Проблем при ходене по голяма нужда при кърмаче

  • 7 171
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 139
Здравейте на всички.

Моля за мнения и съвети - малката е на 17 дни, вече 2 седмици изцяло на кърма (в болницата и даваха АМ в началото). Всичко беше наред, тя се храни и наддава добре, ходеше по голяма нужда след всяко хранене,  аз имам кърма - до тук ОК. Преди 5 дни решихме да и дадем Инфакол за коликите и след ден и половина на Инфакол тя започна да има проблем с изхождането. За последните 3 дни е акала 3 пъти. Количеството на изпражненията за тези 3 пъти е голямо (по-голямо от нормално изхождане), нормално като консистенция (като горчица). Проблемът е, че малката се напъва ужасно много по цял ден и не може да се изходи, а реално акото е меко. Продължава да се храни редовно, аз ям круши, овесени ядки и т.н., но вече 3 дни сме с напъни и изхождане по веднъж на ден. Иначе памперсите всеки път са обилно напишкани, газове пуска редовно. Спрях Инфакол-а, но положението е същото. Пробвах и с отвара от овесени ядки, но не я иска.
Някакви идеи и съвети?

# 1
  • Мнения: 309
може да пробваш с дуфалак, действа безотказно. Иначе масажчета на коремчето по часовниковата стрелка, при всяка смяна на памперса. В никакъв случай не давай овесена вода, или сокове и пюрета!  Naughty Ако няма друг начин пробвай с термометър ама не е препоръчително все пак, въпреки че съм прибягвала признавам Mr. Green Намазвам крайчето със сапун и много леко в дупето и ефекта е поразителен  Rolling Eyes Но пак ти казвам - в много краен вариант. Първо опитай с масажите да видиш дали ще подейства Hug Потърси в интернет има много инфо по въпроса-кърмените бебета може да не се изхождат и повече време, ние сме стигали 7-8 дни, така че споко Peace
Ето малко инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=524823.0

# 2
  • Мнения: 9 486
7-8 дни може да не ака кърмаче КОГАТО е над 2месеца!
За бебе на 17дни изхождането бива да е поне 3 пъти.
НЕ СЕ ДАВА вода от овесени ядки-ама никога!!!!!! В ов. ядки има глутен, който не се преработва от бебешкия организъм, поради ензимна недостатъчност-от там има реална опасност за цьолиакия!
НЕ СЕ ползват термометри, мушкато, сапун и пр. "методи", които не само носят вреда, ами и привикване към този начин на изхождане-с това вредите, не помагате на бебето си!

Вариантите:масаж на коремчето+ "каране на колело" с крачетата.
МАЙКАТА да консумира слабителни храни-ов. ядки, киви, смокини, сини сливи, кайсии, круши...

# 3
  • София
  • Мнения: 139
Благодаря за отговорите - и аз затова се притеснявам, че трябва да ака поне по 3 пъти... правя масаж при смяна на всеки памперс, гимнастика, всичко. Ям овесени ядки, круши и се надявам нещата да с оправят... Praynig

# 4
  • Мнения: 309
Благодаря за отговорите - и аз затова се притеснявам, че трябва да ака поне по 3 пъти... правя масаж при смяна на всеки памперс, гимнастика, всичко. Ям овесени ядки, круши и се надявам нещата да с оправят... Praynig
дано се оправят нещата скоро. Пиши как сте  Hug

# 5
  • Мнения: 1 567
Здравейте на всички.
......
Някакви идеи и съвети?

Панираш се излишно. Нали си ака детето, макар и по веднъж на ден. И количеството е задоволително... Mr. Green
Иначе, забрави просто "техниките" - сапун, термометър и дуфалак. Водичлите и нам кво също.
Масаче на коремчето.
Наблюдавай и ако все още си притеснена - консултация с педиатър...

# 6
  • София
  • Мнения: 139
Вчера пак веднъж - след цал ден масажи и ядене.  Иначе да - количеството е "наакана до ушите" - поне 4-5 с.л., меко и кашесто...
Вече почвам да се вкарвам във филм, че не ми стига кърмата и затова не ака...Утре смятам да идем на лекар.
А дали е възможно да е от капките Био Гайа, които ни предписаха?

# 7
  • Мнения: 9 486
Не е от био-гая..те са пробиотик, по-скоро действието им е разхлабващо, отколкото запичащо (каквото е на симетикона-т.е. капките п/в колики)
Кажи как кърмиш-за 17 дни, едва ли не ти стига кърмата-сега произвеждаш повече от необходимото за бебето; през колко часа, от 1 или две гърди..?
Имаш ли кантар -т.е. имаш ли представа бебето колко е наддало?

# 8
  • София
  • Мнения: 139
Кърмя на поискване и от двете гърди - ако пожелае беба и на 30-40 мин. яде. Роди се 3210гр. а 5 дни след това ни изписаха от болницата 3250. Една седмица след изписването беше 3520.
Утре стават две седмици от изписването и ще я претегля пак да видим какво е положението. Надявам се да е качила.

Иначе кърмя със силиконови зърна, защото все още ме болят след първоначалното разраняване и като пусне беба зърното виждам, че е пълно с кърма...

# 9
  • Мнения: 9 486
Чудесно наддава-храни се ок Peace
За зърната-вземи си лансинох крем (то дефакто е чист ланолин-малката разфасовка ще ти свърши чудесна работа)-нанася се малко, на мокра ареола-зърно, и оставяй на въздух Peace

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Слагах на сина ми затоплена пелена на коремчето, също съм до държала над леген, селска "поза". Това последното мн. му помагаше по-лесно да се изходи. Неговото нередовно акане продължи до захранването.

# 11
  • София
  • Мнения: 139
След консултацията вчера с неонантолог, се разбра, че беба е е качила още 340 гр. за втората седмица след изписването, в която започнаха проблемите с ходенето по голяма нужда. Реално за 20 дни е качила 750 гр. над рожденото си тегло (изписаха я с 40 гр. над рожденото тегло). С това отпада вариантът да не ака, защото не е дохранена. Коремчето и е меко, отлична перисталтика, почти няма колики, няма признаци за дехидратация. Според лекарката, било нормално да се изхожда по веднъж на 24 часа.  Спрахмя Био- Гайа-та по препоръка на лекарката и тя ни изписа Дуфалак, ако беба не се изходи повече от 48 часа...Днес чаках, чаках, минаха повече от 55 часа откакто не беше акала, пробвах с термометъра - без резултат и накрая и дадох малко Дуфалак. Резултатът беше на лице след 3 часа - отово меко и кашесто. Никак не искам да давам препарати за изхождане обаче.

И все пак съм в недоумение - чела съм, че има пердиод, в който кърмачетата може да не акат по няколко дни, защото усвояват много добре кърмата и реално почти няма какво да отделят. Но това го дават за възраст 2 месеца и нагоре...А при нас защо така се получава??

# 12
  • Мнения: 8 952
Успокой се!
Нямаш абсолютно никакви причини за притеснение!
Бебето се храни добре и наддава добре!  Peace Акане по веднъж на ден си е напълно в реда на нещата. При кърмените бебета може да се стигне до неакане по няколко дни. На нас ни се е случвало неведнъж. Просто кърмата се усвоява почти изцяло и затова. Не се впрягай толкова за възрастта. Няма строги правила!  Naughty
Моят съвет е да прибягваш към някакви мерки едва към края на третия ден. В смисъл, когато бебето не е акало около три дни.
Това, че бебето се напъва и изглежда нещо да го мъчи е от коликите, не от това, че не е акало 3 пъти на ден.
Храни се здравословно като се стремиш да избягваш храните, които могат да причинят колики.  Peace

Няма как - кориките са период, през който минават всички бебета. За няколко седмици ще отшуми. Жалко, че няма някое наистина ефективно лекарство. Май единствено търпението е разрешение!

За зърната  - всеки момент ще престанат да те болят. Колкото и да не ти се вярва!  Simple Smile Като с вълшебна пръчица. После вече няма абсолютно никаква болка.

Ние все още се кърмим.  Wink

Успех и приятно майчинство!

# 13
  • София
  • Мнения: 139
utro77, Благодаря, ще гледам да не се шашкам...много Simple Smile

# 14
  • Мнения: 753
Сега като чета се замисляч, че и при нас беше така.
Бебо беше само на кърма и се е случвало още от самото начало да се изхожда през ден, понякога и през 2-3 дни.Вярно, нормално изхождане и за това изобщо не съм се притеснявала.
Надаваше си добре, сучеше добре, спеше си доволно цяла нощ.

Някъде бях чела, че кърмата се усвоявала почти 100% и явно за това не съм се шашкала.

Общи условия

Активация на акаунт