Помощ в търсенето на работа - 10

  • 60 658
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 987
Aisha благодаря ти, даде ми надежда. Явно трябва да съм по търпелива, но когато пращаш с месеци без резултат започваш да си задаваш въпроси, нали?

А на мен няма благодаря, а?! Simple Smile Шегувам се...

Ето една история, с която аз обаче никак не съм съгласна:
http://www.sharebg.org/view/1858-Edin_bezraboten_kandidatstva_za.html

И една статия за разбиращите английски:
http://www.careeradviser.co.cc/2011/04/highest-paying-careers-exciting-and.html

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 09:47 от celika

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 157
http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabot … danatzite-8516507   новина от сутринта, за която не бях чувала преди - но  наближава крайния срок и затова я пускам и тук...

Добре де, аз далеч преди да изтече крайния срок поисках от счетоводителя в бившата ми работа служебна бележка, с която да си попълня декларацията. Според него обаче попълвали декларации тези, които имат доходи и от други места освен по трудови правоотношения. Сега заради това че той не е бил информиран изтървам срока  newsm61

Момичета, сега след като се олаках имам следния въпрос: Къде се подава декларация 7 - в НОИ или в НАП?

# 737
  • Мнения: 339
Аз мисля, че в НАП, но и друг да каже.  Flutter
А счетоводителят ти не е прав, Приложение 1 към декларацията е точно за доходи по трудови правоотношения. Знам го, защото днес и аз подадох тази декларация.  Peace

# 738
  • Мнения: 0
Декларация 7 се подава в НАП по постоянен адрес. Може и по пощата с обратна разписка.

celika   благодарности и на теб, разбира се.  Обаче не знам  защо продължавам  да мисля, че за да си намериш работа сега ти трябват връзки.

# 739
  • Мнения: 2 003
Момичета бихте ли обяснили като за идиот  Embarassed
Ако съм била на ТБ до края на октомври 2010г и до момента нямам работа, трябва ли да подавам прословутата декларация с краен срок до днес?
Съжалявам, ама счетоводителя, който обикновенно питам за тези неща е извън обхват  Shocked
А за декларацията разбрах снощи и съм в прединфарктно състояние...

# 740
  • Мнения: 339
А през 2010 год. имала ли си работодател или цялата година си била безработна.  Flutter

# 741
  • Мнения: 2 003
На ТБ съм била от 2009- октомври, до 2010- октомври.
Не съм имала работодател Още си го търся  Blush

# 742
  • Мнения: 339
Тогава няма да подаваш. Дори да си получавала обезщетение от НОИ, то е необлагаемо и не се включва в тази декларация.  Peace
Подават тези безработни, които са загубили работа през 2010 год. и до края на 2010 не са си намерили работа. Също така тези, които са минали от един работодател на друг през 2010, ама там не съм съвсем сигурна как е, защото някакви приравнения се правят. Ама теб това не те касае, защото не си нито едното нито другото.  Flutter
Декларация 7 подала ли си?  Flutter

# 743
  • Мнения: 2 003
Ооообичам те жено!   love001 Камък ми падна от сърцето!  newsm44
Да № 7 успях да подам навреме, след като разбрах за нея от тук!   bouquet

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 157
Благодаря ви момичета, спестихте ми едно разкарване   bouquet

# 745
  • Мнения: 1 446
Здравейте момичета!
И аз  ще следя темата...тук определено ще съм по информирана, защото бюрото по труда е пълна смешка. И да попитам - има ли тук някой, който да си е  намерил работа чрез jobs.bg?

Да, аз Simple Smile

Aisha благодаря ти, даде ми надежда. Явно трябва да съм по търпелива, но когато пращаш с месеци без резултат започваш да си задаваш въпроси, нали?

Хубаво е някой да погледне защо това е така. Може да разкажеш историяте си, каква работа търсиш и какво се случва.

Вече темата с връзките ми е някак отживелица. Може би защото виждам как много хора започват работа без грам връзки всеки ден, но е така.

hakama, понякога кариерното консултиране не помага, много зависи от състоянието на пазара на труда в момента, на това какъв специалист сте и т.н. За жалост в много области няма никакво развитие. Гледайте само като избирате кой да Ви консултира, да не Ви искат пари.
Аз и преди писах за пазара и за липсата на кадри. За съжаление това няма да отшиму и кариерните консултации трябва да се правят по университети, а не само да се пускат специалности без никаква перспектива за бъдещето на специалистите, които ще ги завършат.Успех!

# 746
  • София
  • Мнения: 6 219
Може ли някой, който може да пусне нова тема, за да не заключат тази?

Ред, в реда на мисли към hakama би ли казала за студентите, току що завършили как да замажем дупката в СВ-то професионален опит. Много голяма част от неработилите докато учат са участвали в студентски проекти, организации и каквото се сетиш още, но просто не са работили и това не е професионален опит. Нямат стаж. Сега програмите в АЗ са добра перспектива, но... дупката пак си остава.

# 747
  • Мнения: 7 987
Може ли някой, който може да пусне нова тема, за да не заключат тази?

Ред, в реда на мисли към hakama би ли казала за студентите, току що завършили как да замажем дупката в СВ-то професионален опит. Много голяма част от неработилите докато учат са участвали в студентски проекти, организации и каквото се сетиш още, но просто не са работили и това не е професионален опит. Нямат стаж. Сега програмите в АЗ са добра перспектива, но... дупката пак си остава.

Според мен това не е дупка в СВ-то... Аз съм работила почти през повечето време, но съм писала само последната година в СВ-то и то след семестриалното ми завършване, т.е. първата ми по-сериозна работа.

# 748
  • Мнения: 1 217
Може ли някой, който може да пусне нова тема, за да не заключат тази?
Нова тема  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт