Житният режим на Учителя Петър Дънов – 6 тема

  • 44 296
  • 693
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 293
E l e a , на 23 февруари започва житния режим, а подготовката е 10 дни по-рано. solej , благодаря ти за търпението, с което отговаряш на всички. В тази връзка имам питане, тъй като по-рано прочетох твой коментар, но не го разбрах. Казваш , че по време на житния режим имаме лош дъх, това през цялото време ли е или отшумява?

# 31
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Влизам и аз при вас с огромното желание да се включа в режима.
От доста време се настройвам, но мисля че вече е назрял момента.  Необходимо е да проясня и мислите и усещанията си. Надявам се да се справя.

Може ли някой от Варна да ме ориентира откъде да намеря жито. Търсих в Пикадили Парк, на диетичния щанд но не открих. Благодаря Ви   bouquet Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 17
Snow4eva,
В подписа ти виждам -15кг. за 1 година. Колко пъти направи житния режим?

# 33
  • Мнения: 206
  До скоро никой не пишеше или говореше за подготовка  за Житния режим.
 Датата в нета е винаги началото на същинската част.
Лошият дъх е през цялото време на чистене/на режима/.Но той не е силен при правене с мед ,орехи ,ябълка.Почти не се усеща.Но все пак бъдете по-внимателни.Но за предпочитане е да не ползвате дъвки за дълго време.Ще огладнеете.
 Свалянето на килограми е около 5кг. на режим.За 4 режима, след правилно захранване. най-често остават около 15кг. .Но ще са по-трайни ,ако си изградите система за хранене.
 Много е важно и от колко сваляте.Естествено и индивидуалните ви особености.

# 34
  • Мнения: 206
Подготовката на житото за Житния режим е от 36 до 48 часа.Яде се през същия ден,когато е готово/малки кълнове/ За всеки ден се прави ново жито.

# 35
  • Мнения: 0
Поздравче за всички,който са започнали подготовката за режима 23.02.http://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI&feature=player_embedded

# 36
  • Мнения: 206
Чудесен избор! И аз харесвам Enya.
Присъединявам се към поздрава.

# 37
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте ! Днес опитах житото...хареса ми  Peace, с орехи ще е още по-хубаво, а и засища ,дано издържа Praynig                                                                                                                                         
Snow4eva,
В подписа ти виждам -15кг. за 1 година. Колко пъти направи житния режим?

# 38
  • Мнения: 206
Комбинацията на жито с орехи е вкусна ,но...понякога води до запек Laughing
A ако не пиете поне 1,5 литра вода-вероятността става още по-голяма.

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 09:07 от solej

# 39
  • София
  • Мнения: 193
Благодаря,solej ! Аз съм редовна в това отношение  Laughing...въпреки ,че... не ми личи  Confused. Ако все пак го закъсам ще ги ям отделно  Peace

# 40
  • Мнения: 206
   Aко имате време за хранене,най-добре е да ядете храните разделно /поне през половин час/ по следния  ред-ябълки,жито,орехи /Орехите и житото могат и да се разменят/.Внимавайте и с пиенето на вода по време и около храненията.Ако съчетаете по-студена вода и ядене на ябълка ,можете да имате подуванв на стомаха.Затова разумно си разпределете и яденето,и пиенето.
  ИМА ЕДНА ''МОДА'' ДА СЕ ПИЕ МНОГО.ТОВА Е ОПАСНО.МОЖЕТЕ ДА СИ НАВРЕДИТЕ на  БЪБРЕЦИТЕ,СЪРЦЕТО,НЕРВНАТА СИСТЕМА.ИМА РЕГИСТРИРАНИ И СМЪРТНИ СЛУЧАИ /Няколо дни по пет литра на ден/.
 Необходимото ви количество вода можете да изчислите като умножите 30 мл .по броя на килограмите си.
  Вода се пие най-малко половин час преди ядене и поне два часа -след.но тъй като ще ядете по малко и по-често ,нека интервалът бъде поне половин час.
 Ето и една интересна статия по темата: http://www.tialoto.bg/zdrave/2006/01/01/pieneto-na-voda-prez-zimata.1832
  

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 08:47 от solej

# 41
  • Мнения: 206
Знам ,че има диети ,които препоръчват пиене на много вода ,пиене на вода с храненето....Честите неразположения в такива случаи показват ,че е по-добре да спазвате здравословните правила ,макар че малко по-бавно ще ''свалите'' килограмите.
По-добре здрави ...дебеланки Joy

# 42
  • Мнения: 4
Присъединявам се към вас,тъй като съм нова,
се надявам да приемете с разбиране ако имам въпроси,
а като дочета темите мисля,че голяма част от тях ще ми се изяснят.
Сега въпроса ми е следния късно ли е за подготовка за започване на режима на 23.02.?

# 43
  • София
  • Мнения: 807
Добро утро!  Hug
И добре дошли  bouquet
E l e a Hug nelkin  Hug Виждам, че ви интересува един и същи въпрос Laughing
Цял живот съм била на различни диети и много отговорно мога да кажа, че почти няма нещо, което да не съм пробвала. За съжаление, бързото сваляне на килограми ме е успокоявало, че мога да отслабна, а удоволствието от храненето е било по-голямо от волята ми през годините и това доведе до перманентно йо-йо. Миналата година февруари /навярно вече съм била узряла за някаква промяна в мисленето си/ благодарение на интересните постове на solej се замислих и реших да пробвам режима. Получи се! За моя изненада - мислих си, че ще е много трудно, но се получи. Дори и захранването /което ми беше най-трудно и то беше сравнително добре/. От февруари започнах да правя режима всеки месец - понякога не изкарвах целия курс, понякога връщах доста от килограмите, които свалях. Но подготовката на режима, самият той и захранването ми оформиха някакъм нов хранителен режим и започнах да се наблюдавам. Ако се бях постарала и повече, резултатите щяха да са още по-добри. Но... малко се изморих и затова намалих темпото - така че да ми е приятно.
Иначе - обикновено отслабвам между 4-4.5 кг. Един път успях дори 5! Обикновено връщам 2кг  в първите дни на захранването. Но възприех това "стъпаловидно" редуциране на теглото, което е плавно и най-нестресиращо.
Дано да съм била изчерпателна и от полза.
Аз моята подготовка си я правя - от 3 дни съм на зеленчуци, вчера - бях на сурови, утре е пълнолуние и ще бъда 1 ден на плодове /опитвам се да съчетавам няколко възможности за отслабване/
Хубав ден на всички!  Hug

# 44
  • Мнения: 30
Здравейте  Hug!
Направих житния режим миналия месец. За килограмите - 6. Следващите седмици върнах 1кг. Чувствах се страхотно! Сега го започнах отново. /днес ми е 3-ти ден/.
Много ме впечатлиха думите на Солей - "психическите амплитуди и състояния по време на режима.Има и ''скрити промени '',които по-трудно могат да бъдат предвидени.Житният режим е борба, вътрешни приливи и отливи,привличане и отблъскване на енергии...", искам да науча повече за това и молбата ми, Солей, е ако можеш да кажеш повече. Оказа се невъзможно да се включа в определените за режима дати - поради лични и социални проблеми и ангажименти, които не мога да пренебрегна. Реших, че е по-добре по различно време, отколкото да се откажа и да не го направя... Wink дано не съм сгрешила... И освен свалянето на кг и пречистването, което усетих, мисля, че има и друго влияние... незнам точно какво, липсва ми и опит, и наблюдения за "скритите промени". Естествено - различни сме и е нормално промените да са различни, но сигурно има и нещо общо... така си мисля...Психологическата част ми е много интересна, затова ще се радвам, ако ми отговорите!
Успех и щастие на всички!   bouquet

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 10:17 от fuego_

Общи условия

Активация на акаунт