Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 2 840
Koral, каква е тая работа, дето "няма да си я намериш"? Mr. Green
Ти или имаш работа, или скоро ще имаш. С деца или младежи занимавала ли си се по някакъв начин някога?

Аз съм потънала в някакво странно усещане от сутринта, една песен ми го извика. Тръпка имам. Хубава. Grinning

# 526
  • Мнения: 385
Благодаря ви момичета Hug

# 527
  • Мнения: 1 422
Феи, снощи взех решение. Отказвам проекта. Ха ха сега идва ред да продам тази идея на хората, които са готови на почти всичко, за да го приема и аз добре ги разбирам защо искат точно мене. Само че аз искам друго!

# 528
  • Мнения: 10
Starlight - Арх. АРИЕЛ – арх. на Земята – призовете я, за да се запознаете отблизо с феите и др. вълшебни същества, да помогнете за опазването на околната среда или да излекувате ранено животно, птица, въобще жива твар.

Pinkito, леко пътуване и изпращам положителна енергия за много успех и късмет!

# 529
  • Мнения: 620
Човек се е родил с нея, тя е в системата му,  позната и близка. А всичко, което ни е познато и близко ни създава и усещане за конфорт.
Та трябва да внимаваме с ккаво се синхронизираме. Нещата не винаги са каквито изглеждат, а в случая, каквито се усещат. Wink
Права си,само усещането за комфорт не е достатъчно.Трябва да се включи и съзнанието-в примера,който си дала усещането го има,но нали със съзнанието си искаме друго.Както беше написала-съзнанието и подсъзнанието работят в тандем-така мисля и аз.Не можем да прескочим съзнанието и да вкарваме в подсъзнанието програми с които не сме съгласни.Обаче ако със съзнанието си категорично знаем,че дадена програма ,мисъл е правилната за нас,че ще ни направи щастливи,мисля,че с достатъчно повторения можем да вкараме тази мисъл-форма в подсъзнанието и да променим предишна неправилна и вредна за нас програма инсталирана било от първите ни 6 години или от предцитеn ни.Т.е. моето мнение е ,че имаме възможност с ТЕС или повторения да променяме вредни схващания и програми и то трайно,ако успеем да постигнем пълно единство между съзнание, подсъзнание и усещане за комфорт в душата си.Без това единство дори и да успеем да променим нещо,ще бъде временно.
От поста ти оставам с впечатление,че участваш в конференцията.Интересно ми е това,което споделяш,провокира ме към размисли.
Цитат
И така, лека полека, ще се справя с всичките си спирачки. Всички ще се справим с нашите спирачки  

Така ни се пада!  bouquet
koral,miniemouse  Hug
Аз съм потънала в някакво странно усещане от сутринта, една песен ми го извика. Тръпка имам. Хубава. Grinning
Аз от 2-3 дни си слушам песента от подписът ти http://vbox7.com/play:ad1bf474.Много ме зарежда. Grinning

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 14:09 от Sweta

# 530
  • Мнения: 0
Преди малко прочетох тази статия!! Невероятна!
Отдавна не ми се беше случвало да прочета нещо на един дъх!
Искам да я споделя и с вас, дано ви е интересна   bouquet



Изкуството на живеенето

# 531
  • Мнения: 957
Вчера в една от лекциите на конференцията, която беше за паричното благосъстояние Каръл Тътъл спомена, че отношението към парите се предава енергийно и от предците ни. Да приемем, че няколко поколения назад всички са били бедни и са се борили за оцеляването и тази енергийна нагласа се е отпечатала на следващите поколения. Човек се е родил с нея, тя е в системата му,  позната и близка. А всичко, което ни е познато и близко ни създава и усещане за конфорт. Съвсем нормално е във вибрационното си бъдеще той да се чувства добре без пари, не защото така е най-добре за него, а просто защото тази вибрация му създава най-голямо усещане за хармония с подсъзнателното му аз, където се върти програмата от предците му.


Това ми беше интересно! Не го свързах точно с енергийна нагласа, а с информацията, която ни се предава в холографската вселена. Тази информация се превръща в енергийна нагласа. Но... прочитайки това, възникнаха въпроси: Къде отива тази информация и енергийна нагласа при майките, които обличат деветокласните си дъщери в най-скъпи дрехи и обсипват с бижута? При самите тинейджър/ки, които първо се интересуват от състоянието и връзките, а последно - от човещината и същността? Модерната склонност към анорексия? Дали точно тази информация им е оставяна с поколенията?

Стигам за пореден път до извода, че всяка теория, всяко схващане, е частично. При някои хора е валидно и преобладаващо, при други - не.
За да се избегне каквато и да е енергийна нагласа, предадена от поколения или родители; за да се избегнат всякакви капани на съзнанието и подсъзнанието (които не винаги са в синхрон), е нужно центриране, хармонизиране - както искате го наречете. Само така "записът" се променя.
Иска се обаче действие и постоянство.  Simple Smile

# 532
  • София
  • Мнения: 6 798

"И това може да е относително. Норбеков пише, (цитирам по памет) че когато не си центриран и трябва да избереш между няколко варианта, в девет от десет случая  си склонен да избереш най-малко добрия за теб, като при това имаш усещането, че следваш интуицията си и го демонстрира на лекциите си. "

Разбира се, 9 от 10 интуитивни решения са грешни.  Joy За това, платете си, аз ще ви науча как да намирате правилните. Съжалявам, но така звучи.
Каква е тази интуиция, щом не е вярна? Значи просто не е интуиция!  Stop

# 533
  • Мнения: 1 422
".....имаш усещането, че следваш интуицията си ...."

Четенето на интуицията става реално с тренировки. Всяко умение се развива. Въпросът не е, дали някой ходи на курс или на определен курс, или чете определена книга, или следва определен метод, а в това, че работи за развиване на интуицията си. Затова тренажорите са много полезни. Всякакви тренажори за интуиция. Има толкова много.

Когато си дете, ти показват храна, която е станала зелена и мъхната и мирише кисело, и ти казват, че е развалена и да не я ядеш, защото ще ти стане лошо. Така те учат как да "четеш" зрението и обонянието. Интуицията е сетиво, което се развива с използването му и тренировките. Да, чувстваш нещо, но не разбираш какво означава, докато не се научиш. За това са нужни упражнения. И аз някога можех да направя само една лицева опора. Сега правя 20 в офиса в кабинета си като ми изтърсят някоя дивотия по телефона, за да не им отвърна в същия стил. Всяко умение и сетиво могат да бъдат тренирани и развити, ако се работи над тях.

# 534
  • София
  • Мнения: 6 798
Не съм убедена, че трябва някой да ме учи как да си развивам интуицията. Още по-малко да ми казва колко ми е погрешна. Като чуя, че нещо трябва и давам три крачки назад.
Децата между другото много добре и интуитивно усещат коя храна е добра за тях и коя не. (Като бебета още.) После мисля, че покрай допира с цивилизацията и губят това вътрешно усещане много бързо.

# 535
  • Мнения: 100
Вчера в една от лекциите на конференцията, която беше за паричното благосъстояние Каръл Тътъл спомена, че отношението към парите се предава енергийно и от предците ни. Да приемем, че няколко поколения назад всички са били бедни и са се борили за оцеляването и тази енергийна нагласа се е отпечатала на следващите поколения. Човек се е родил с нея, тя е в системата му,  позната и близка. А всичко, което ни е познато и близко ни създава и усещане за конфорт. Съвсем нормално е във вибрационното си бъдеще той да се чувства добре без пари, не защото така е най-добре за него, а просто защото тази вибрация му създава най-голямо усещане за хармония с подсъзнателното му аз, където се върти програмата от предците му.


Това ми беше интересно! Не го свързах точно с енергийна нагласа, а с информацията, която ни се предава в холографската вселена. Тази информация се превръща в енергийна нагласа. Но... прочитайки това, възникнаха въпроси: Къде отива тази информация и енергийна нагласа при майките, които обличат деветокласните си дъщери в най-скъпи дрехи и обсипват с бижута? При самите тинейджър/ки, които първо се интересуват от състоянието и връзките, а последно - от човещината и същността? Модерната склонност към анорексия? Дали точно тази информация им е оставяна с поколенията?

Стигам за пореден път до извода, че всяка теория, всяко схващане, е частично. При някои хора е валидно и преобладаващо, при други - не.
За да се избегне каквато и да е енергийна нагласа, предадена от поколения или родители; за да се избегнат всякакви капани на съзнанието и подсъзнанието (които не винаги са в синхрон), е нужно центриране, хармонизиране - както искате го наречете. Само така "записът" се променя.
Иска се обаче действие и постоянство.  Simple Smile

По въпроса за тези майки и тези тийнейджърки - ако вибрацията е на бедност и лишения може да е в сила варианта, че когато човек е гладувал дълго време и после се сдобие с храна, започва да преяжда, вътрешното усещане за постоянен глад няма насищане. За анорексията - причини много, но в контекста на цитата - при вибрация на вътрешна бедност, това може да е отхвърляне на новата вибрация на ситостта и задоволените нужди.

И точно това беше идеята от тези размишления - да се центрираме в момента, да анализираме конкретната ситуация и програми и да действаме. Wink

# 536
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Още от ученическите си години имам много добра интуиция и до сега не ме е подвеждала.  И аз мисля, че

....
Каква е тази интуиция, щом не е вярна? Значи просто не е интуиция!  Stop

Съвсем не отричам, че интуицията може да се развива чрез определени занимания и да достигне по- високи нива.

Но спред мен интуицията не подвежда.

"Ако молитвата е твоето послание към Бога, интуицията е Божието послание към теб." - Уейн Дайър 

Или го чуваме, или не го чуваме. Може да вземем друго послания за интуиция, а то да не е.

# 537
  • Мнения: 126
Вчера слушах едно интервю с Брус Липтън, което е точно по въпросите, които Клонка засегна няколко страници назад за двете жени, а и последвалите после съмнения, че явно подсъзнанието не може всичко. Пак е старата песен, в нов аранжимент, но представено по този начин напълно ми отговаря на въпросите защо понякога "Искам, пък не се получава" или "Каква я исках, тя каква стана"  Wink

Ето резюме на най-основното:
 
"Съзнателният ум е творческият ум, свързан с идентичността, това кои сме ние. Подсъзнателният ум е касетофон. Записва преживяванията и ги върти. Той е като компютър и е милион пъти по-мощен от съзнателния ум. Той не е добър или лош, добри или лоши са програмите, които върти. Не той, а програмите в него ограничават способностите ни и отнемат силите ни.

Проблемите при позитивното мислене са, че първо, това са творчески мисли, идват от съзнателния ум и се изправят срещу програмите на подсъзнателния ум. Можем да си визуализираме всякакви чудесни неща за добро здраво и любяща връзка, но ако в същото време сме качили програми, че здравето ни никак не е добро и не заслужаваме добра връзка, противопоставяме позитивни мисли срещу негативни програми. Първите идват от мъничък процесор, а вторите – от милион пъти по-могъщ процесор – естествено печели подсъзнанието.

Второто, поддържаме позитивните мисли със съзнателния ум, който действа по-малко от 5% през деня, срещу 95% на другата система от вярвания. Ако в подсъзнанието няма програми, които да съвпадат с тези на съзнателния ум, позитивното мислене не работи, защото се борим с много по-силен процесор.

Третата част на проблема, с която се сблъскват всички е, че съзнанието и подсъзнанието работят заедно в тандем. Съзнателният ум, може да ръководи цялата ни биология. Но понеже процесорът е малък, се освобождава за творческо мислене, като прехвърля функции на тялото на подсъзнателния ум. Когато научим да правим нещо – да се обличаме, караме кола, качваме програмата и поведението става автоматично.

Ако искаме промяна, трябва да се научим как да слагаме плейъра на ЗАПИС, а не само да му говорим.

Точно това е и идеята на лечебният хавайски подход Хоопонопоно - да изчистим всички спомени и програми, които са причина за нашите неудачи. Именно към тях /дори и с много положителна нагласа/, подсъзнанието се връща ежеминутно. Когато редовно се избавяме от спомените си, отваряме пътя на всичко хубаво, което желаем, а ни е липсвало.

Вие най-вероятно сте наясно с Хоопонопоно, но понеже в момента чета книгите на Джо Витале /Д-р Хю Лен/ и съм на тази вълна, а после видях и Алекса какво е написала, та реших и аз най-после да се включа при вас. Hug

# 538
  • Мнения: 100

"И това може да е относително. Норбеков пише, (цитирам по памет) че когато не си центриран и трябва да избереш между няколко варианта, в девет от десет случая  си склонен да избереш най-малко добрия за теб, като при това имаш усещането, че следваш интуицията си и го демонстрира на лекциите си. "

Разбира се, 9 от 10 интуитивни решения са грешни.  Joy За това, платете си, аз ще ви науча как да намирате правилните. Съжалявам, но така звучи.
Каква е тази интуиция, щом не е вярна? Значи просто не е интуиция!  Stop

Къде точно видя "платете си, ще ви науча" ? Идеята беше да не се предоверяваме на мотото "Слушай интуицията, тя ще ти подскаже". Понякога поради "фонови шумове" под формата на страхове и предразсъдъци или вътрешно напрежение и куп други неща, реално не чуваме интуицията, а съвсем други гласове (и не в смисъла на шизофрения  Wink ) На фона на какафонията от гласовете на майки, бащи, баби, дядовци, колеги, всеки, който в един или друг момент е предизвикал някакъв отзвук у нас може да се окаже трудно да се чуе тъничкят гласец на собствената ни интуиция. И тренировката й се състои в това да се научим да разпознаваме именно нея, както детето разпознава гласа на майка си.   
В крайна сметка всичко е въпрос на наблюдение и заключение -  ако човек забележи, че интуицията му е вярна, супер. Но ако всеки път, когато я слуша, се окаже, че е постъпил грешно, може би трябва да се запита дали трябва да кара "с рогата напред" или да вземе пък да направи нещо по въпроса - по свой си начин или като заеме чужди идеи.

Мисълта ми е, че ситуациите и хората са различни и всеки съвет трябва да се прилага спрямо конкретния случай.
Да, интуицията не подвежда, когато си чул именно нея.

# 539
  • София
  • Мнения: 6 798
Именно. Значи пак стигаме до това, че интуицията НЕ лъже. А не че 9 от 10 "гласа" идващи от интузицията са грешни. Разликата е от небето до земята.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт