Ядете ли свински уши?

  • 68 830
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 12 677
Една приятелка сложила да пече главичка. Детето пищи ужасено - мамооо, месото ме гледа. 

# 736
  • Мнения: 2 441
Една приятелка сложила да пече главичка. Детето пищи ужасено - мамооо, месото ме гледа. 
Joy Joy Joy

# 737
  • Мнения: 4 303
Всичко, що е свинско в къщи се тачи, пък било то и вредно. Хрущялите от ребрата, от лопатката на плешката, от сладкия кокъл са най първо изядените от мен.
Тази година една позната ме светна да сложа в бурканите с месо по едно,две парчета от краката или ушите. Получиха се супер, с доста желирано месце.

# 738
  • Мнения: X
Една приятелка сложила да пече главичка. Детето пищи ужасено - мамооо, месото ме гледа.  

Аз пък се сещам един приятел като си поръча агнешка главичка и му донесоха една с три очи. Ужас! Явно допълнително залепнало едното при варенето в казана, но сервитьорът с "невероятно" чувство за хумор съобщи, че това са главички от Чернобил.

# 739
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Добре е, че от време на време някой вдига стари теми, за да установя, че колкото и да се променя вкусът ми към определени храни с времето, от основната линия все пак не мърдам и за канибал не ставам - е, освен ако случайно не ми сготви Мадс Микелсен Wink
Не ям. И не само уши, това шкембета, черва Sick, сърца, воденици и всякаква жилава карантия.
Не става дума за просташко или изтънчено, а за чисто вкусова непоносимост.
И изобщо май по-лесно ми е да изброя какво ям, отколкото обратното.
Консумирам само абсолютно почистени от всякаква тлъстина и жили меса, предимно филета, бяло месо, понякога пилешки дробчета, но предварително изрязвам всичко, което не ми харесва; ако нещо такова случайно се промъкне - изплювам го в салфетката Blush
По тая причина пържоли, бутчета, крила съм ги отказала, само хабя месото. Всъщност бутчета и крила не съм опитвала изобщо.
Глави, дроб-сърми... баба ми правеше като бях дете, още докато се варяха нещата само от миризмата ми ставаше лошо и повръщах из цялата къща.
И сега съм така.

# 740
  • Мнения: 3 143
Личи си, че не си пробвала черва, иначе щеше да знаеш, че не са жилави. За мен по-крехко нещо от черва, почти няма.

Добронамерено: Вярно си тежък случай, щом и пилешки бутчета не си опитвала през живота си.

# 741
  • Мнения: 4 586
   Съфорумко, белите мечки ядат мас, яж и ти!
 Зимата дойде, ако работите на открито, ако зъбите Ви тракат на спирката, блажете мазно. Аз открих сезона на пушените свински бузи. С типов хляб и шарена сол с лют червен пипер, с червено вино е супер.

# 742
  • Мнения: 12 677
Още не сме заклали прасето. 

# 743
  • Мнения: 2 099
 И аз ям.Малее,а как обичам сланина!Паприкована и с праз.А пръжки с качамачец?ММММ!Изобщо всичко пълномаслено и натурално го обичам и го ям с кеф!Обичам много и агнешко и дроб-сарма,за десерт овче мляко с орехи,мед и канела.Също и люти пукани чушки о-бо-жа-вам!  Crazy
 От миналата година свкърите ми гледат по колкото прасенца опраси свинята и ги колят поетапно.Което се поохрани и се коли.Има винаги прясно свинско,че и натурално хранено лятото с тикви и каквото им остане от вкъщи,за зимата си мелят зърно и пак с натурално що-годе се храни.Готови фуражи не купуват.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Само разваляте сланината с тия паприкованици Naughty Naughty Naughty Naughty chef Сланината за мен е най-хубава чиста, като я извадиш от соления разтвор. Joy Joy Joy Joy Joy

# 745
  • Мнения: 2 099
Ех,друго е да я овъргаляш в чубричка,пиперче черно,червено,после една идея индийско орехче и ръсвам.Па си пълня каната с Каберне и ела,че ми трябваш!

# 746
  • София
  • Мнения: 8 680
И аз обичам повече саламурена, не с подправки.
Аз много обичам да си намажа филия с лютеница или с малко горчица и да си сложа тънки резенчета отгоре. Или режа на парченца(не дебели) и я панирам  Crazy
На пица също ръся.
Абе много обичам, даже наскоро прекалявах, много ми се ядеше.
 
Червата са наистина изключително крехко нещо, шкембето може да е жилаво  Peace И воденички, някакъв дроб.
Скоро не съм правила пържен свински дроб, май е време  Laughing 
От пилешкото и аз не обичам бутчета, има вени  Embarassed Laughing Значи, мога да ям черва и шкембета, обаче вените ме потрисат. От пилето обичам крилца (и тях ги пощя за вени) и трътки  Joy  Но не мога да си намеря трътки, или поне наоколо  Rolling Eyes

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Ех,друго е да я овъргаляш в чубричка,пиперче черно,червено,после една идея индийско орехче и ръсвам.Па си пълня каната с Каберне и ела,че ми трябваш!
Идвам за кабернето, ама недей разваля моята порция сланина Simple Smile

# 748
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 563
Аз пък никога не съм предполагала, че ще отговоря в такава тема, но... да - когато бях малка и още ядях месо, съм яла на село свински пърлени уши от току-що закланото прасе.

П.П. Бяха вкусни.

+1
Вчера правих на мъжа ми свински уши и крака, от ушите ядох, че и лигите ми потекоха Blush

# 749
  • Мнения: 2 760
Един приятел полицай като ходи да пази южната граница все разправя за "пекани" свински уши на скара, в много кръчми из Елховския край ги имало.
Дори ми донесе един пакет вакуумирани - продават се и в магазините, та и там пишеше "ПЕКАНИ свински уши на скара". Не ми харесаха, но прясно приготвени сигурно са доста по-вкусни.

Никога не съм готвила пача или уши и крака, не знам как. Свеки  правеше хубава пача, но така и не взех рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт