Монтесори - обучение у дома

  • 103 034
  • 695
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 508
Системата за ранно развитие на Глен Доман включва обучение в четене с цели думи.

Да, това ми се струва все по-смислено! Peace

# 661
  • Мнения: 5 259
За английски е най-подходящият начин. Но аз се замислям, че и за български може би е по-добре, отколкото буква по буква и сричка по сричка. Колкото и да ни е фонетичен езика.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 709
Да, по-добро е. Виждам го по големия ми син, който си спелва думите като ги изписва, обаче нали се сещате какво се получава с някои думи...

# 663
  • Мнения: 293
Леле какво мъртвило е тук  ooooh!

Хайде да ви поразмърдам малко с няколко интересни линка  Wink

Сайт, в който има всички геометрични 3D форми  , чийто схем … зрязвате и лепите

Идеи за нагледно обяснение на работа с дроби

Binomial Cube  Поръчах да ми изработят куба и с нетърпение чакам да ми го доставят всеки момент.


# 664
  • Мнения: 6 444
Леле какво мъртвило е тук  ooooh!

Хайде да ви поразмърдам малко с няколко интересни линка  Wink

Сайт, в който има всички геометрични 3D форми  , чийто схем … зрязвате и лепите

Това откога го търся,  благодаря!  Hug

# 665
  • Мнения: 293
Моля , пак заповядай  Wink

Аз пък си търся повече инфо за биноминалния куб и използването му в алгебрата. Ако някой има нещо да свирка  Blush


P.S. Не ми се спи и ровя из нета . Току-що попаднах на страхоооотен сайт за дроби , където има много безплатни шаблони и чудесни идеи.

И още едно добро попадение , ако на някой му трябват шаблони по математика  Wink

И ако ще продължавам да си приказвам самичка , то поне една почерпка да изкарам  Wink Joy

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 00:19 от kapri_z

# 666
# 667
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
kapri_z   Hug Hug Hug
Грозното Пате  Hug Hug Hug
Много полезни линкове благодаря ви.
Ще споделя и моя опит с четенето. От година и половина знае азбуката благодарение на това   и това табло
преди месец ги дадохме на едно момиченце голямо колкото моят син, така и то научи буквите.
После минахме на това , голяма забава е. Говоря в сегашно време защото все още обича да ги оцветява. Племенницата, която не може да си задържи вниманието повече от 10 минути на едно нещо е седяла един час и е оцветявала буквите с клечка за почистване на уши, беше много горда.
Сега правя файлове с две колони. В първата пиша букви или срички във втората същите букви или срички, но разбъркани. Задачата е да ги съединява с линия, като произнася буквата или сричката. Вчера за две минути съедини две колони с 15 букви, като втората бяха малките букви.

# 668
# 669
  • София
  • Мнения: 1 340

При мен е ОК Wink Даже си ги свалих, за далечното бъдеще ... Simple Smile

# 670
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И при мен е едно и също  newsm78.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 340
Всъщност, аз преди малко имах предвид, че понеже ги виждам различни, а и ги имам свалени, мога да помогна, ако някой се интересува. Например да пробвам да ги пратя по мейл или де да знам.

Не целях, да злорадствате, че аз ги имам Simple Smile

# 672
  • Мнения: 6 444
При мен се свалят нормално, сега ги пробвах. В понеделник ще ги пусна тях и още няколко, че не са на компютъра, от който пиша.

# 673
  • Мнения: 2 342
Пробвах пак, работят си линковете, не знам защо преди малко не успях.
Аз днес направих едно табло, като го снимам на дневна светлина ще го покажа.

# 674
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252

После минахме на това , голяма забава е. Говоря в сегашно време защото все още обича да ги оцветява. ....

Не бях попадала на това. Страхотно е!!!!  Peace Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт