за по-ниските мъже и комплексите

  • 11 463
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 81
Средната мъжка височина във Боливия на пример  е  около 1.62. Там мъж  определен за нисък тук (1.70) е  левент.  Жените им са също малки.  Предполагам, че си се харесват  такива дребнички. Как ли гледат на някой дълъг датчанин.  Явно, партньорство между българка и боливиец ще се разпадне  бързичко, поради несъответствие във височините. 

# 61
  • Мнения: 1 310
Мъжете имат проблем изобщо с размера, когато той е малък, нисък и т.н.  Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 10 476
Явно, партньорство между българка и боливиец ще се разпадне  бързичко, поради несъответствие във височините. 
Ако им е толкова акъла - ще се разпадне. Що народ си живее чудесно без да е по мярка...

# 63
  • Мнения: 4 841
Като не могат с осанка, впечатляват с клоунада. На някои им се отдава.


Тук съзирам поведението на моя син и малко се притеснявам точно от това- дали клоунското му поведение не е компенсаторно.Най-нисичък и най-слабичък е сред децата на неговата възраст и да, абсолютен клоун е.Дали е възможна такава зависимост на неговата възраст?

И аз съм се замисляла по въпроса, защото и синът ми е от по-дребните  Grinning  Мисля си обаче, че на възрастта, в която са в момента, те все още пробват различни типове поведение... А и повечето дребни момченца в пубертета "дръпват" и стават с нормален ръст.
Но да, мисля, че като цяло ниските мъже точно това правят - продължават с модела на поведение, за който са сигурни, че "работи". Чела съм го описан подробно синдрома "Дани Де Вито", ама като не помня къде точно...

# 64
  • София
  • Мнения: 9 903
Мнението ми би било субективно,защото съпругът ми е от ниските. Simple SmileНо доста от коментарите в темата са меко казано подигравателни.
Имаше преди доста време една тема,в която бяха взети на подигравка ниските мъже,женени за дебели жени.Точно като нас двамата Laughing.Тогава си помислих,че на някое форумско събитие ако отидем семейно ще е супер списващите да дойдат и да ми кажат в очите това,което са написали. Sunglasses.Добре,че от пубертета насам не се впрягам на тема дебелина,иначе на такива неща се начетох тогава  Sick.
Но иначе по темата-не съм забелязала ниските мъже да са комплексирани. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 11 747
Преди години познавах едно момче, мисля, че беше 150см, но е възможно да греша и да е бил от сорта на 155см, но повече едва ли. Силно забележим беше ниския му ръст. Общувала съм с него в рамките на около година и не забелязах комплекс на тази тема, но не сме били чак толкова близки, че да сподели някакви притеснения. Важното е, че в поведението му нямаше отпечатък от подобни теразния, много приятен и точен младеж беше, не съм забелязала нито злоба, нито преиграване, с цел да бъде забавен или да прояваява някаква нестандарност. Мислила съм си го, че е трудно да си в мир със себе си, при такъв очевиден недостатък, тъй като ръста му, за мъж, си е повече от нисък.
Имам и познат, който би трябвало да е 170см, не съм го питала за ръста му, не ми е удобно, пък и забелязвам склонност у хората да лъжат за ръстта си, дори имам познат, който зная, че е 184см, но от около година насам започна да твърди, че е 188см или понякога спряга 187см  Thinking  , та мисълта ми беше за този, със 170-те см, че освен напоритост, не особено приятна често, проявява и някакъв стремеж към компетентност във всички области, като изказвайки се като последна инстанция някак си опъва врата и си вири носа и брадичката, аха-аха ще порастне с още някой милиметър. Ами, видим му е комплекса. А, не би трябвало, не е нещо фрапиращо.
Аз напоследък си мисля, че мъжете са в пъти по- комплексирани от жените, като цяло, по всякакви поводи. Може би по- скоро българските мъже, защото беглите впечатление от други националности, мъжете им са някак по- освободени. Нашите още от стойката, от походката, от там нататък в разговор - направо крещят комлексите, за съжаление при почти всички. Направо са рядкост по- спокойните и уравновесените.

# 66
  • Silistra
  • Мнения: 125
Pina, и моите наблюдения са същите - винаги са много компететни по всички въпроси и знаят всичко, доста досадно.

# 67
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз съм ниска и може би затова по-голямата част от познатите и приятелите ми са под 170 см, дори и колегите. И за никой от тях не мога да кажа, че е комплексиран на тема височина, за разлика от жените. Повечето ми ниски приятелки, че и аз самата в определен момент от живота си /главно тийн годините/ сме се притеснявали заради ниския си ръст. И нямам нито приятел, нито познат, чиято съпруга или приятелка  да е по-висока от него. Обратния вариянт обаче е много по-често срещан.
И колите им са най-различни и повечето са сменили различни коли и определено ги избираха по цена, модел, марка като приоритетите са били разход на гориво и колко често се чупи, а не голяма /малка.
И друго интересно като тенденция, което сега ми се наби в полезрението - момичетата, които навремето искахме да сме по-високи си "взехме" високи момчета, а тези, които нямаха такива комплекси партньорите им са горе-долу около тяхния ръст или малко по-високи.

А ако ми намерите мъж, който да не е компетентен по всички въпроси, особено в компания, в която има жени ще ви черпя по едно.

# 68
  • Мнения: 1 127
Аз напоследък си мисля, че мъжете са в пъти по- комплексирани от жените, като цяло, по всякакви поводи. Може би по- скоро българските мъже, защото беглите впечатление от други националности, мъжете им са някак по- освободени. Нашите още от стойката, от походката, от там нататък в разговор - направо крещят комлексите, за съжаление при почти всички. Направо са рядкост по- спокойните и уравновесените.
Тази тенденция не е ли свързана с `поутънелия джоб` на българина ? newsm78

# 69
  • Мнения: 4 841
Изобщо не очаквам в тази или която и да е тема някой да дойде и да каже "Аз съм нисък и имам комплекс"  Joy То и с теглото е така - всички се чувстват добре в кожата си, приели са се и се харесват такива, каквито са, пък заговори ли се за диети - става страшно  Joy

Имаше преди доста време една тема,в която бяха взети на подигравка ниските мъже,женени за дебели жени.Точно като нас двамата Laughing.Тогава си помислих,че на някое форумско събитие ако отидем семейно ще е супер списващите да дойдат и да ми кажат в очите това,което са написали. Sunglasses.

Никой няма да го направи. Най-малкото от добро възпитание, а не непременно от лицемерие. Но не виждам защо трябва да си кривим душата, след като на всички ни е ясно, че има двойки, след които човек може да се обърне с възхищение, и такива, за които вътрешно се усмихва и "чука на дърво"...
Това са нормални човешки реакции, и нямат нищо общо с възможността готините да са всъщност двама катили, а непропорционалните - свестни хора  Peace

# 70
  • Мнения: 4 806
Много лесен щеше да е светът, ако нисък=комплексар, а висок = широко скроен.
Много лесен и премного скучен.

# 71
  • Мнения: 12 031
Ако е за дебелина- аз съм сравнително дебела през определени сезони и имам комплекс.не се харесвам, но и трудно влизам в пътя.
Интересно е, че жени с около 10кг и повече познавам, а някак им стоят килограмите, като цяло фигурите им макар  и закръглени изглеждат хубави, а на мен и 3-4 излишни кг. ми изглеждат ужасяващо.
/Което не ми попречи днес, след приключване на нещо досадно в  работата да си купя пакетче сладки/

# 72
  • Мнения: 3 405
Щото още се виждаш с предишните си очи  Grinning И аз съм така, не мога да си харесам дрехи, се налитам на такива дето преди са ми ставали.

Аз за ниските мъже, въпрос на гледна точка (клише любимо  Laughing).
За жена 1,55 един мъж висок 1,65 е ок. Но за жена 1,75 този мъж е дребен.
Но обикновено хората се обграждат със себеподобни Simple Smile

# 73
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Асса много хубаво го е написала.
Сещам се за един висок и красив мъж, който веднага ще грабне купата. (Ако давате купа, де). Злобните и комплексирани мъже са онези, които се чувстват нереализирани.
Една жена все може да се хване за нещо, къде брак, къде деца, ама мъжете...
Особено, когато решат, че остаряват. Някои го решават и на тридесет.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 217
Да-а-а-а, а аз като съм кинта и двайсе /160 см./ що ми се виждат дребни мъже под 180см..... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт