Бебе с наднормено тегло?

  • 6 320
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 68
Дъщеря ми за един месец качи 1.800 кг.,вода не е пила и беше изключително кърмено бебе.Педиатъра никога не ни е казвал нищо за килограмите.

# 31
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Онзи ден се срещнах с една приятелка, чието бебе е на 10 месеца и тежи 7 кила и нещо...моето е на 3 месеца и е 7кг. Но не мисля, че е дебело и не се притеснявам. Че е лакомия, лакомия е, ама се роди 3850, 55 санТа, така че щом твоето бебче се е родило по-мъничко е нормално да качи повечко...както вече са казали каките преди мен  Peace Слаби, дебели, високи, ниски, важното е да са живи и здрави  Hug

# 32
  • Мнения: 53
Моето е на 6.5 месеца и тежи 9кг,дълъг е 70 см smile3530

# 33
  • Мнения: 8
Много ме радват такива теми за пухкави бебета Simple Smile Марти се роди 3кг, 50см. Сега е почти на 5 месеца. Тежи 8.700 и е 68см. Което значи, че не до годинката, а до 6-ия месец ще си е утроил теглото. Мисля, че особено за бебетата, които са кърмени, няма никаква опасност от наднормено тегло. Тук в Германия педиатрите се радват на такива бебоци, не ги подлагат на диети Simple Smile

# 34
  • Мнения: 343
BG-DE mama, и аз се радвам на пухкави бебенца (особено кърмени), мобе би защото и моята маймунка е дебелана  Wink ! Тя се роди 3,650 кг, 51 см, а на 5 месеца е вече 8,400 кг само на кърма  Mr. Green !
Иначе аз се радвам на вашите педиатри  Simple Smile ! Тук познавам майки, които кърмят бебенцата си и които бебенца уж са дебелички по съответните му там стандарти, да намалят кърменето (да не казвам, че и мен ме съветват подобни нещица  Wink ).

# 35
  • Мнения: 914
Каката се роди 3.650,но след това беше злояда и не е качвала много.
Бебуната се роди 4.340кг и на 9мес.беше 10кг.,ще видим през новата седмица до колко е стигнала,понеже сме на консултация.

# 36
  • Мнения: 2 011
Както качва по много, така и в последствие ще забави. Синът ми първите два месеца качваше по 2 кг.  Mr. Green Беше само на кърма. После намали значително темпото. Сега даже е фин.
Не се връзвай на педиатъра.

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кило за месец си е баш в нормата.

Тия ненормални педиатри нямат угодия!  ooooh! Независимо как расте детето, то за гях все нещо не е наред - я много, я малко... я и двете... Само шашкат майките. Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 571
Симонa нaддaде килогрaм и тристa зa първият месец Peace Педи беше доволнa,в никой слу4aй не кaзa 4е е много Peace

# 39
  • Мнения: 118
Не се притеснявай ние наддадохме 1 кг и 900, в момента е 75 см и тежи 8 кг  Laughing

# 40
  • Мнения: 275
Пак да повторя- няма за какво да се притесняваш. Детето си е съвсем в нормата.
Моето бебе качи 1.200кг. за първия месец.
Помисли дали да не смениш педиатърката.

# 41
  • Мнения: 6 176
не се тревожи не ти е с наднормено тегло,кърми си го като досега ,моите и двамата си наддаваха по килограм първите няколко месеца.

# 42
  • Мнения: 2
Здравейте мами. И аз имам същите притеснения. Дъщеря ми се роди 3 килограма и 50 грама. Само на кърма е. Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата. Едва я вдигам вече, а не знам какво ще правя занапред.
Опитвам се да и давам повече вода за да се засити и да не яде толкова много, но милата дебелана много се разстройва и реве като дракон, и просто не мога да не я накърмя. Дайте съвет моля.
 Между другото и аз и баща и сме доста слаби и дори в 9-тия месец бях 56 кг и почти не си личеше че съм бременна. В семейството също няма хора с наднормено тегло.

# 43
  • Мнения: 6 274
Здравейте мами. И аз имам същите притеснения. Дъщеря ми се роди 3 килограма и 50 грама. Само на кърма е. Вече е на 2 месеца и половина и тежи 6 килограма и 800 грама smile3504 Педиатърката също е на мнение че е по-тежка от нормата. Едва я вдигам вече, а не знам какво ще правя занапред.
Опитвам се да и давам повече вода за да се засити и да не яде толкова много, но милата дебелана много се разстройва и реве като дракон, и просто не мога да не я накърмя. Дайте съвет моля.
 Между другото и аз и баща и сме доста слаби и дори в 9-тия месец бях 56 кг и почти не си личеше че съм бременна. В семейството също няма хора с наднормено тегло.

Не дръж детето гладно, защото щом плаче, значи е гладна.
Ти като си гладна можеш ли да се заситиш с вода? ooooh!

# 44
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не мисля, че бебе може да е с наднормено тегло, особено като се храни с кърма.
Към авторката - продължавай да си храниш бебето на поискване, за вода му е още рано. Ще видиш, че след някой друг месец вече няма да наддава толкова много. Пък и за 24 дни 1 килограм е добре, все пак един месец има 30 дена.

Общи условия

Активация на акаунт