ЮНЧЕ сричките реди и се мъчи да пълзи ! - № 15

  • 24 158
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Ванюша сори за объркването,ама вече ми изпиха мозъчето  BlushДано да се размине малката със заразяването  baby_neutralИначе,за профилактика аз давам по половин ампула вит.Ц и по мъничко коластра.Пия и аз витамини,та и през кърмата да минава.Иначе за отделни стаи мисля ,че няма смисъл,защото детето е било болно/заразно/ още преди първите симптоми.
Танче много неприятно.Дано лекарствата да подействат бързичко  baby_neutral

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Ванюша сори за объркването,ама вече ми изпиха мозъчето  Blush


И на мен, и на мен    Joy

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И ние сме от изтрещяващите у дома.... Но няма как. Не ми се ходи по МОЛ-ове с Паф...
Днес имахме гости - майка, брат ми, снахичката и племенника - малко разнообразие.  Wink Паф вчера каза ба-ба за първи път, но днес така и не ощастливи баба си да го чуе. Изобщо беше заключил торбата с "номерата" и нищо не каза, нито показа като го карахме. Ама то се ошашави детето - толкова много хора и внимание.  Crazy

Вечерта, докато му сменях памперса на дивана, седна сам от легнало положение за първи път. След това даде Боц с пръстче. Напоследък с показалеца подхожда към всичко, а след това пипа с цяла ръка. Много обича да драска по различни материи или да ги мачка. Като види и най-малката точица някъде започва да рови с пръстчето.  Laughing

С яденето положението не се е подобрило... Днес дори от любимата тиква изяде само малко количество и то със зор. Бабката се нареди да го храни и като затвори устата бързо ми предаде щафетата... Mr. Green От вчера му давам грах. Беля го. Добре го понася.
С буденето също... снощи се буди през 3 часа: в 0,3 и 6ч. в 7ч. станаха с татко си, та аз си поспах... Много ми е трудно с това будене - като бях свикнала на лесното... Сън от 8 до 8 от 10-я ден до скоро... - никак не ми беше зле... Whistling

Зъбчето е още на ръбчето и е изцяло бяло отдолу. Дано пробие скоро...  Praynig

Ванюша, дано каката се оправя бързо.  Praynig  Аз като Павел е контактен с болен давам Вит. Ц профилактично. Веднъж съм давала и Осцилококцинум превантивно.

На мен клипчето на мартеа не ми се отваря:( .
 

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 20:34 от mar4ela5

# 723
  • Мнения: 293
Мама Мони,МОЛА е нож с две остриета.Иначе за малкия няма защо да се тревожиш,той е големичък,ще прояде. Heart EyesПрави ми впечатление,че дечицата,които бяха захранени по-късно ,проядоха по-трудно храна различна от кърмата.Ивето също е пристрастена към кърмата ,хапва пюренце,но не много.За закуска не уважава нищо друго освен каши,обикновено имам по 2 отворени пакета за разнообразие.За попара със сирене и дума не може да става да яде.
Синът ми беше захранен във втория месец ,не съм имала такива проблеми ,това не яде,онова не яде.Разбира се,не искам да кажа,че съм за ранното захранване.
Ванюшка ,бьрзо да оздравявате  Hug

# 724
  • Мнения: 189
Натали, явно при децата, които сучат е по-трудно захранването, нямам идея.Алекс го захраних на 5.5 месеца и яде всичко, което му предложа, че даже като свърши бурканчето иска още.Единствено не искаше да яде безглутеновите каши.
На болничките- бързо оздравяване.
Хубава вечер!

# 725
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Ох, като ви чета оценям каква щастливка съм в това отношение! Ако има такава закономерност късно захранване-трудно прояждане, то ние сме изключение. Всичко що е в лъжицата се приема с чакане с отворена уста.  Grinning Всички деца ще проядат, няма страшно, но сигурно е доста трудно за майката. Да не говорим, че за ядящите с охота деца сега, не е гаранция, че по-нататък няма да са злояди. Наблюденията ми са особено за момченцата, че на 7-8 годинки са клечовци Simple Smile. И аз съм била така, на 1 година 12 кг, а на 7 -20 кг  Simple Smile
И аз да се оплача, явно и нашия мъник го мъчат растящи зъбки, снощи се буди кажи-речи на всеки час, към 7-8 пъти.  Tired И не заспиваше само с галене, а сучейки. Къде сучеше, къде само се успокояваше. Не съм свикнала така да не спя.  Crossing Arms Виждам че зъбките са на по-високо вече, белеят през венеца, още малко и ще напускаме редиците на беззъбите (дали не останахме сами   Mr. Green ).
 И аз се побърквах по цял ден вкъщи, но днес бяхме с още 3 бебчета на сладкарница за непушачи и си разнообразихме. Беше поле за изява за простъпващи дечица  Joy. И ние от вчера сме с много готини буйки на К&К и днес ги изпробвахме.
Почти въведох глутена, остана ми само пшеницата. Имам една каша от спелта, знам че е вид пшеница, мога ли с нея да я въведа?
Бързо оздравяване на болничките!   bouquet

# 726
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Диди, за спелтата - според мен можеш.  Peace Честити ви обувчици и пробата им.  Wink От известно време и Паф иска все да е прав. Стои изправен, подпрян на дивана или се държи за двата ми пръста. От вчера прави крачки, хванат за ръце. Искаше ми се да отложа този момент малко още, нооо той не се съобразява с това... Mr. Green Отиде ми кръста, добре, че не съм от високите... Mr. Green А за спането - напълно те разбирам!  Crazy Дано скоро да се връщат към предишния си режим.  За яденето/неяденето - и моите впечатления са такива.  Peace

# 727
  • Мнения: 277
От днес и аз съм болна,дано само малката не се зарази,че едвам дишам.На нас любимото нещо за закуска ни е попарата изяждаме по два сухара и са ни малко.Изправяме се и пълзим вече без проблем.Много обича на баба си котката.Оня ден само леко успя да я пипне и явно се уплаши колко е мека козината,веднага я дръпнах.Днес ядохме супа от лапад.Нишесте и грис неиска да близне.Първите крачки и ние ги направихме ,но все на пръсти.В това студено време все отлагаме слизането за обувки ,центъра ни е на 5-6 километра.

# 728
  • Мнения: 4 095
Диди, давай я. Спелтата е по-щадящият вид пшеница. Аз захраних с овес 2 дни, след което издумках наведнъж всички възможни глутени с каша 7 зърна на Милупа. Давам й да дъвче коричка от хляб даже. От няколко дни давам и масло дори, колкото грахово зърно. Ударих го през просото, с две думи Mr. Green

Като стана дума за просо - Рая продължава да приема само каша от просо и това е. Тая на Милупа я прикривам с просото - 2/3 просо, 1/3 Милупа. Днес се опитах да вкарам под прикритие и 1/3 от кашата на Хумана с ябълка заедно с една лъжичка АМ на Хипп - само дето не ме удари през ръцете. Гладна, реве, но не ще да я яде. Направих безмлечното просо и я омете.
Плодове продължава да не иска, разширих диапазона, но не. Зел. пюре яде до 80-100 гр. и това е. Общо има 250 гр. твърда храна на ден, в най-добрия случай. Вода не пие, но е усвоила много добре как да се полива с нея. Кърмим се мнооого.

Два дни не бях на себе си от недоспиване. Почивните дни хич не са ми почивни - единственият момент да изгледаме някой филм с моя човек, да се видим като хората - съответно лягаме си в 2, цяла нощ не се спи заради Раините зъби или Теините крачета (все я болят крачетата, масажираме, разтривки, нормално било каза ортопедът, от растежа), сутрин ставаме в 6:30 - 7. И на въртележката.

За ходене - Рая само това иска, но гледам да я ограничавам, колкото мога. Моят кръст, но и нейните гумени крачета, все пак. Мятам едно одеало върху килима и я пускам там да се развива. Става, пада, набира се, изправя се, пълзи, лази, гъзи се, забива нос в земята, голяма занимавка. Днес махнах ограничителните възглавници, пуснах я да пълзи свободно из стаята - половин час не му се чу гласа на това дете. Завря се под масата, намерих я да изследва с голямо внимание една троха.
Подозирам обаче, че скоро ще имаме ходещи крачета в отбора Wink Морска и Киди, очакваме включване.

Натали, сутрин като даваш каша, следобяд какво даваш? И Рая е същия случай като Ивет.

За Мола - по принцип не ми е мойто място. Прибягвам до обикаляне на магазини, само ако много, много се налага, а да седна на кафе на затворено, не ме свърта. Прибягвам до молове и магазини, само като много се наложи, но в душата си мразя обикаляне по магазините, даже се чудя как на хората им харесва, особено ако обикалят, без да търсят нещо конкретно. За мен това е най-изнервящото нещо. Да ходя по улиците и да зяпам витрини е съвсем друго, де. Спирам, да не ме нападнете, знам, че съм изключение, знам Grinning Чакам слънцето да грейне, това ми е спасението.

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 22:47 от мартеа

# 729
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Мартеа, Павел сигурно е някой Райчо под прикритие!  hahaha Joy Същите номера!
С водата положението е същото... По едно време пиеше от обикновена чашка след храна, но сега само с трака зъбите в нея. С накрайника на другата чеше венците... За биберон и дума не може да става... Остана сламката. Ще я пробвам и нея - само да купя такава чаша.
Полето за изява на земята го има отдавна и се вихри там, нооо вече иска да променя гледната точка - от седнал/легнал на прав.  Laughing Поддавам се само в краен случай.  Sunglasses
За закуска мисля да разнообразявам с кус-кус, овесени ядки, .  

# 730
  • Мнения: 5
За цитрусите и ние пробвахме и на Веската му харесват. Днес даже опита няколко лъжички сок от грейпфрут и му хареса за разлика от кака му. Опита и малко киви. Грис и той много не обича , а за попарата след тотален отказ няколко пъти , вече 2 сутрини успявам да му дам , но слагам и малко бисквитка, и кус-кус яде , и домашна юфка опита. Вече не се оплаквам от захранването  feeding и съм доста смела, дори и пилешки дроб яде. Май остана рибата за въвеждане.
Вода пие малко, а от чаша пие дори по-добре от какчето. Laughing
От днес си пляскама с ръце , много е сладък.  smile3501
Не обича да лежи по корем , в проходилката е много доволен защото ни следва с кака му навсякъде. Бисквитки банан яде сам. eat
 Зъбчета нямаме още.
Кандидатствахме и за ясла от септември та да видим дали някъде ще ни приемат.

# 731
  • Под липата
  • Мнения: 620


За Мола - по принцип не ми е мойто място. Прибягвам до обикаляне на магазини, само ако много, много се налага, а да седна на кафе на затворено, не ме свърта. Прибягвам до молове и магазини, само като много се наложи, но в душата си мразя обикаляне по магазините, даже се чудя как на хората им харесва, особено ако обикалят, без да търсят нещо конкретно. За мен това е най-изнервящото нещо. Да ходя по улиците и да зяпам витрини е съвсем друго, де. Спирам, да не ме нападнете, знам, че съм изключение, знам Grinning Чакам слънцето да грейне, това ми е спасението.
Аааааа, не си само ти! Laughing  И аз съм от онези 10%. Последният път в Карфур, получих пристъп на паника, а не е като да не съм свикнала с навалица и много шум. И сега като се сетя - бррррррр! - направо ми настръхва козината  Mr. Green В момента, истинско удоволствие за мен е само, когато  пазарувам за детето. За себе си, в момента купувам, само ако е необходимо - и без това съм с 10 кила отгоре и не мога да се гледам. Кат' отслабна, тогава може и да си отпусна малко кеф  Mr. Green

# 732
  • Мнения: 141


За Мола - по принцип не ми е мойто място. Прибягвам до обикаляне на магазини, само ако много, много се налага, а да седна на кафе на затворено, не ме свърта. Прибягвам до молове и магазини, само като много се наложи, но в душата си мразя обикаляне по магазините, даже се чудя как на хората им харесва, особено ако обикалят, без да търсят нещо конкретно. За мен това е най-изнервящото нещо. Да ходя по улиците и да зяпам витрини е съвсем друго, де. Спирам, да не ме нападнете, знам, че съм изключение, знам Grinning Чакам слънцето да грейне, това ми е спасението.

О, не си само ти така.Ако влезна в магазин, прехвърлям закачалките на две-на три и излизам.Мога да се забавя около десетина минути само, ако търся нещо конкретно.


п.п А, и  Raffaella, била от нас  Laughing

# 733
  • Мнения: 4 095
Последният път в Карфур, получих пристъп на паника, а не е като да не съм свикнала с навалица и много шум. И сега като се сетя - бррррррр! - направо ми настръхва козината  Mr. Green В момента, истинско удоволствие за мен е само, когато  пазарувам за детето. За себе си, в момента купувам, само ако е необходимо - и без това съм с 10 кила отгоре и не мога да се гледам. Кат' отслабна, тогава може и да си отпусна малко кеф  Mr. Green

 Joy въздържах се да го напиша, да не ми се затвърди тотално образа на пълно хахо. Направо на паника ме избива като се пъхна сред стотици хора, обикалящи безцелно (или поне така изглеждащи ми). Така и не можах да го направя тоя финт за пазаруване в големите вериги - и аз сега влизам само заради бебешките неща - памперси, пюрета. Сигурно съм някакъв тотален антиглобалист, ама си ме кефи като вляза в нашия си магазин, знам си точно кои марки неща купувам, къде се намират (голяма консерва съм на тая тема), купувам месо от месарския, риба от рибния, плодове и зеленчуци от един определен "плод и зеленчук", продавачките ме знаят и поне не ме гледат на кръв като питам кое откъде е, кое е българско, кое е прясно и т.н... и дори обиколката по всички тях ми е по-кратка от това да се пъхна в хипермаркета и да зяпам неоринетирано сред морето от хиляди хора с гигантски колички, които държат непременно да минат през теб, след което да изхарча с едно 50 лв отгоре за неща, които не са ми необходими, но вътре ми се струват от жизнена необходимост и накрая да се озова в колата с пълен багажник и наполовина неизпълнен списък. Но то и такива като мен трябва да има, иначе кварталните магазини откъде ще се издържат Laughing

# 734
  • Мнения: 931
И при нас водата хич не е почит. Как ли не се опитвам да му пробутам малко. Обожава да си навира гагата в нашите чаши, но много умело я излива по себе си, ако реша да се правя на хитра. Сега от време на време взе да минава номера с биберона. Дъвче, дъвче, пък току глътне нещо.

Сега е взел да се мръщи на плодовете и плодовите пюрета. Вчера бяхме в едно заведение да се видим с дядо му и той реве, знам, че е гладен, но не ще и не ще да си яде пюрето, а налита на пържените картофи на масата. това, което проработи, беше да му давам с мойта вилица. Като му даваме с наша вилица и от нашта маса, всичко се котира.

За ходенето - за два дни стана много по-стабилен. Научи повечето места вкъщи, от където може да се покатери и като го оставиш на пода, веднага се отправя към едно от тях и се покатерва да стърчи прав.Оставям го да снове около мен и си върша работата. Е, от време се успокояваме за някоя цицина. Сега си е намерил път по дивана и шкафовете до пералнята в кухнята. Дърпа вратичката, отваря си я сам, завира се вътре и вади всичко възможно, което се намира в пералнята  Joy

Днес обаче пак съм му сърдита. Трябваше да взема два часа в школата и той с баба си също беше там (да го оставя при нея у тях е абсурд). То не бе рев, не бе чудо... Между двата часа го взех малко - в мен мълчи и си играе с децата. Като го оставя на баба му - писъци до небесата. Как ще го караме нататък?  Sick

За големите магазини трябва да призная, че ги обикаляме от време на време. От съвсем малко бебе Боил им е голям любител и се броят на пръсти случаите, когато е реввал в такъв магазин, по изключение.

Общи условия

Активация на акаунт