Отговори
# 585
  • Мнения: 1 422
Мухах хах хаааа, Клеми, ти си моят сладък интуицио-практико-гений!

# 586
  • София
  • Мнения: 6 798
Мухах хах хаааа, Клеми, ти си моят сладък интуицио-практико-гений!
Joy Joy Joy
За гений има да стискам още малко палеца.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 587
  • Мнения: 1 422
Девойки, ако на някой му се ходи на тренинг за реализация на цели в неделя. Ако не се сбърка планът, аз ще съм там  Laughing

Клемче, за алтернативно практикуване в крачка (така да се каже) обаче нямаш равна, а.... Целун!

# 588
  • София
  • Мнения: 6 798
Девойки, ако на някой му се ходи на тренинг за реализация на цели в неделя. Ако не се сбърка планът, аз ще съм там  Laughing

Клемче, за алтернативно практикуване в крачка (така да се каже) обаче нямаш равна, а.... Целун!
Hug
И аз те обичам.
Ходи ми се на йога. Някой да има идея за читава йога, ако може в западните райони и център (ама пак западно)?

# 589
  • Мнения: 65
Палци в затворени шепи е мудра за защита. Затваря те, но преставаш да възприемаш и околното. Използва се в акутни ситуации, когато например си на среща, по време на която някой се държи силно агресивно.

важно е да се правят...правилните мудри.
Волята трябва да се усилва, а не да се подтиска

# 590
  • Мнения: 0
Момичета, въпросче имам. Някоя от вас, освен фън шуй, знае ли за нещо подобно, което да е приложимо с дизайна, обзавеждането и т.н.
В смисъл, някой от авторите, които сте чели, говори ли за дома и неговата подредба с оглед хармония, благоденствие, покой и т.н.?

Здравей, от доста време са ми интересни такива енергийни влияния.
По принцип мечтата ми е да правя енергийни градини и затова изучавам такова инфо Simple Smile
Васту Шастра е индийска енергийна система, която тук е обяснена `научно`. Ако не се справяш с английския, превела съм някои от статиите и мога да ти дам линк и за тях.

Обаче, за мен идеите във всички енергийни системи, свързани с подредба на място, са силно обвързани с географските и климатични особености на мястото, където са възникнали, което всъщност си е съвсем логично.

Много от важните принципи на тези системи са свързани например със слънцето, съгласни сте, че в южните ширини ще се крием от него, а в северните ще го търсим.

Когато става въпрос за подредба, интуицията ни много често ни води по най-добрия начин - можем просто спокойно да обиколим помещенията, търсейки и разглеждайки всеки детайл - това, което предизвиква негативни емоции - освобождаваме се от него...
това ми е любима тема - да се освобождаваме, за да направим място за новото  Grinning

Когато човек започне да подрежда, понякога после осъзнава, какво всъщност е направил - например да препречи достъпа на другите към него или пък обратното....

Като цяло съм на мнение, че това, което е красиво и вдъхновяващо за теб, е най-хармоничния и ценен начин да направим нещата, така че духът ни да е спокоен и блажен Simple Smile



Йее,Bili-san , много ми е интересно това с градините!!!
Аз се интересувам главно от Дзен дизайн.
Ако имате някакво инфо момичета, пращайте на лично!!БЛАГОДАРЯ ВИ!  bouquet

# 591
  • София
  • Мнения: 2 840
Никакви лични. И аз искам да чета. Mr. Green
Какъв е тоя дзен дизайн?

# 592
  • Мнения: 0
Хахаха, амиии това е една вълна, която заля интериорния дизайн и архитектурата. Много зеленина, ЖИВОТ навсякъде в затворените пространства...земни цветове, естествени материали, страхотно удобство, хармония....ммм онези малки ниски масички, диванчета, простор...орхидеи...абе ето:




# 593
  • София
  • Мнения: 2 840
Сетих се. Не се замислих, като попитах, че това е дзен дизайн Mr. Green
Много беше актуален по едно време.

# 594
  • Мнения: 0
И още е Simple Smile) любимия ми!!

# 595
  • Мнения: 10 691
О, та те са снимали моя дом направо  Mr. Green

Искам да попитам нещо пишещите писма на 23-то число до Кармичното ръководство.  
Два пъти до сега писах такива писма - през декември миналата година и онзи ден. И двата пъти промените започнаха буквално на следващия ден, а този месец да не кажа, че на същия ден /23-ти/.
Много моля, споделете вашите лични преживявания и впечатления, защото аз съм меко казано поразена от скоростта  newsm78
Признавам, че бях скептично настроена към точно този ритуал  Embarassed

Специално разчитам Монда да се включи (дано го прочете)

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 13:20 от mijjjka

# 596
  • Мнения: 1 422
Вокси, любимо самурайче, ще ти отговоря с думите на баща ми - на баба ми фърчилото..... "правилни" мудри. То видиш ли старото индийско знание съществува от ен-на-брой-години, за да седнем ние западните лаици да му слагаме етикети. Всяка мудра се ползва за различни цели в различни ситуации. Нищо не потискаш с тази мудра, просто се затваряш за въздействието на външния свят. Има случаи, когато ми се налага да присъствам, но искам за се отделя - има си мудри за тази цел, ползвам си ги.  Mr. Green

# 597
  • София
  • Мнения: 2 840
Мижке, мисля, че и аз писах някакво писмо. Това, което поисках, не стана, но пък и нищо от това, което поех като обещание, не направих Mr. Green
От друга страна, може и нещо да се случва, но аз си представям някакви изпитания, пък при мен обратното - покой тотален настана.

# 598
  • Мнения: 614
Цитат
Има различни обяснения за механизма на въздействие на мудрите.

За йогите те означават създаването на някаква енергийна конфигурация, позволяваща да се въздейства на духа и тялото. За тях те имат и определена символика.
От гледна точка на китайската медицина и аюрведа, при мудрите се въздейства на определени акупунктурни точки, разположени върху върховете на пръстите.
От гледна точка на съвременната психология, ефектът на тези упражнения се обяснява с превключването на вниманието по време на изпълнението им и поради това напрежението и чувството за безпокойство постепенно изчезват.

А съвременната педиатрия смята, че развитието на малката моторика на пръстите влияе на развитието на мозъка.

Но каквото и обяснение да приемете за достоверно, едно е сигурно: тези развиващи упражнения укрепват връзката с тялото ни и ни носят само полза.


Аз приемам обяснението на китайците.

# 599
  • Мнения: 15
Здравейте! И аз започнах "да вървя по пътя към себе си" така да се каже Blush, да разчистя дома си, както казва Луиз Хей. Въпреки че не се съпротивявам на промяната, а напротив искам я с цялото си същество, нещата не са много лесни / може би само за лаик като мен Thinking/ Виждам, темата е съвсем друга, но аз започнах да чета от тема номер 1 и сега съм до тема номер 7, т.е. на друга вълна съм, но ми възникват въпроси. Моля ви, помогнете ми със съвет и споделете опит. Много големият ми проблем е всъщност много обикновен - човек когото не харесвам, не понасям и направо не като видя и започва да ми трепери под лъжичката  #Crazy. До момента преди да го видя си мисля, че съм спокойна, че нещата които чета работят... абе нещата ми се получават  bouquet. Но като го видя или като направи нещо каквото и да е и направо... #Crazy. Вече се опитах да му простя, опитах се да го накажа - както учи Луиз Хей, ползвам и едно упражнение от 1стр. за успокоение но... не става и не става.Не мога да избягвам човека /брат на мъжа ми е  Embarassed/, което прави нещата още по сложни, защото аз не съм човек, който се кара с хората - събирам си всичко в мен и ако ме видите от страни - даже не изглежда да има проблем. Е това е. Моля, помагайте как да преодолея това "камъче по пътя" Sad. Съжалявам, че ви връщам отново далеч в началото на темата....

Общи условия

Активация на акаунт