Помощ в търсенето на работа - 10

  • 60 738
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ами на обявата, която пусна Жозефина, бруто заплата беше 1100 лв, което примерно е 850 чисто. Казвам ви, това за мен във Варна е непостижимо. А не мисля че наемите в Сф са по-високи от тези във Вн. Аз съм счетоводител, с англ и френски много добри, плюс италиански средно ниво, и получавам 650 лв в една малка частна фирма. Няма изгледи да ми се увеличи заплатата, поне не в тази сфера и не в близката 1 година.

Ама ти си златна мина  Hug Заплата при приличен френски 1.5-1.6 нетно в София. Може и по-малко, но пак казвам--така говоря наизуст.

В София наемите не са по-високи отколкото във Варна. Имам приятели от В.Търново, които се премстиха в София и казаха,че наемите тук са по-ниски.
Мога да си мечтая само  Laughing
Едно момиче, работещо в София като HR и набиращо персонал за аутсорсинг компании, при моя въпрос защо във Варна няма подобни, ми отговори че били правили проучвания за наем на бизнес площи, и се оказало че били доста по-високи цените отколкото в Сф.

# 706
  • Мнения: 7 987

 Имам приятели от В.Търново, които се премстиха в София и казаха,че наемите тук са по-ниски.

Преди 3-4 години със сигурност не беше така Simple Smile

И сега не е така. Погледнах наемите.

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 14:10 от celika

# 707
  • София
  • Мнения: 79


Ама ти си златна мина  Hug Заплата при приличен френски 1.5-1.6 нетно в София. Може и по-малко, но пак казвам--така говоря наизуст.

А би ли споделила кои позиции предлагат такова заплащане, защото и аз съм с много добър френски, на който му трябва малко опресняване, английския ми също е на много добро ниво, но позициите, на които попадам, все са в кол центрове, а на мен не ми се иска такава работа.

# 708
  • Мнения: 1 446


Ама ти си златна мина  Hug Заплата при приличен френски 1.5-1.6 нетно в София. Може и по-малко, но пак казвам--така говоря наизуст.

А би ли споделила кои позиции предлагат такова заплащане, защото и аз съм с много добър френски, на който му трябва малко опресняване, английския ми също е на много добро ниво, но позициите, на които попадам, все са в кол центрове, а на мен не ми се иска такава работа.

Такова заплащане е за счетоводител с френски.

Има такова и за хора, които се занимават с аутсорсинг на малко по-сложни технологии и след малко набран опит.

Който, обаче, не иска в аутсорсинг сферата да се заеме да работи, ще трябва и да се откаже от подобна заплата. Не, че няма и други сфери с високи заплати, напротив--много са. Но си трябва и други умения освен езика.

Кол центъра не е просто приемане и правене на обаждания и предлага много повече възможности, но всеки си избира сам за себе си какво му се работи и от какво би се лишил, за да получава добра заплата.

Относно наемите, няма да споря, но те се преместиха точно преди 3-4 години заради по-високи заплати и по-нисък наем.

# 709
  • Мнения: 5 370
Ами на обявата, която пусна Жозефина, бруто заплата беше 1100 лв, което примерно е 850 чисто. Казвам ви, това за мен във Варна е непостижимо. А не мисля че наемите в Сф са по-високи от тези във Вн. Аз съм счетоводител, с англ и френски много добри, плюс италиански средно ниво, и получавам 650 лв в една малка частна фирма. Няма изгледи да ми се увеличи заплатата, поне не в тази сфера и не в близката 1 година.
Aleks, тея са смешници някакви, дребни риби.

Големите в бранша са ХП, АйБиЕм, Сиксти Кей, Софика, Кол Пойнт Бългериа и за други не се сещам. Там работа си има константно, защото нови проекти пристигат непрекъснато.
Знам, че някои плащат relocation package на хора, които са от други населени места, нашите , поне, са го правили.

Особено пък ако човек е с рядък и търсен език, като холандски, там.... Whistling Whistling

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Aleks, тея са смешници някакви, дребни риби.

Големите в бранша са ХП, АйБиЕм, Сиксти Кей, Софика, Кол Пойнт Бългериа и за други не се сещам. Там работа си има константно, защото нови проекти пристигат непрекъснато.
Знам, че някои плащат relocation package на хора, които са от други населени места, нашите , поне, са го правили.

Особено пък ако човек е с рядък и търсен език, като холандски, там.... Whistling Whistling
Да де, и смешници да са, давам го само за пример..

Я кажи за унгарския, че тогава може и да си помисля  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 5 370
Не съм срещала скоро обяви с унгарски, да ти кажа честно.
Имало е такива, обаче. А Аджилон преди време търсеха хора с китайски и корейски!!!

# 712
  • Мнения: 1 446
Aleks, тея са смешници някакви, дребни риби.

Големите в бранша са ХП, АйБиЕм, Сиксти Кей, Софика, Кол Пойнт Бългериа и за други не се сещам. Там работа си има константно, защото нови проекти пристигат непрекъснато.
Знам, че някои плащат relocation package на хора, които са от други населени места, нашите , поне, са го правили.

Особено пък ако човек е с рядък и търсен език, като холандски, там.... Whistling Whistling
Да де, и смешници да са, давам го само за пример..

Я кажи за унгарския, че тогава може и да си помисля  Simple Smile

Взимам те и с унгарски веднага.....И с френски, че и счетоводител. Пак казвам--златна мина си. Но за София.

Абе пиши ми на лични един вид Simple Smile

Жо, и Вие търсите с унгарски мацка Simple Smile И други неща, все хубави.

Лошото на аутсорсинга е, че не всички позиции са широко обявени.

# 713
  • Мнения: 456
http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabot … danatzite-8516507   новина от сутринта, за която не бях чувала преди - но  наближава крайния срок и затова я пускам и тук...

# 714
  • Мнения: 1 267
http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabot … danatzite-8516507   новина от сутринта, за която не бях чувала преди - но  наближава крайния срок и затова я пускам и тук...

тези, които са подали молба за връщане на лихви при кредит за жилище, не е нужно да подават.

# 715
  • Мнения: 339
http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabot … danatzite-8516507   новина от сутринта, за която не бях чувала преди - но  наближава крайния срок и затова я пускам и тук...

Е то много рано се сетиха. Крайния срок е 2.05, т.е. понеделник. Как човек да се оправи за 1 ден.  #Cussing out
И да попитам по запознатите, след като получавам обезщетение от НОИ, и ми се внасят всички осигуровки и данъци, трябва ли да подавам такава декларация или не?  #Crazy
Навсякъде е написано много объркано.  Tired

# 716
  • Мнения: 1 446
http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabot … danatzite-8516507   новина от сутринта, за която не бях чувала преди - но  наближава крайния срок и затова я пускам и тук...

тези, които са подали молба за връщане на лихви при кредит за жилище, не е нужно да подават.

Е то се подава и затова данъчна декларация, пишат се и двете събития. (ако говорите за данъчни облекчения и ползването им)

Cheburashka, не са се сетили късно, това е мноооооооого старо инфо. Имаше теми във форума тук, даваха по новините, вестниците писаха...

# 717
  • София
  • Мнения: 493
За  кол-центровете - експлоатацията е огромна. Може да плащат добре по принцип, но ти изваждат водата от работа. След 1г. вече си изчерпан.

# 718
  • Мнения: 5 370
Аз тогава трябва да съм се свършила. Laughing

Вадят ти водата, ако им се даваш....аз не се давам лесно и си вадя АЗ рогата.

 Twisted Evil Twisted Evil

Което не означава, че не работя добре, напротив.

# 719
  • Мнения: 1 446
За  кол-центровете - експлоатацията е огромна. Може да плащат добре по принцип, но ти изваждат водата от работа. След 1г. вече си изчерпан.

Твърде крайно изказване. Всъщност кол центровете са много повече от места,където работят телефонисти. Може да се напредне много с материала ако не интересуваш, обучаваш и учиш постоянно.

Но ние говорехме за аутсорсинг-а като цяло. То има много дейности, не са само съпорт центрове.

Общи условия

Активация на акаунт