Бебе с наднормено тегло?

  • 6 317
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 925
Моят синковец си качваше по килограм и нещо на месец през първите 11 месеца  Shocked Добре, че педиатърката ми ме успокояваше, защото отвсякъде чувах доброжелатели, които ме съветваха да му намалявам храната, да му давам повече вода и т.н. "Проблемът" се реши от самосебе си - като проходи , издължи се и престана да качва килограми /само по някой и друг грам  Mr. Green/. В момента даже е по-скоро слабичък  Peace
Това с ограничаването на бебета от кърма ?!?  Rolling Eyes и тъпченето им с вода, ама грам не го разбирам  #Crazy

добре че още от вторият месец реших, че ще си го храня както си знам....че щеше да ме побърка иначе...

Peace Съвет към авторката - следвай светлия пример на  Angel_Dust и изобщо не се впечатлявай от подобни глупости  Hug

# 16
  • Мнения: 382
Абсолютно нормално си качва бебето. Моят юнак (май втория месец беше) качи 1400г, а до към шестия - по около 1кг на месец. До тогава беше само на кърма, на поискване, с нощни хранения. Сега е на 5г. и теглото му е към средното за възрастта.

# 17
  • Мнения: 2 926
Моето дете се роди 3550 и всеки месец в началото качваше по 1000-1200гр.
В момента е около 11 кг и е абсолютно нормален.
Давай на детето да яде толково колкото иска и не се впрягай толкова.

# 18
  • Мнения: 2 658
Чудесно си е бебенцето, да ти е живо и zдраво   bouquet
Освен това се радвай, явно си имаш екстра кърма, детето се храни добре, какво по-прекрасно може да има???
Давайте си все така.
Полудявам, как може да пълнят главите на майчетата с..., кажете ми??? "Наднормено тегло" на бебе  което на месец тежи колкото моите са се родили??
Наднормено...  Shocked сякаш е 10 кила...
И вместо хората да са щастливи и доволни от прекрасното наддаване на бебчето, те ги шашкат така....

# 19
  • Мнения: 1 677
Сина ми първите три месеца наддаваше за всеки месец повече от кило, единия път 1, 600.
Единственото което направи личният ни лекар беше това да повиши дозата на вигантола.
Аз не бих редуцирала кърменията.

# 20
  • София
  • Мнения: 278
Моят син се роди 3550, 51см. На края на първия месец беше 5050гр  Mr. Green 1750гр за месец само на кърма, абсолютна лакомийка беше и никога не ми отказваше кърмене  Laughing Направо ме беше побъркал тотално. Беше едно сладичко дебеличко бебче с бузи, до момента, в който започна да се движи - лазене и т.н.  В момента е по-скоро на долната граница на килограмите  Peace

Педиатърката тогава ми беше казала, че от кърма не се дебелее, няма как просто да е вредно  Peace Виж, ако беше на АМ, тогава нещата може би биха стояли другояче.

# 21
  • Мнения: 2 478
Моят син се роди 3550, 51см. На края на първия месец беше 5050гр  Mr. Green 1

Хаха, и моят. И така няколко месеца качваше по 1,5 кг/месец. На 1г беше 12кг. Сега е почти на 4г - 22кг, 118см. Изглежда много добре!

# 22
  • Мнения: 556
Синът ми качи 1,5 кг. и 8 см. първия месец. Аз не бих ограничавала детето или да го залъгвам с вода. Райдвай се че наддава добре. Имам познати, които се тормозят, че бебетата наддават по 200-300 гр на месец. И като майка на 3 год. дете мога да ти кажа , че каквото наддаде беше до навърщване на 1г. След това стана страшно злояд и е мъка голяма, но благодарение , че си наддавеше бързо в началото сега си е съвдем добре развито момченце.

# 23
  • Мнения: 11 607
Първият месец Сами бе качил 1,700кг, вторият - 2 кг. и въобще не чух и намек от педиатърката ми, че бебето ми има  наднормено тегло........На кърма беше само, вода не съм давала........

Да ти е живо и здраво, и все така добре да наддава!

# 24
  • Мнения: 22
Много ви благодаря, вече съм успокоена. Радвам се че чета всички сте на едно мнение, тъй като наоколо всички все различни акъли ми дават. Относно тези педиатри не знам вече, нямам късмета да попадна на някой читав. А биберона които купих за вода ще си остане не разпечатан. Благодаря ви скъпи мами!!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 160
Не се притеснявай моята бебка се роди 2740 и ни изписаха 2660, на 19 прави 9 месеца и сме вече 10кг, а уж трябва на 1 годинка да е 9кг. Спокойно като проходят бебетата изразходват повече енергия и ще отслабнат. Ако педи ти е казал, че трябва детето да мине на диета въобще не го слушай. Детето си яде толкова колкото има нужда. Когато не е гладно то спира да яде. По-добре да се храни, отколкото да е някое злоядо и да се чудиш с какво да го храниш

# 26
  • София
  • Мнения: 357
Много са ми смотани тези лекари.Какво значи ''водата създава чувство на ситост''?Тя да изпие лекарката 1 чаша вода пък да не яде да я видя.Пълни глупости.Подобна лекарка беше ''впрегнала'' една позната да спре нощното хранене(на бебе на 2 месеца)и ако се събуди малката през нощта да яде,да й се дава само вода.И тя майката слуша лекарката и се чуди тва дете що реве по цели нощи,и си я гъчи с вода...........нямам думи.Води се по детето.А и както са казали момичетата като се е родило по-дребничко сега може да качи повече.Моето дете макар че се роди 3,300 първите няколко месеца качваше също по кило,но сега си е напълно в нормата.Не се тревожи излизшно.

 Joy И нашата докторка миналия месец ми каза същото - трябва да махнеш нощното хранене, като го залъжеш с вода. Пробвах точно веднъж и резултата беше, че изпи 100 гр вода и след това се скъса да реве, докато не си получи храната.

Както са казали момичетата храни си детето и не се притеснявай, гладно бебе няма как да се залъже. Моят син се роди 3.050кг, изписаха ни 2.750кг, първия месец качи 1.700кг, втория 1.200кг, а сега не ми се мисли на консултацията какво ще ни правят. Добре, че изчетох мненията на майките тук, че така се бях шашнала Peace

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
По правило през първата година бебето трябва да утрои теглото си.
като до 6 месеца трябва да го удвои...
въпреки, че и това не е твърдо правило...има здрави , нахранени деца, които не го правят Wink

Това е толкова относително. Добре, че моето бебе, родено 4200, не е утроило кг си  Stop Тя едва ги удвои на годината...

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Значи е масово това със водата, създавала ситост ама друг път. Моите надаваха по кило и нещо първите 4 месеца, после само грамчета 200-300. На година бяха Михаела 8700 а Валерия 8000 като се родиха 2900 и 2100. Сега пак не са много 10 и 9 кг някъде, в края на месеца сме на консултация и ще разбера точно колко иначе на ръст са си добре, а си хапват и то доста.

# 29
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Синът ми качи 1900гр първия месец, ама никой не ме е карал да го пращам в дебелариум  ooooh!
Въпреки бързото си наддаване първите месеци - в момента тежи 12кг и дори е слабичък.
Удвои си теглото на около 3 месеца  Crazy А на годинка го утрои с точност до грам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт