Предучилищна - набор 2004, тема 3

  • 31 297
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 734
СЗА, за съжаление със сигурност няма да успеем  Sad иначе сме в 51 ОДЗ

# 706
  • София
  • Мнения: 4 578
И нашият турнир е на 19.05, от 17,30 в ЗИмния дворец. Надявам се да успеем да отидем.....

# 707
  • Мнения: 100
Здравейте! Много се радвам че открих тази темичка защото моята голяма принцеска Вики ще е първокласничка септември -2004 набор.Още от сега вече има в нея трепетно очакване за училището и всяка вечер ме моли да и разгазвам за него.Много ще се радвам да си пиша с вас и ще ви следя с удоволствие Peace Peace Hug

# 708
  • Мнения: 4 406
моят бъдещ първокласник изобщо не е впечатлен от промените, които го очакват. вероятно не може да си ги представи, защото голяма част от другарчетата му от градината ще му бъдат съученици... време ли е да купувам раница или е още рано?

# 709
  • Мнения: 1 564
Бумеранг,

като знам каква лудница настава преди учебния ден, аз се подготвям отрано, вече имаме тетрадки, основните помагала, раница. На родителската среща  ще разбера какво още да докупя и сме готови. Вида тетрадки и като бройка е стандартен, моливите също, единствено разни пластмасови букви или подобни допълнителни екстри ще уточним дали ще им трябват, защото не всеки учител ги ползва. Отделно цените на раниците според мен ще ги вдигнат, уж и като нова колекция, отделно, че търсенето е огромно и искаш не искаш ще купиш.

Това е мое мнение, разбира се!

# 710
  • Мнения: 3 146
Момичета, днес в училището, в което сме подали документи, казали, че имало нова заповед на министъра, с която се определяло, че записването за първи клас може да стане след 8 часа на 30-ти май. Не можело сега. Понеже на някои вече са им дали удостоверенията, те отишли и ми разказаха, че са ги върнали. Вярно ли е това, не намирам никаква заповед на сайта на министерството. Не мога да схвана какво очакват - отново да се редят хората по опашки. Щели да осигурят столчета, за да чакаме, представяте ли си?!

# 711
  • София
  • Мнения: 1 861
Нова... колко да е нова... от 09.02.2011 г. Wink
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2011/02/19/Binder1.pdf

Според въпросното писмо до 30.05 се подават заявления, а записването на "приетите" става в срок от 30.05 до 15.06.2011 г.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 3 146
PurpleDragon, мерси много!

Да, таз е ясна, но в много училища бяха разтълкували "необходимите документи" като включващи и оригинал от удостоверението (поне съдейки по разни сайтове). Не ми харесва тази работа, защото допреди 3 седмици друго разправяха от нашето училище, а сега изведнъж е ново??!! Дето казваш, колко да е ново...

# 713
  • София
  • Мнения: 1 861
Да, май в повечето сайтове фигурира въпросното удостоверение... В нашето училище например при подаването на документите на негово място искаха служебна бележка от ПГ, че детето посещава такава...

# 714
  • Мнения: 1 564
Нова... колко да е нова... от 09.02.2011 г. Wink
http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2011/02/19/Binder1.pdf

Според въпросното писмо до 30.05 се подават заявления, а записването на "приетите" става в срок от 30.05 до 15.06.2011 г.  Simple Smile
Ха, ха, ха, поресния абсурд в системата им- нашите удостоверения  ще ги получим на 31 май, вечерта, до 20ч ни е партито. ха познайте как ще ги подам навреме....просто нямам думи ако това е истина.
В училището са казали, че ще ги приемат от 1-3 юни, на 8 излиза класирането и на 9 има родителска среща. Това е за нашето искано училище!!!!


Ето и нещо интересно
прием в I клас

--------------------------------------------------------------------------------
ДОКУМЕНТИ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ

 Молба по образец от училището
 Копие от акта за раждане на детето

ДОКУМЕНТИ ЗА ЗАПИСВАНЕ

 Оригинал на удостоверението за завършена предучилищна подготовка
Забележка: Копия няма да се приемат
 Здравен картон на детето

НАЙ-ЖЕЛАНИТЕ УЧИЛИЩА В СОФИЯ

 133 СОУ "Александър Пушкин"
 134 СОУ "Димчо Дебелянов"
 7 ОУ "Св. Седмочисленици"
 32 СОУ "Христо Ботев"
 18 СОУ "Уилям Гладстон"
 1 ОУ "Пенчо Славейков"
 2 СОУ "Академик Емилиян Станев"
 20 ОУ "Тодор Минков"
 73 СОУ "Владислав Граматик"
 31 СУЧЕМ "Иван Вазов"
 33 ОУ "Санкт Петербург"
 35 СОУ "Добри Войников"
 120 ОУ "Георги С. Раковски"
 125 СОУ "Проф. Боян Пенев"
 51 СОУ "Елисавета Багряна"
 30 СОУ "Братя Миладинови"
 54 СОУ "Св. Иван Рилски"
 23 СОУ "Фредерик Жолио Кюри"

# 715
  • Мнения: 800
Добро утро момичета   bouquet
Наминавам само да видя какво ново.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 861
alexova, нямаш проблем, мисля, да ги подадеш навреме - все пак 1-3 юни е след 31 май! Wink Само не разбирам как първо става записването, а след това излиза класирането?! Логично е да е обратното... Освен ако 1-3 юни не е срокът за подаване на заявления, но ми се вижда абсурдно кратък...

# 717
  • Мнения: 3 146
alexova, нямаш проблем, мисля, да ги подадеш навреме - все пак 1-3 юни е след 31 май! Wink Само не разбирам как първо става записването, а след това излиза класирането?! Логично е да е обратното... Освен ако 1-3 юни не е срокът за подаване на заявления, но ми се вижда абсурдно кратък...

Не, то навсякъде е така. Първо се подават молби, после има записване, след това класиране, за да се види дали всички, подали молби, са се записали и дали няма свободни места и пр.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 861
Интересно... В двете училища, в които подадохме молба, първо излиза класирането, след това съответно диагностика и записване... А ако останат места, доколкото знам, се обаждат на резервите.

# 719
  • Мнения: 3 146
Тоест, класират ви въз основа на номерата на подаване, без да представяте удостоверение за завършен подготвителен? То сигурно затова са ви искали удостоверение, че детето посещава ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт