кога сяда бебето?

  • 23 947
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 677
То само ще ти покаже кога е готово да сяда!

# 31
  • Мнения: 159
благодаря ви момичета Hug,но моля ви без кавги и спорове Sadаз просто питам за информация да знам...още веднъж благодаря  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 39 847
Е това се казва шматка, аз де. Писах, писах,... и пръстите ми пречат, т'ва е.

Та, детето сяда тогава когато стане готово за това, или когато само реши Simple Smile

Моите бяха коренно различни.
Дъщеря ми на 5 месеца седеше полуседнала в количката. На 6 започна да прави опити да седи. На 7 седеше много стабилно.

Синът ми на 8 месеца едва започна да прави опити за сядане, и изобщо не се справяше.
На 6 месеца любимото му занимание беше да лежи по гръб и да размахва ръце и крака.

Според мен спокойно можете да слагате детето да седи. Ако иска де.

# 33
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Е, добре де, какво ще рече, когато иска  Rolling Eyes Моя още сега е готов и зор да става, ама е още малък, страх ме е дори в полулегнало да го държа за по-дълго от 1 час на ден. В количката драпа да се надига, че му писна легнал. Пробвах един път да го сложа седнал, това дете не гъкна през цялата разходка, ама мен си ме е страх.

# 34
  • София
  • Мнения: 67
Не по-рано от 5-6 месец. Когато водих дъщеря ми на ортопед /беше на 20 дни/ ме предупреди, че е абсолютно недопустимо подпирането с възглавници.

Катенцето, браво на твоето човече! Нетърпеливо е да опознае света! А как се чувства леко повдигнат?

# 35
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Не по-рано от 5-6 месец. Когато водих дъщеря ми на ортопед /беше на 20 дни/ ме предупреди, че е абсолютно недопустимо подпирането с възглавници.

Катенцето, браво на твоето човече! Нетърпеливо е да опознае света! А как се чувства леко повдигнат?

Ами напъва се напред да ходи и доста често ми захлува очи.

# 36
  • California
  • Мнения: 264
Рика, сама казваш, че темата е за изказвания и мнения... добре е да си го напомниш следващия път, преди да квалифицираш кое е тъпо.
Katencetoo, с добре подпрян гръб не мисля, че ви е рано. Не по цял ден разбира се   Peace
Децата се развиват различно - не виждам как може да го задържиш до 5-6 месеца да лежи, само щото така пише на педиатрите в книгите. Някои са готови на 4 например. Ако четеш английски, има много инфо в нета по въпроса за вредата и ползата. Развитието на детето не зависи от нас - дали ще бъде насилвано да сяда на 3 месеца, или ще бъде държано до 6 месец все легнало, то ще седне, когато е готово за това! То само си показва.

Към авторката - дано да извлечеш полза от нашите спорове  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1
Здравайте и от мен.Моята дъщеря започнах да я потпирам в 6 месец и в края на 7 началото на 8 вече седеше  сама незнам дали не беше малко касно.

# 38
  • Мнения: 526
ами аз не съм я чакала сама да се изправи до седнало, все още не може от легнало да се изправи сама до седнало, но като и дам да ме хване за пръстите се изправя и седи горе-долу стабилно. Е, по някое време се килва нанякъде, но балансира и се подпира с ръчички. Не съм я подпирала с възглавници, но и не чаках сама да се изправи, щото го гледам как се мъчи милото, надига се, напъва се, търси за какво да се хване за да се изправи. Държах я за ръчичката като е седнала и по някое време я пускам... и така. Все още не се е изправила сама де Simple Smile

# 39
  • Мнения: 817
Katencetoo,  на 3 м. според мен е много рано да започнеш да го слагаш да седи. Ако той сам се изправя ОК, но не и да го подпираш. Ако все пак много се колебаеш вземи телефона на някой ортопед и се посъветвай с него, най-доброто решение според мен. За такива важно неща аз не бих се доверявала само на форума  Peace

Едни от най-предпочитаните детски ортопеди в София като че ли са д-р Алексиев и д-р Драганов.Консултирай се с някого, но се съмнявам някой лекар да ти каже на тази възраст да го слагаш да седи. В полуседнало положение може би (дори вероятно и за това му е рано), но не изцяло седнал. (съдя от съветите, които на мен ми е давал д-р Драганов

# 40
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Katencetoo,  на 3 м. според мен е много рано да започнеш да го слагаш да седи. Ако той сам се изправя ОК, но не и да го подпираш. Ако все пак много се колебаеш вземи телефона на някой ортопед и се посъветвай с него, най-доброто решение според мен. За такива важно неща аз не бих се доверявала само на форума  Peace

Едни от най-предпочитаните детски ортопеди в София като че ли са д-р Алексиев и д-р Драганов.Консултирай се с някого, но се съмнявам някой лекар да ти каже на тази възраст да го слагаш да седи. В полуседнало положение може би (дори вероятно и за това му е рано), но не изцяло седнал. (съдя от съветите, които на мен ми е давал д-р Драганов

Не, не...не го слагам седнал, абсурд. Писах, че ме е страх в полулегнало положение да го слагам, обаче се налага, защото той мрънка и се напъва да става.

# 41
  • Мнения: 817
Ами, защо не пробваш да го слагаш вкъщи в столчето за кола. И педиатърката, и ортопеда ми бяха позволили през деня малката да стои в него. Мисля, че е добър вариант - хем той ще е полуседнал, хем пък и може на всякъде вкъщи да го взимаш със себе си, ако се наложи.
Говоря за столчето от този тип http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/17414

# 42
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ами, защо не пробваш да го слагаш вкъщи в столчето за кола. И педиатърката, и ортопеда ми бяха позволили през деня малката да стои в него. Мисля, че е добър вариант - хем той ще е полуседнал, хем пък и може на всякъде вкъщи да го взимаш със себе си, ако се наложи.
Говоря за столчето от този тип http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/17414

милинкия хич не обича да седи в него, че му теснее (той малко е дългуче). Кеф му е в количката, на нашето легло, в мен или тати, докато гледаме ТВ (м/у другото е голям ТВман). Опасна работа е Марти, ама още 2-3 месеца и ще може да си сяда спокойно (тогава сигурно ще иска вече и да ходи  Crazy)

# 43
  • София
  • Мнения: 291
Различните децата показват, че са готови за сядане по различно време. Дори и при братята и сестрите е различно.
Обикновено това се случва след шестия месец. А ако детето закъснява, би следвало да се направи консултация с педиатър.

# 44
  • Мнения: 914
Когато отидохме за консултацията на 7мес. и понеже тя си върви от раждането още по-тежка и по-висока и сестрата каза ,че ако я премери легнала ще и опират крачетата и тогава се задържа за пръв път седнала за малко по-дълго.Вечерта когато стигнахме до къпането също остана седнала,но това тогава продължи няколко дни,понеже така и минаваше водата през лицето и поредния път се гътна легнала.

Общи условия

Активация на акаунт