Избор на магистратура

  • 21 902
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
Ами на мен ми се иска да е нещо, което просто да надгради в сфера "отношения", дали ще са само МО или МИО, не ми е особено важно. Но поне да има някакво развитие, затова се загледах. Погледнах и в Журналистическия, освен ПиАр има интересни с по-разширена тематика магистратури, но тези, които си харесах са само за завършили бакалавър там, дори и платено, което ми се струва поредната глупост на СУ.  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 171
между МО и МИО разликата е от земята до небето. Много хора ги бъркат тези неща, вкл. и аз като влезнах в началото. МИО си е чиста икономика, докато МО е хуманитарна специалност.

# 32
  • Мнения: 3 034
Не ги бъркам, но съм учила и доста икономика, че и банки, и финанси и т.н. чак до счетоводство. Повече ме влече МО, де. Ще ида май до журналистическия и там на място да попитам дали не може да се намъкна някак.  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 592
между МО и МИО разликата е от земята до небето. Много хора ги бъркат тези неща, вкл. и аз като влезнах в началото. МИО си е чиста икономика, докато МО е хуманитарна специалност.

Е, чак чиста икономика не е  Wink
Учи се също и маркетинг, бизнес комуникации, право, иновации
Крайно интересни и полезни предмети

# 34
  • Мнения: 0
между МО и МИО разликата е от земята до небето. Много хора ги бъркат тези неща, вкл. и аз като влезнах в началото. МИО си е чиста икономика, докато МО е хуманитарна специалност.

Е, чак чиста икономика не е  Wink
Учи се също и маркетинг, бизнес комуникации, право, иновации
Крайно интересни и полезни предмети
Здравейте 
zna4i pro4etoh temata i..vijdam 4e ste po infornmirani ot men:) iskam da popitam ako moje nqkoid a me posavfetva kakva magistratura 6te e nai dobre da zapi6a :zavar6ih bakalavar v aragrnia universitet v plovdiv sas spec razstitelna za6tita..mnoogo se 4udq kakva magistratura da zapi6a...

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile

И аз съм с една дилема. В момента съм 4 курс, УНСС и също смятам да продължа с подходяща магистратура. Спряла съм се на МИО (Международен бизнес- така се казва в НБУ). Всъщност МИО-то ми е присърце ( с малки колебания) още от първите години в УНСС, но предпочетох Политически науки в онзи момент. Та въпроса ми е ако има запознати от Вас, какво бихте ме посъветвали? УНСС наистина е най-стабилен за икономическите специалности и носи престиж (все още), но ми се ще да опитам нещо ново като Нов български например. Става дума за университети само в София. И въпреки, че имам познати в НБУ, пак не мога да преценя стават ли като университет? Много противоречиви мнения има от една страна, а от друга специалността им е доста разчупена (за разлика от УНСС), но ако качеството на икономиките там не е добре.. няма какво да си говорим. Някой има ли наблюдения и как бихте ме посъветвали?  newsm78
 Simple Smile Simple Smile


Здравейте,

и аз съм пред същата дилема. Дали да запиша магистратура по Международен бизнес в НБУ или УНСС. Ако има някакво развитие по въпроса или изобща ако някой има информация относно обучението по Международен бизнес в НБУ, моля да пише. Благодаря.

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте,

бих искала да питам някой има ли информация за  магистърска програма по Международен бизнес в НБУ като качество на обучение и т.н. Колебая се за университета дали си струва обучението там. Чувам доста противоречиви мнения. Благодаря.

# 37
  • Мнения: 746
Повечето магистратури в БГ за съжаление не струват. Да не говорим, че контингентът записва само и само да има тапията, без да се замисли защо точно това да учи и ще има ли практическо приложение. Тук висшето образование се приема за нщо, което си върви като 5ти, след 4ти и 3ти след 2ри клас. Ами не е така. Като завършиш гимназия, ако не си ориентиран какво да учиш, по-добре поработи малко, ако щеш, посети някои лекци в СУ или УНСС по това, към което евентуално си се насочил, и тогава взимай решение. Аналогично е с магистратурата - пълно безумие да се записва веднага след бакалавъра, ако нямаш ясна представа за какво ще ти е.

И последно - по-добре дистанционна магистратура в чужбински университет, отколкото full time в България!

Общи условия

Активация на акаунт