Майчинството счетоводно - 38

  • 42 088
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 167
От НОИ пък ми казаха,че получавам половината newsm78 ако се върна на работа

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От НОИ пък ми казаха,че получавам половината newsm78 ако се върна на работа

не си уточнила кога ще се връщаш

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 92
Здравейте момичета моля ви за малко помощ -случая ми е следния в отпуск по майчинство съм който изтича на 9 май тази година, на моето работно място имам заместничка която трябва на 9 май да сменя. Оказва се сега обаче че тя е бременна и се притеснява че когато аз се върна тя ще остане без работа и без обещетение през първата година на майчинството си. отделно аз не мога да се върна през май понеже няма кой да гледа децата ми и ще искам да използвам отпуските си платените който са 76 дена и след това ще искам 3 месеца неплатена, което обаче незнам дали ще мога да получа в предвид обстоятелствата. Въпроса ми е може ли моята колежка да успее да получава майчинство първата година след като договора й е по заместване до 9 май а тя ще роди живот и здраве през август. Благодаря предварително

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета моля ви за малко помощ -случая ми е следния в отпуск по майчинство съм който изтича на 9 май тази година, на моето работно място имам заместничка която трябва на 9 май да сменя. Оказва се сега обаче че тя е бременна и се притеснява че когато аз се върна тя ще остане без работа и без обещетение през първата година на майчинството си. отделно аз не мога да се върна през май понеже няма кой да гледа децата ми и ще искам да използвам отпуските си платените който са 76 дена и след това ще искам 3 месеца неплатена, което обаче незнам дали ще мога да получа в предвид обстоятелствата. Въпроса ми е може ли моята колежка да успее да получава майчинство първата година след като договора й е по заместване до 9 май а тя ще роди живот и здраве през август. Благодаря предварително

за да получава тя първата година обезщетение,трябва в момента на издаване на 45 дневния да работи.т.е ако я освободят на 9 май,няма да стане.да си търси друга фирма и така
ти имаш право да си ползваш натрупаните отпуски и 6 м неплатена-неплатената не могат да ти я откажа.как ще си организира нещата работодателят е негов проблем.преполагам ще продължат договора на заместничката

# 259
  • София-Младост
  • Мнения: 23 375
Здравейте,

искам да попитам до кое число на месеца работодателят трябва да внесе осигуровките за месец януари. Декларациите знам, че са до 10-то число, но ме интересува самата сума до кога се внася, понеже в момента проверявам с ПИК-кода, но излиза, че не са ми внесени.

И още един въпрос - осигуряват ме на 1500 лв., за февруари съм предоставила болничен от 15.02-28.02, ще има ли промяна в паричната стойност на осигуровката, която работодателят трябва да преведе в НОИ?

45-дневния болничен ми е с период 1.03-14.04. Той с документите и декларациите през април ли ще бъде внесен? И евентуално кога мога да очаквам най-ранно изплащане, ако всичко е внесено в срок?

Благодаря,   bouquet
Принципно когато има пари може да ги внесе. Декларациите не са обвързани с десето число. По важно е да подаде декл.обр.1, а може да го направи и без да са внесени парите за осигуровки.
Да, ще има промяна.
През април до два дни след подаване на декл.обр.1. След това ги изплащат в рамките на 15 работни дни.

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 92
Благодаря ти Elfita .  bouquet само да те попитам ако тя успее да работи до 45 дневния болничен и все пак е на този договор ще получава ли след това обезщетения.

# 261
  • Мнения: 2 200
Благодаря ти Elfita .  bouquet само да те попитам ако тя успее да работи до 45 дневния болничен и все пак е на този договор ще получава ли след това обезщетения.
Да, ще може.

# 262
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравйте  Peace
Може ли някой да ми помогне с този Калкулатор 2011. Не знам как да го попълня.
Бременна съм и 45 ден преди термин ми е на 1 март 2011г. а датата на термина ми е 15 април 2011г.
От 1 декември 2010г. се водя на работа на мин. работна заплата. Другите месеци назад съм се самоосигурявала.
Имам 1 год. раб. стаж назад. Някой може ли да ми помогне?  Praynig Praynig

# 263
  • Мнения: 2 324
Добър ден.
Днес с една колежка спорихме кой е последния ден на майчинството - рожденния ден на детето, или дена преди него. От справката в сайта на НОИ ми излиза дата на прекратяване на обезщетението - 04.03.2011 - деня, в който е родено детето.
Благодаря предварително  bouquet

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравйте  Peace
Може ли някой да ми помогне с този Калкулатор 2011. Не знам как да го попълня.
Бременна съм и 45 ден преди термин ми е на 1 март 2011г. а датата на термина ми е 15 април 2011г.
От 1 декември 2010г. се водя на работа на мин. работна заплата. Другите месеци назад съм се самоосигурявала.
Имам 1 год. раб. стаж назад. Някой може ли да ми помогне?  Praynig Praynig

базата ти е февруари 2011-септември2009
осигуровките ти за септември09-ноември10 какви са
и какво разбираш под самоосигурявам?


Добър ден.
Днес с една колежка спорихме кой е последния ден на майчинството - рожденния ден на детето, или дена преди него. От справката в сайта на НОИ ми излиза дата на прекратяване на обезщетението - 04.03.2011 - деня, в който е родено детето.
Благодаря предварително  bouquet

последния ден е РД
на следващия ден трябва да си на работа

# 265
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравейте  Peace
Може ли някой да ми помогне с този Калкулатор 2011. Не знам как да го попълня.
Бременна съм и 45 ден преди термин ми е на 1 март 2011г. а датата на термина ми е 15 април 2011г.
От 1 декември 2010г. се водя на работа на мин. работна заплата. Другите месеци назад съм се самоосигурявала.
Имам 1 год. раб. стаж назад. Някой може ли да ми помогне?  Praynig Praynig
базата ти е февруари 2011-септември2009
осигуровките ти за септември09-ноември10 какви са
и какво разбираш под самоосигурявам?
От септември 2009 нямам трудов стаж. Просто съм плащала здравните осигуровки.
Чак от 1 декември 2010 вече се водя на работа.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От септември 2009 нямам трудов стаж. Просто съм плащала здравните осигуровки.
Чак от 1 декември 2010 вече се водя на работа.

калкулатор не ти е нужен при това положение
2 г по 240 лв ще взимаш

приемам,че имаш 12м стжа през живота си,нали ?

# 267
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте, ползвах 6 м неплатен отпуск за дете до 8 г, въпроса ми е дали мога да ползвам още 6 м от съпруга ми. Детето ми е на 2г и половина.

# 268
  • Мнения: 3 835
Здравейте, ползвах 6 м неплатен отпуск за дете до 8 г, въпроса ми е дали мога да ползвам още 6 м от съпруга ми. Детето ми е на 2г и половина.

не, не може да ти го прехвърли

# 269
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
От септември 2009 нямам трудов стаж. Просто съм плащала здравните осигуровки.
Чак от 1 декември 2010 вече се водя на работа.
калкулатор не ти е нужен при това положение
2 г по 240 лв ще взимаш
приемам,че имаш 12м стаж през живота си,нали ?
На 1 март ще направя 1 год. стаж тъй като преди това имам само 9 мес
А колко горе долу болничен ще ми се полага?

Общи условия

Активация на акаунт