ЮНЧЕ сричките реди и се мъчи да пълзи ! - № 15

  • 24 205
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
А грис може ли да се направи и без мляко, само с вода?

Мартеа, знам че въпроса ти беше друг, но да ти кажа. Wink Купих на Радо безмлечна ябълкова каша на Хумана - е няма такова ядене. Laughing Това за него е първата, която яде чиста без плодово пюре в нея.Аз я опитах и също много ми хареса.Преди това бях му давала само на Хип - оризова, елда и овесена, но и трите не се одобриха в чист вид.

И да споделя, че забравих - от вчера Радослав хапва месо.Започнах със заешкото и много му хареса.    chef
Мая, Радослав е същата работа.Заспива докато суче, аз изчаквам да заспи уж дълбоко преди да стана и да изляза от стаята, но след 20-30 мин. е буден и мрънкащ.Отивам пак бутам циц, пак заспива и същото се повтаря.Така докато не си легна и аз при него.След това вече буденията са около 3-4 през нощта обикновено.Но ако му излиза зъб, хремав е или нещо от този род се буди и през половин час.Аз някак си се примирих, че докато го кърмя ще е така, пък после ще му мисля.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 12:22 от Мария♥

# 661
  • Варна
  • Мнения: 2 097
мартеа, Паф пък яде само Елда тези дни с намачкана прясна домашна круша вътре или със леко сварена домашна ябълка. Сутрин преди ядеше овесена - чиста, после с масло. Откакто прибавих 8-те зърна на Нестле и нея отказва. Утре ще го пробвам пак с чист овес. Обедното пюре е мъка... Отдавам го на горните 2 зъбчета, които очевидно ще избият заедно като долните...
На зъбите отдавам и неспокойния сън и постоянното мрънкане нощем, дори и спейки...
Идеи за закуска - овесени ядки, кус-кус?  Rolling Eyes
За протокола - спим на тъмно от доста време...
За хапането - аз пробвах с "Не"-то и отделянето му от гърдата ако ме захапе болезнено. При нас проработи.
Иначе НЕ-то го практикувам и у дома и мисля, че много добре разбира. Спира да прави, това което е започнал и ме глеееда. Друг е въпроса, че след известно време опитва да го направи отново... Crazy
Браво на Радо, че хапва месцето с апетит.  Hug
Ние вчера замразихме пилешко за Паф. (Татко му се погрижи, докато аз спях Blush) Днес е на пиле с ориз. Мисля да купя кафяв за следващия път.

# 662
  • Мнения: 50
Ще пробвам непременно с ,,Не"-то,дано и при нас проработи ,че иначе не ми се мисли ooooh!

За хапването,засега нямаме проблем.Андрей си хапва всичко което му предложа,отделен е въпроса,че едва изяжда едно пюре за целия ден.Много ли е ,малко ли е ,не знам,имайки впредвит,че от цицето не се е отказал и още нямаме заместено кърмене.Засега сме само на купечки пюрета и не мога да се оплача от разнообразието което предлагат.На този етап не мисля,че има нужда да му готвя.

Марчелка ,какво масло слагаш в кашата?
И изобщо,на децата с АБКМ ,кога ще въвеждате млечни? Ами ако отново се обринат,спирате и чакате 6м.,после пак опитвате, така ли?
Въобще незнам как ще процедираме,защото моят момък още сега му се появяват някакви пъпки и лишеи,на които не знам причината.Понякога си мисля,че може да е и от шоколада,който си позволявам да хапвам.

С нетърпение вече очаквам времето да се затопли,това стоене в къщи съвсем ме скапа Cry

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 12:36 от cherri

# 663
  • Варна
  • Мнения: 2 097
cherri, маслото е на Президент. Слагам по малко от 3-4 дни. Нооо той не ядеее.  Паф няма АКБМ, но лятото гастрото имаше съмнения за такава. На мен ми бе препоръчана диета, която спазвах стриктно до скоро, но вече не толкова. Слава Богу за сега няма проблем с поносимостта към която и да е предложена храна, но аз подхождам внимателно към всичко, въпреки това. Следващия ми ход ще е въвеждане на сирене.  мартеа, Мария, Джей ще са по-полезни по въпроса с млечните и АКБМ. Вашата лекарка какви препоръки дава? Hug Дано скоро да няма следи от пъпчиците и лишеите! Praynig

# 664
  • Мнения: 50
Марчелка, как точно разсеяхте съмненията ? То и при нас не е на сто процента сигурно от какво е АД .
И все да пиша и забравям ,страхотен е вашият татко ,по начина по който пишеш за него е мъж мечта Peace

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 097
cherri, писах ЛС.  Peace

Благодаря за милите думи за нашия татко, наистина се старае и аз го оценявам!  Heart Eyes

Днес и той е нямал успех със сутрешното хранене. След това е размразил кърма, но Паф дъвкал само биберона за приспиване. Таткото обаче упорит - като станал Павел, пак му предложил каша и този път почти я изял.  Глад братчее Mr. Green Сега се измести малко часа на обедното пюре, но не е проблем. Да видим там какви ще ги свършат... После ги чакам при мен за най-лбимата храна - майчината кърма.  Wink

# 666
  • Мнения: 141
Чери,Синьо птиче, Честито ви зъбчета, да са здравички и бели.Честито и на останалите за зъбчетата им, да не пропусна някой.Ние още нямаме.Вчера и аз се разделих с един кътник.Търпях го два дни, но болката беше направо поносима, в сравнение с това, след като ми мина упойката след ваденето.Добре че го има Аулина.Как ли ги боли малките, като им никнат зъбките, пък камо ли да спят спокойно.
Някой знае ли дали може да се дава кисело биволско мляко?Заквасих си такова домашно и се чудя дали мога да му дам от него.Кисело още не съм въвела, но пък яде масло, сирене, извара, и ако се съди по купените пюрета и сметана.
Мартеа, аз добавям АМ, след като сваря гриса.Оставям го да поизстине и докато е още редичък, слагам млякото.Иначе за кашата от 7 зърна и Иван яде по половин порция от нея, явно доста засища.
 mar4ela5  , браво на вашия тати, баща-мечта.Така, като не кърмиш Паф почти половин ден, не се ли напрягат гърдите, или вече е регулирана кърмата?Питам от любопитство по-скоро.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 2 097

 mar4ela5  , браво на вашия тати, баща-мечта.Така, като не кърмиш Паф почти половин ден, не се ли напрягат гърдите, или вече е регулирана кърмата?Питам от любопитство по-скоро.


Кети, по принцип си нося помпата и изцеждам като му дойде времето. Днес я забравих обаче, но е търпимо положението. Моята жива помпичка току що дойде, та направо с нея ще действам, само да се събуди.  Wink

# 668
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459

didi24, браво на вас, значи е хубав "Стъпки в пясъка"? И на мен много ми се ходи на кино, да гледам някой български филм.Отдавна се каним с мъжа ми, но трябва да пласираме два броя на някоя баба и все не можем да се организираме.
Да, страшно ми хареса.  Кара те да се замислиш философски над живота. Даже накрая се разплаках.  Blush

# 669
  • София
  • Мнения: 1 276
 Кети и аз реших ,че като съм въвела сиренето и маслото, мога дам кисело мляко( домашно),но ни излязоха едни червени пъпчици по бузките . Мисля да изчакам още 3 месеца да опитам пак, а иначе той си хапна с апетит.

# 670
  • Мнения: 339
Здравейте,
влизам да ви почерпя за 3-тия рожден ден на Криси с тортичката, която аз лично и направих  Heart Eyes


# 671
  • Мнения: 931
Tanija, мислиш ли, че тези пъпчици са наистина от млечните продукти?
На Боил от известно време току му излизат, току се прибират такива пъпчици  - обикновено сутрин е добре, а следобед се засилват. По брадичката му излизат дори и лишейчета от време на време. Въвела съм млечни продукти (масло, сирене, кисело мляко), но тези пъпчици се появиха от преди това. Понеже имах съмнения, известно време не давах млечни продукти, но нямаше промяна. По-скоро имам чувството, че излизанията в студеното време и течащите лиги ги предизвикват, но може и да греша?

Киди, жива и здрава да ти е порасналата малка принцеса! Simple Smile

# 672
  • Мнения: 141
Киди, да ви е жива, здрава и засмяна.
Ти си направо за тортената тема, фигурките ти ли ги прави?Представям си радостта на малката госпожица, а и твойта от сътвореното.Много сполучливо и най-важното, че доставя радост.

# 673
  • Мнения: 50
Аууу,тортата е супер! Браво Киди!  Да ти е жива и здрава девойката и много радост да ти носи!

# 674
  • Мнения: 344
ооо, Киди, страшна торта!
Да ти е жива и здрава порастналата малка кукла  bouquet Hug



за хапането исках да се включа - бебетата не хапят докато сучат, тъй като по време на сукане езика минава над долните зъби. в периода на поникване на първите зъби сякаш наистина си изпробват номерата, кои повече от други, но след годинката сякаш вече порастват и не си позволяват подобни волности Laughing поне моите умишлено не са ме хапали! по няколко захапвания на дете имам в стажа си Mr. Green а "големия" пък вече е толкова внимателен Heart Eyes ...


честити нови зъбчета на всички (Чери Heart Eyes)

Танче Hug

Общи условия

Активация на акаунт