Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 142
Аз съм съгласна,че всяка една от нас има абсолютно различни нагласи и очаквания за раждането,лекарите,обстановката.Аз лично държа да ме изражда лекарката,която ме следи.Не заради друго,на мнение съм че които и да ме поеме всичко ще е ок и няма да ме зареже да раждам на стълбите,а просто защото така ще ми е спокойно,ще бъда с някой,който познавам и според мен това ще спомогне процесът да мине по-леко.
Присъединявам се към вещичката.
Когато се замисля за раждането, голямо спокойствие ми носи мисълта, че моята лекарка ще е там.  Точно заради това съм склонна да си платя за избор на екип.  Но това как ще мине едно раждане не зависи дали си избрал екип или не, затова може само да си стискаме палци при всяка, където и с който и да ражда, да мине бързо и леко Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 169
момичета здравейте, от понеделник не съм чела, имах много работа, много проблеми на работа и никакво време не ми остана Confused та от 8 часа тази вечер чета темичките и чак сега успях да прочета всичко, направо очите ми са ей така  Shocked, изтекоха, но пък се радвам, че успях да прочета всичко LaughingИначе през седмицата бях при Марков и ще си имаме мъж, до сега все беше момиче, защото пишка не се виждаше, обаче Марков успя да види такава и според него е 100% мъж Mr. Green свиквах няколко дена с мисълта и така (радваме се, разбира се, някой да не си помисли нещо, просто до преди това все уж момиче виждаха)  Laughing
добре дошли на новите мами  Hug
чин, както винаги браво за темичката  bouquet, по едно време четох твой пост (както и на някой други момичета) за приятелките ви и за това как някой вече не се обаждат и не пишат, моите може би защото са на моите години и те вече мислят за това все още ме признават и се обаждат, ама като се роди бебо живот и здраве, сигурно половината поне ще отпаднат, но нищо каузата си заслужава и тъкмо ще видя коя е истинска приятелка и коя не, пък и нали имам вас, надявам се да се виждаме по паркове и кафета и да си прекарваме заедно времето, споделяйки общите интереси Heart Eyes

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Insaid, така казано звучи зловещо, ако съм по-лабилна ще се гътна, а не ни казваш цялата информация, за да си направим извод - не е имала разкритие ли, че са я оставили цяла нощ; имала разкритие и напъни и са я оставили в леглото ли, какво... В крайна сметка какво се е случило... Няма голяма полза от подхвърлена информация, най-малкото не сме лекари, че да си правим ясни изводи за техните действия/бездействия, най-много да си докараме напълно излишен стрес.

# 63
  • София
  • Мнения: 13 226
Ани много съм некомпетентна по въпроса,но е истина,че ме накраха да се замисля,а това за живака и другите го описаха като мит при ваксините.Явно има и такива мнения,та от там почнаха.Но наистина от всичко,ot това,че в някои европейски държави(сега се сещам за Германия) била задължителна най-много се замислих.А иначе живот и здраве тези теми широко ще ги обсъждаме в друг форум-родени юни 2011 : ))))))))))  Hug

Аз мисля, че Ани не е права за живака или поне отчасти не е права. В повечето нови вкасини живак не се използва като консервант вече.
Аз на моето дете съм поставила всички задължителни ваксини + АctHib. Сега много се замислям за Хепатит А дали да не й сложа, но не съм се захванала да проучвам сериозно.
Нека по темата да подхождаме малко по-умерено, защото е известно какви спорове поражда тя. Не бихме искали да си създаваме излишно напрежения. В България си има Задължителни имунизации, има си и пожелателни. Нека не треперят майчетата при всяка поставена на децата им ваксина, които и без това са задължителни.

Ваче, и аз бях при д-р Дочев  Grinning, пак така съвсем случайно. Преди това заради кървене бях ходила до болницата и той ме прегледа, после на раждането пак той! Сега се чудех дали да не избера него, но май не им е вече в екипа.  Thinking
Аз единствено се притеснявам да не попадна на тази д-р Шишенкова май се казваше, или сина й. Все лоши неща съм чувала за тях и ако мога да ги избегна, не би било зле!

Шунка, край! Решихме... отиваме да раждаме заедно... Crazy Crazy Crazy А акушерка коя ти беше? На мен Теодора Костова. Златни ръце има тази жена. Ходихме със Сашата да я търсим 2 пъти да ги запозная. Ама все не попадахме на нея. И който не избира екип да знае, че не изражда лекарят в повечето случаи. Изражда акушерката. Лекарят проверява за хода на раждането, взима решения за упойка, вливания и пр. Обаче обикновено акушерката изражда  Wink

Шунка мисля, че е там Дочев. Ти не им гледай състава на сайта, мисля че преди го нямаше пак там. Аз се чудя дали мога да избера двамата. Така или иначе за присъствие на бащата ще искат да избера екип  Wink

Insaid, нека наистина да не подхвърляме информация, която е неясна. Wink
Раждането, особено първото рядко протича за по-малко от 10-12 часа.  Wink При някои жени протича по-болезнено, при други не чак толкова. Зависи от много неща. Зависи и от прага на болката. Отстрани е доста трудно да се прецени от неспециалист за какво става дума.
Наистина за нераждалите изглеждат доста страховито тия разкази, а колкото по-спокойна е жената когато тръгне да ражда, толкова по-добре за нея.
Нека да се въздържаме от страховити описания, предвид на това, което написах по-горе.
Всяка от нас, които е раждала знае много добре какво е усетила, но също така знае, че още 100 деца би родила само заради всичко, което следва раждането  Wink И точно по тази причина не разказваме страхотии. Wink

А пък относно крясъците. Искам да ти кажа, че когато наближат напъните ти идва да крещиш  Laughing Много страховито изглежда отстрани, обаче поне при мен беше някакъв такъв рефлекс. Аз не съм от кресливите по принцип и дори някак ми беше неудобно от останалите в предродилна, че не си лежа тихичко  Laughing Добре, че ми сложиха упойката.. щото много ме беше срам да крещя  Confused Mr. Green Не че ме е боляло, а просто усещаш как крясъка ти се изтръгва от гърлото сам..  Laughing

# 64
  • Мнения: 1 085
Ейййй колежки, един ден да го няма човек и толкова много сте изписали че не мога да наваксам.Мерси отново на Чин за прекрасната пролетна тема.
Днес бяхме малко на шопинг терапия. Не се сдържахме и майка ми купихме бодита и пижамка с шапчица за изписването , разбира се в неутрални цветове че няма да знаем какво е докато не дойде на бял свят. Майка награби и една ваничка за къпане много удобна и модерна но аз е спрях и и казах че като му дойде времето тогава. Crazy Страхотни неща има тук за бебенца и са толкова сладички. Heart Eyes направо да се влюбиш.

# 65
  • Мнения: 1
цоп и от мен в новата тема:  bouquetчинче прекрасна е и тези снимки на бебоците-красота,за което благодарим:)
тук днес времето беше много хуваво и аз се поразходих по магазините и си купих някой неща за беба-не издържах Crazyи за колички гледах,но...много ми е сложно май:)
аз за болниците няма да коментирам-като му дойде времето отивам и това е:)не че не ме е страх или не се притеснявам,но то каквото е писано това ще е Thinking
ох май трябва да заспивам,че след 5 часа съм на работа #Crazyлекаааааа

# 66
  • Мнения: 71
Добро утро Simple Smile

               
                                                               

                                                             


Пожелавам ви много усмихнат и хубав ден Simple Smile

# 67
  • Мнения: 548
Добрютро!Малииии к'ва хубава закусчица... newsm10
Чин,както винаги страхотна темичка си спретнала. smile3501
Деска,Мунди още ли лежите?Оф,  мен взеха да ме хващат лудите.Вече 3 седмици хоризонтирам.Вие готвите ли, оправяте ли си къщата,излизате ли въобще някъде?
Добре дошли на 2те нови мами. Simple Smile

# 68
  • софия
  • Мнения: 1 305
Добро утро поспливки Simple Smile
Вещи страхотна закуска Heart Eyes
Ваче от снощи си мисля, заради теб, за това да присъства мъжа ми на раждането, но ме е страх да не се притесни и да започне да ги командва нещо да ги строява newsm78, ще споделя идеята и ще докладвам Laughing
Zzvercheto, честит мъж,щом Мрков казва няма грешка.
За раждането и аз имам само хубави спомени, всичко мина чудесно, родих секцио , след 12 часа се раздвижвах и така, колкото по бързо се раздвижвате по добре. При тези който раждат секцио е важен доктора, а при нормално раждащите е много важна акушерката. И аз докато раждах се нагледах на не много приятни раждания, но това е болница не Дисниленд, важното е че накрая всички си имаха чудесни бебоци и тези с най раждания  съм сигурна, че вече са забравили лошите неща.Тогава си платих за раждането и бях спокойна, сега пак ще си платя, само не знам още  на кой newsm78, но и това ще ми се изясни.
Много хубав ден от мен Heart Eyes

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Добро утро, момичета!
Вещичка, мерси за закуската.  Hug
Честито, на всички, които вече са започнали с покупките за бебетата. Нека да се носят/ползват със здраве!   bouquet
За отношението в болниците - наистина е много субективно и различно при всеки. Както беше казал някой по-рано, въпрос и на нагласа на родилката. Аз предишния път не си бях избрала екип, а отношението, което получих беше страхотно! Не се настройвайте негатично предварително.  Peace
За присъствието на мъжа по време на раждане - Ние вече говорихме и той категорично отказа. Мисля, че така е по-правилно в нашия случай, защото раждането ще е пак секцио най-вероятно. Няма кво да гледа друго освен кръв, скалпели и т.н.  Laughing
Зверче, честит син щъркел!   bouquet
Снощи гледахме: "Механикът".  Хубав филм с много бой и убийства.  Wink
Усмихнат ден на всички!   bouquet

# 70
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета! Желая ви хубав ден!

Добре дошла, СЕЛВАГИЯ!

ВАЧЕ, ШУНКА, вие за коя болница говорите?

# 71
  • Мнения: 38
Добро утро, мамчета.Благодарско за закуската.Да имаш много деца е страхотно забавно, но когато едно от тях се разболее-две седмици гледам болна челят в къщи Rolling Eyes.Малкият ми син се пооправи, но малката е с температура сега.Цяла нощ се борих да сваля 40 градуса, които имаше.В момента е малко по-добре.Ако не го лепна и аз този вирус, ще е истинско чудо.. #Crazy..
Много слънчев ден ви пожелаваm.Ние днес ще пазим къщата. Hug

# 72
  • Мнения: 49
ЕЛДРА, ужасно неприятно, дано бързо се оправя малката принцеса Praynig, а ти хапвай много лимони и мед!

# 73
  • София
  • Мнения: 142
Добро утро и от мен!   Е много сте ранобудни Shocked  Поспивайте си повечко, докато все още можете   Crazy
вещи, благодарско за закуската и кафето, точно така си представям една неделна закусчица в леглото Peace 
Аз пък се стягам за поредното детско парти  hahaha  Много февруарски бебета се раждат около мен...
Хм, този филм "Механикът" само на мен ли не ми хареса newsm78  Не само заради многото кръв и убийства, но имаше и доста неубедителни моменти...
къдрокоса, при секциото мъжът ти ще ти стои до главата, няма да асиситира на операцията hahaha  Няма да види повече кръв и скалпели от теб, нали ще има параванче  Peace 
елдра, стискам палци малката бързо да се оправя, толкова е неприятно с тези вируси вече Tired  Дано ти се размине на теб, гледай да си набавяш повече витамин С.  Не мога да си представя как се оправя твоята къща, докато ти си болна ooooh!

# 74
  • Мнения: 141
Добро неделно утро   Wink
Аз се справих със закуската,следва кафенцето  Hug
Мамите от Пловдив, кой следи бремеността ви?
Insid и аз съм при др.Бабаков на ЖК. Може да се засечем някои път или да сме се засичали вече  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт