53__products.html

Това е парфюма. Има го и в английския fragrancedirect.com, но пусто не мирише като този от fragrancex-a  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт