кога сяда бебето?

  • 23 945
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 767
Дъщеря ми от 4я месец се опитваше да се надига сама,но не я слагах да сяда.сложих я на 6м и за 1 седмица седеше без възглавници вече!

# 46
  • Мнения: 2 011
Сяда, когато е готово. Оставила съм сина ми да се търкаля на воля по земята и когато реши, че му се седи - да го направи сам.

# 47
  • Мнения: 808
Към седмия месец вече го оставях да стои седнал ако проявеше желание. Преди това стоеше в полу-седнало положение.

# 48
  • Мнения: 15
Здравейте мами,бихте ли ми казали кога сте сложили децата си да сядат.Моето скоро ще навърши 6 месеца,но още ме е страх.

# 49
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте мами,бихте ли ми казали кога сте сложили децата си да сядат.Моето скоро ще навърши 6 месеца,но още ме е страх.

Ами назад четири страници само за това се говори  Grinning

Зависи от много неща, най-вече какво разбираш под "слагам го да сяда".
Детето опитва ли да се изправи от полулегнало положение?
Когато е в скута ти, опитва ли се да посяда?

Моето така правеше в началото. Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 44 248
Здравейте мами,бихте ли ми казали кога сте сложили децата си да сядат.Моето скоро ще навърши 6 месеца,но още ме е страх.

ако имаш предвид подпиране с възглавници - никога...детето си седна само на 6,5 месеца.

# 51
  • Мнения: 54 714
На 7 месеца го сложих седнал за първи път. С подпирането на възглавници не можах да се оправя и го слагах да седи седнал в количката, там беше подпрян идеално. Сам се изправи да седне на 8 месеца от легнало положение.

Моето дори по-късно .
Всяко дете е различно  Peace

# 52
  • Мнения: 241
Моят син за първи път седна от полулегнало положение на 5 месеца, но после сякаш забрави и стоеше полуседнал до към 8. След това го слагах да си играе седнал без да го подпирам и си стоеше стабилно Wink

# 53
  • Мнения: 730
Според мен зависи от детето. След 6 месеца може да го слагаш, но ако не е готово то само ще се смъква или ще се накланя да си легне.

# 54
  • Мнения: 186
На около 6,5 месеца.

# 55
  • Мнения: 15
Моята е на 5 месеца надига се,но и  е твърде рано.

Последна редакция: нд, 03 апр 2011, 21:31 от nAtLia-Banikna

# 56
  • София
  • Мнения: 44 248
на 5 спокойно може да седи в полуседнала позиция(междинна) на шезлонг или количка за известни интервали от време.
А вероятно и скоро ще си седне, щом се надига и без ти да я слагаш и подпираш с каквото и да било.

# 57
  • Мнения: 2 216
На 4 месеца веднъж я подпрях с възглавница за да я снимам, но не и е удобно, а и не бих настоявала. Самото дете ще си покаже, когато е готово Peace

# 58
  • Мнения: 3 092
А защо сте ги подпирали с възглавници  newsm78
И двамата седнаха на 7 месеца .Не съм ги слагала аз .

# 59
  • Мнения: 314
А защо сте ги подпирали с възглавници  newsm78
И двамата седнаха на 7 месеца .Не съм ги слагала аз .

Е, тЕ това не мога да го разбера... като каже някой "седнаха" - какво точно имате предвид, че сами са седнали ли?  newsm78 Rolling Eyes

Моята дъщеря се напъваше да седи още от 5 месец, но аз не й разрешавах, все я бутах назад, а тя правеше коремни преси  Laughing
Иначе стабилно си седеше вече към 6-ти месец, не съм я подпирала, но все още не може да си сяда сама - в смисъл от легнало положение сама да сяда, е, иначе се опитва ...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт