Помощ в търсенето на работа - 10

  • 60 746
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 844
Vanya_I, благодаря ти за школите  bouquet

# 721
  • Между хотелите
  • Мнения: 96
Момичета, пиша мотивац.писмо и си-ви., които ще ги пращам чрез мейл. Мотивационното писмо до кого да го адресирам, при положение, че разбрах името на директора в чийто ресор ще бъде  евентуалното бъдещо работно място, но подбора се извършва от "Дирекция подбор" (предполагам, т.к. дадения е-майл сочи това звено, а и разбрах, че минаваш първо през тяхното сито), и научих името на съответната Директорка от интернет.
Та, въпросът ми е до кого да пиша мотив. си писмо, освен горе адресата, а и към кого да ми е обръщението?

# 722
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
И аз  ще следя темата...тук определено ще съм по информирана, защото бюрото по труда е пълна смешка. И да попитам - има ли тук някой, който да си е  намерил работа чрез jobs.bg?

# 723
  • София
  • Мнения: 16 036
И дъщерята на 19 г. без стаж по специалността, и аз - над 45 г. сме си намирали много добра работа чрез  тях.
За БТ - съгласна съм с определението. Поне изкарай някой курс от там, друго не очаквай.
Здравейте момичета!
И аз  ще следя темата...тук определено ще съм по информирана, защото бюрото по труда е пълна смешка. И да попитам - има ли тук някой, който да си е  намерил работа чрез jobs.bg?

# 724
  • Мнения: 7 987
Та, въпросът ми е до кого да пиша мотив. си писмо, освен горе адресата, а и към кого да ми е обръщението?


Как така до кого, като имаш адресат? Обръщението да е към този, до който е писмото.

# 725
  • Мнения: 7 987
И аз  ще следя темата...тук определено ще съм по информирана, защото бюрото по труда е пълна смешка. И да попитам - има ли тук някой, който да си е  намерил работа чрез jobs.bg?

Аз по-скоро бих попитала дали има някой, който да не си е намерил работа чрез джобс.бг.
За мен това е най-вероятният източник за намиране на работа по принцип.

# 726
  • Между хотелите
  • Мнения: 96
Та, въпросът ми е до кого да пиша мотив. си писмо, освен горе адресата, а и към кого да ми е обръщението?


Как така до кого, като имаш адресат? Обръщението да е към този, до който е писмото.

Ясно е, че адресатът и обръщението ще са един и същи човек, но въпросът ми беше, кой точно да е този човек - директорът при когото е свободната позиция или директорката на "Подбор на персонала"?

# 727
  • Мнения: 7 987
Ясно е, че адресатът и обръщението ще са един и същи човек, но въпросът ми беше, кой точно да е този човек - директорът при когото е свободната позиция или директорката на "Подбор на персонала"?

Ако не е казано в обявата, аз бих го написала до "подбор на персонала", но в много случаи се пише и до директора, дори и да не е при него свободната позиция. По принцип писмото не се пише до този, при когото е свободната позиция. Пише се или до ЧР или до директор/управител/друг началник, в зависимост от организацията.

# 728
  • Между хотелите
  • Мнения: 96
Благодаря ти celika, ще го напиша до директора на ЧР. Отдавна не съм писала мотивационно писмо и ми е голяма мешавица в главата-много има изписано в нет-а и това още повече ме обърква.
Надявам се да се справя добре)))

# 729
  • Мнения: 4 275
Много ми е странна вече тази дума "директор".  Rolling Eyes Сякаш не се използва толкова често вече.  Thinking

# 730
  • Мнения: 80
Разписвам се в темата, че поглеждам отвреме-навреме.
В майчинство съм още няколко месеца, засега ще се връщам на старото си място, но проучвам и нови възможности за работа.
Интересува ме дали някой знае какво включва писмения тест на конкурс за младши инспектор в митниците? Ако някой се е явявал на такъв конкурс, моля да пише /може и на лични/. На мен ми е ясно как се постъпва в системата на митниците в повечето случаи, но все пак може и да се пробвам.

# 731
  • Между хотелите
  • Мнения: 96
Много ми е странна вече тази дума "директор".  Rolling Eyes Сякаш не се използва толкова често вече.  Thinking

Не мисля, че не се използва.  В настоящата ми работа се водят мениджъри, което лично на мен малко префърцунено ми звучи, но пък в бившата ми все още си има дирекции и директори.
Иначе за конкретната фирма, за която ще кандидатствам в интернет сайта им, структурата също е с дирекции и директори)))

# 732
  • София
  • Мнения: 9 920
Искам да ви попитам някой ползва ли услуги на посредническа фирма за подбор на персонал и имал ли е успех?

Можете ли да препоръчате фирма занимаваща се с кариерно консултиране?

# 733
  • Мнения: 7 987
Искам да ви попитам някой ползва ли услуги на посредническа фирма за подбор на персонал и имал ли е успех?


Този въпрос е по-скоро подходящ за страната на предлагащите работа. Ако си търсещ работа не може да разчиташ само на една фирма да ти намери. А и то какво има да им ползваш услуги като те повечето са безплатни за търсещите работа. Не мисля, че има човек, който да не е работил с такива фирми, ако си е търсил работа. На мен лично много пъти именно такива фирми са ми предлагали работа, но не съм започвала чрез тях, просто защото съм имала по-добри предложения в същото време или пък не съм си търсила работа в момента.

# 734
  • Мнения: 0
Aisha благодаря ти, даде ми надежда. Явно трябва да съм по търпелива, но когато пращаш с месеци без резултат започваш да си задаваш въпроси, нали?

Общи условия

Активация на акаунт