Бебе с наднормено тегло?

  • 6 311
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Здравейте мами. И аз имам същите притеснения. Дъщеря ми се роди 3 килограма и 50 грама. Само на кърма е. Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата. Едва я вдигам вече, а не знам какво ще правя занапред.
Опитвам се да и давам повече вода за да се засити и да не яде толкова много, но милата дебелана много се разстройва и реве като дракон, и просто не мога да не я накърмя. Дайте съвет моля.
 Между другото и аз и баща и сме доста слаби и дори в 9-тия месец бях 56 кг и почти не си личеше че съм бременна. В семейството също няма хора с наднормено тегло.

Не дръж детето гладно, защото щом плаче, значи е гладна.
Ти като си гладна можеш ли да се заситиш с вода? ooooh!

Това с водата беше по съвет на педиатърката. Пробвах 1-2 пъти но според мен е зверство и се отказах. Не мога да я гледам тъжна камо ли да реве от глад.

# 46
  • Мнения: 6 274
Здравейте мами. И аз имам същите притеснения. Дъщеря ми се роди 3 килограма и 50 грама. Само на кърма е. Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата. Едва я вдигам вече, а не знам какво ще правя занапред.
Опитвам се да и давам повече вода за да се засити и да не яде толкова много, но милата дебелана много се разстройва и реве като дракон, и просто не мога да не я накърмя. Дайте съвет моля.
 Между другото и аз и баща и сме доста слаби и дори в 9-тия месец бях 56 кг и почти не си личеше че съм бременна. В семейството също няма хора с наднормено тегло.

Не дръж детето гладно, защото щом плаче, значи е гладна.
Ти като си гладна можеш ли да се заситиш с вода? ooooh!

Това с водата беше по съвет на педиатърката. Пробвах 1-2 пъти но според мен е зверство и се отказах. Не мога да я гледам тъжна камо ли да реве от глад.

И правилно си направила.  Peace
Кажи ѝ на педиатърката тя да се засища с вода, като е гладна.  Tired

# 47
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кърмата е естествена храна за бебето. Кърменето на поискване се смята като оптимално и горна граница за наддаването при изключително кърмени бебета няма. Смята се, че по този начин детето може да достигне пълния си потенциал на растеж.
Невъзможно е да се предвиди как точно ще расте детето и не е редно да се правят сравнения спрямо мама, тати, баба, дядо, братя и сестри как те са наддавали на същата възраст. Всяко дете е уникално и има различен потенциал за развитие.
Нормите са статистика и са по-скоро сравнение как детето расте спрямо другите деца на тази вързраст, а не някакви граници, в които е длъжно да се движи. Най-вероятно няма винаги да наддава толкова много. Simple Smile Отделно, че изключителното кърмене спомага за правилното развитие на метаболизма и би могло да намали риска от затлъстяване в по-късна възраст.

# 48
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата.

Педиатърката ти е казала, че е по-тежка от нормата, или че е по тежка от средното за тази възраст? Защото има разлика и си мисля, че докторката е имала предвид  второто.

Моята дъщеря винаги е била над средните показатели не само за килограми, но и за ръст ( който всъщност компенсира теглото и я прави да изглежда по-голяма за възрастта си)  Whistling

# 49
  • Мнения: 5 173
Здравейте мами. И аз имам същите притеснения. Дъщеря ми се роди 3 килограма и 50 грама. Само на кърма е. Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата. Едва я вдигам вече, а не знам какво ще правя занапред.
Опитвам се да и давам повече вода за да се засити и да не яде толкова много, но милата дебелана много се разстройва и реве като дракон, и просто не мога да не я накърмя. Дайте съвет моля.
 Между другото и аз и баща и сме доста слаби и дори в 9-тия месец бях 56 кг и почти не си личеше че съм бременна. В семейството също няма хора с наднормено тегло.

Не дръж детето гладно, защото щом плаче, значи е гладна.
Ти като си гладна можеш ли да се заситиш с вода? ooooh!
Точно така. Когато педиатърката идва вкъщи ми каза да си храня детето на 3 часа, а ако се разплаче по-рано - да я залъгвам с вода ooooh!. Нито я храня на 3 часа, нито давам вода. То, милото, в началото, огладняваше на час и малко, гладно ли да го държа, докато дойде заветния час??? Звучи ми направо като изтезание за бедната душица.
Дъщеря ми се роди 3480, 52 см. Първият месец качи 1530 гр, вторият - 1520 гр, третият - 1460 гр, четвъртият - 1100 гр и последно на 4м и 1/2 беше 9кг и 67 см. Само и единствено на кърма на поискване. Педиатърката видя, че няма да е на нейното и ме подкрепя в изключителното кърмене и късното захранване, никога не ми е казала, че малката дама е дебела, макар че очевидно е доста пухкаво бебе. Аз и не бих ѝ позволила да ми нарече бебето дебело, не се и притеснявам. Мис е жизнена, подвижна, рита, върти се, мята с ръчички и всичко, каквото се изисква за нейната възраст, пълни пелените редовно и нямам никакви поводи за притеснение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт