Помощ в търсенето на работа - 10

  • 60 741
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 842
sani7812, ако немския ти е бил наистина на добро ниво, мисля, че ще се справиш с опресняването и сама  Peace

Като стана въпрос за курсове, някой може ли да ми препоръча школа по италиански език?

# 691
  • София
  • Мнения: 6 219
Ред, това, което пишеш за младите специалисти се радвам да го прочета, защото такива умозаключения съм чувала от приятели и колеги, че...
Това с липсата на кадри, обаче, е потресаващо. За наше (общонародно) съжаление не се учудвам, че е така.

От личен опит мога да кажа ,че много малка част от хората, които излизат от учебното заведение (висше или не) знаят какво точно могат да постигнат като професионална реализация. Липсва практическата част от обучението на всички нива, включително и кариерното ориентиране по време на обучителния процес.

tanini - Италика, Интелект и Италианския културен институт. Аз се записах скоро в Интелект първо ниво и съм доволна. Учебникът и на трите места е един и същ. Цената на курса г/д еднаква. Имай предвид, че за да се сформира група изисква време, тъй като не е от най - популярните езици за изучаване. За моят курс чаках 2 месеца.

# 692
  • Мнения: 3 042
ето и от мен нещо нелогично, специалистите моля да коментират:
http://www1.government.bg/ras/konkursi/preview_post.html?id=26669

Изискването е за 5 г. професионален стаж, а пък по-надолу искат 8 години юридически стаж или еди-какво-си!?!

# 693
  • Мнения: 1 446
ето и от мен нещо нелогично, специалистите моля да коментират:
http://www1.government.bg/ras/konkursi/preview_post.html?id=26669

Изискването е за 5 г. професионален стаж, а пък по-надолу искат 8 години юридически стаж или еди-какво-си!?!

Никога не се наемам да коментирам държавната администрация...

# 694
  • Мнения: 185
Здравейте и от мен,момичета
В една нова конултантска фирма се нуждаят от екип,работата е почасова,децата абсолютно в случая няма да пречат според мен,по принцип договора е граждански,а може да ви се стори странно,но може да си получите и % без договор при сключване на сделка,защото реално не сте МОЛ,май не мога да кажа повече за да не ме изтрият,само да уточня, че не става въпрос за застраховки,предлагане на козметични продукти(сетете се кои 2 компании визирам),предлагане на медицинска техника и други такива,ако има заинтересовани пускайте ми скайпове на лични и ще ви обясня всичко мнооогоооо подробнооо
успех на всички

# 695
  • Мнения: 5 370
Слушайте Реди, девойки, знам защо го казвам.

Сега за аутсорсинга. От 2003 се занимавам с това. Според мене, аутсорсващите се притесняват,  донякъде основателно, че в други градове, например, изведнъж могат да "зависнат" без кадри, например, защото се търсят не само немски и френски, а и шведски, холандски, датски, потугалски, италиански и така нататък. Тоест, трябва да има достатъчен брой хора, за да могат при напускане на едни да заместват с други. Те в София едвам успяват да си наберат хора, непрекъснато някой нанякъде заминава или се премества, та така.

Иначе при нас работа колкото щеш. До изтрещяване. Tired

# 696
  • Мнения: 1 446
Жоз, ти си примера как някой навреме се е усетил накъде духа вятъра. Мога само шапка да свалям на хора като теб, които обучават, разискват и консултират.

Трябва да се вика, да се крещи какво трябва да се направи, за да са всички доволни. Ние крещим, но ни заглушават. Синдикати ли не бяха, що ли....

Глупава държава сме, но поне никой няма скоро да ни измести в аутсорсинга. Затова, хора, учете нови технологии, учете езици...

# 697
  • Мнения: 7 987
Някой знае ли къде мога да намеря списък с агенции за подбор на персонал по градове?

# 698
  • Мнения: 8 804
Извинявам се, че ще питам пак, но ме интересува по-подробна информация за аутсорсинга. Сигурно най-добрия вариант е да живееш в София, за да работиш с чужди езици. Струва ли си обаче преместването от финансова гледна точка? Е ли заплащането достатъчно добро, за да се преместиш, особено в началото, когато започваш? У нас все имаме разправии по този въпрос и вече се обърках напълно... ooooh!

# 699
  • Мнения: 7 987
Струва ли си обаче преместването от финансова гледна точка? Е ли заплащането достатъчно добро, за да се преместиш, особено в началото, когато започваш? У нас все имаме разправии по този въпрос и вече се обърках напълно... ooooh!

Еми ако това, което имаш където си сега е = на това, което ще имаш като се преместиш в София, си струва определено.

В смисъл.. например, ако сега живееш в 4-5 стаен апартамент, и в София ще можеш така...

# 700
  • Мнения: 1 446
Някой знае ли къде мога да намеря списък с агенции за подбор на персонал по градове?

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=23/02&WA=Exchanges/Firmi.htm

Обаче, първо голяма част от тях не са активни. Второ, някои са мошеници.

Най-добре в Джобс да се види кои имат активни обяви в момента и по принцип. Личи си кои са окей.

unadaptable
, за повечето хора си струва. Зависи,доста е комплексно. Пишете ми на лични каква заплата очаквате, какъв стандарт и ще Ви консултирам.

# 701
  • Мнения: 7 987
Някой знае ли къде мога да намеря списък с агенции за подбор на персонал по градове?

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=23/02&WA=Exchanges/Firmi.htm

Обаче, първо голяма част от тях не са активни. Второ, някои са мошеници.

Най-добре в Джобс да се види кои имат активни обяви в момента и по принцип. Личи си кои са окей.

мерси

# 702
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ами на обявата, която пусна Жозефина, бруто заплата беше 1100 лв, което примерно е 850 чисто. Казвам ви, това за мен във Варна е непостижимо. А не мисля че наемите в Сф са по-високи от тези във Вн. Аз съм счетоводител, с англ и френски много добри, плюс италиански средно ниво, и получавам 650 лв в една малка частна фирма. Няма изгледи да ми се увеличи заплатата, поне не в тази сфера и не в близката 1 година.

# 703
  • Мнения: 7 987
Ами на обявата, която пусна Жозефина, бруто заплата беше 1100 лв, което примерно е 850 чисто. Казвам ви, това за мен във Варна е непостижимо. А не мисля че наемите в Сф са по-високи от тези във Вн. Аз съм счетоводител, с англ и френски много добри, плюс италиански средно ниво, и получавам 650 лв в една малка частна фирма. Няма изгледи да ми се увеличи заплатата, поне не в тази сфера и не в близката 1 година.

Не съм гледала какви са наемите във Варна, но наистина мисля, че в София са по-високи по принцип. А в София си струва да отидеш, ако би могла да вземаш поне два пъти по-голяма заплата според мен.
Всичко е индивидуално и комплексно както казва Ред Велвет и не само парите определят нещата.

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 13:01 от celika

# 704
  • Мнения: 1 446
Ами на обявата, която пусна Жозефина, бруто заплата беше 1100 лв, което примерно е 850 чисто. Казвам ви, това за мен във Варна е непостижимо. А не мисля че наемите в Сф са по-високи от тези във Вн. Аз съм счетоводител, с англ и френски много добри, плюс италиански средно ниво, и получавам 650 лв в една малка частна фирма. Няма изгледи да ми се увеличи заплатата, поне не в тази сфера и не в близката 1 година.

Ама ти си златна мина  Hug Заплата при приличен френски 1.5-1.6 нетно в София. Може и по-малко, но пак казвам--така говоря наизуст.

В София наемите не са по-високи отколкото във Варна. Имам приятели от В.Търново, които се премстиха в София и казаха,че наемите тук са по-ниски.

Общи условия

Активация на акаунт