"Зелена" (Екологична) тема - 5

  • 50 115
  • 835
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 392

Как няма да е забава! Я гледай, веганките наводниха темата. Joy

Palia , как се зарадвах на това бабе, че мисли така за птичките. Страхотно! Друга на нейно място щеше да обсъжда клюките. Де ти време за врабчета!

Страхотна е идейката с килимчето!  bouquet

JeniB , ако имаш градинка, можеш да ги ползваш за опазване на слънчогледовите пити и чепките грозде от нашественици. Wink
Нарязани напречно стават за ластици за връзване на различни неща, дори и за коса. Аз такива ползвам, защото другите постоянно ги "посявам" някъде, а тези са по- широки и оцеляват по- лесно. Grinning
Миленке, прекръстена съм пак, ясно е защо. hahaha
Фотина,   Heart Eyes Hug Липсваше ми и ти!  Вярно, че изчезнах, но..налагаше се....

# 76
  • Мнения: 961
Стари дамски чорапи и чоропогащници какво да направя?
Меки възглавнички.  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 189
Спиролинова, ааа значи харесахте си фамилията  Joy

...и се махам, че виж как разсейвам...извинете Embarassed


С какво почиствате керамичните котлони?

# 78
  • Мнения: 4 392
Спиролинова, ааа значи харесахте си фамилията  Joy

...и се махам, че виж как разсейвам...извинете Embarassed


С какво почиствате керамичните котлони?

 С вода и обратното на гъбата. Peace

# 79
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Цитат на: Госпожа Емилия Спиролинова link=topic=563968.msg18144791#msg18144791

С какво почиствате керамичните котлони?
[/quote

Със сода на сухо, търкам със салфетка, не драска, маха загоряло без проблем.

# 80
  • София
  • Мнения: 455
http://regal.bg/show.php?storyid=1060902. Това добре, но доколко е необходимо съществуването въобще на Пепси е друга тема....
http://regal.bg/show.php?storyid=1059699 Тук коментар е излишен.

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 19:17 от cmilena

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте,

Искам да попитам , праха за пране Бамбино Мио, еко ли е?

# 82
  • Мнения: 3 988
С какво почиствате керамичните котлони?

 С вода и обратното на гъбата. Peace

Аз понякога добавям и малко сода,  Peace примерно след като съм изкипяла ориза.  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 455
  Обърнах София с хастара навън, за да открия черен кремък и никакъв успех. Някой има ли информация от къде мога да купя?
  Днес получих покана за това мероприятие: http://www.predizvikatelstva.com/zeleni/conference.php?conference. Достъпът, доколкото разбирам е свободен. Някой от вас може да се възползва.

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 20:19 от cmilena

# 84
  • Мнения: 4 370
Какво ви е мнението за този прах :
http://surcare-bg.com/products.html
Подходящ ли е за бебешки дрешки?

# 85
  • София
  • Мнения: 455
  Е, изчетох темата и искам да дам своя принос с открития: http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=categor … =15&Itemid=52
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17772 Ако някой ден имам къща, ще открия  "Proekt" да ми я построи Laughing


  От прочетеното съдя, че темата се превръща в "с какво пере Европа". Защо не посочвате сайтове за екология и природосъобразен начин на живот, за да се учим едни други?! Един човек не може да обхване цялата налична информация. Екологично не е само домакинството...

Държавата слага "такса торбички" от октомври

Най-тънките полиетиленови торбички топ "потник" с дръжки ще започнат да се облагат с продуктова такса от 15 стотинки от началото на октомври, реши правителството. Първоначалното намерение на екоминистерството беше таксата да се прилага от 1 юли, но беше дадена отсрочка от няколко месеца на производителите. Идеята на екотаксата е да направи торбичките по-малко атрактивни за клиентите, като по този начин ще се намали тяхната употреба и замърсяването на околната среда. Изчисленията на ведомството показват, че на година се ползват 1.2 млрд. полиетиленови торбички. От 2012 г. таксата се увеличава на 35 ст. и до 2015 г. ще расте с по 10 ст. годишно. Събраните средства ще отиват в Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към екоминистерството и ще се използват за проекти, свързани с управление на отпадъците.

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 18:45 от cmilena

# 86
  • Мнения: 902

Сапунените ядки пробвам отскоро и съм крайно разочарована - не изпират въобще. Нямам предвид кой знае каккви замърсявания - и все пак все е дно че не са прани.

За електромагнитните лъчения някой беше питал - чувала съм, че кактусите поглъщат радиация и лъчения и се поставят около компютри и др. такива.
И аз ползвам сапунени ядки от доста време. Правя си течност. Средна работа. Петната си остават, ама аз светли дрехи само вкъщи нося. Иначе си мирише на чистичко. Събирам останалите парченца от сапуните, разтапям ги и тях също ползвам за пране.

Въпрос: Каква четка за зъби ползвате? Има ли по-"eco friendly"? Освен да взема една със сменяеми глави, но не ми се нравят пластмасовите. Купувала съм четки ASTERA Bio Active със сребърни йони (това наночастици ли са newsm78 ), но така и не разбрах как са вложени тези частици и дали има някакъв смисъл от тях.

A, да, има едни естествени четки мисвак  им викат (miswak), но не съм чувала/чела отзиви за тях. Ползват ги в арабския свят.

# 87
  • Мнения: 263
Аз съм изключително доволна от тези четки за зъби:


Дървена дръжка, а влакънцата са от свинска четинка (обработена, разбира се  Mr. Green). Много добре измива и дъщеря ми доста й се радва. Купих от биомагазин "Биоградина" във В.Търново за 14лв бройката.  Peace

# 88
  • Мнения: 3 026
И аз се интересувам от мисвака и бих искала да си взема. Четох някъде из форума, че поръчват от чужбина, но нещо не се оправям с тези сайтове за поръчки.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз съм изключително доволна от тези четки за зъби:


Дървена дръжка, а влакънцата са от свинска четинка (обработена, разбира се  Mr. Green). Много добре измива и дъщеря ми доста й се радва. Купих от биомагазин "Биоградина" във В.Търново за 14лв бройката.  Peace

Много хубави четки. Има ли ги онлай някъде ? А когато са с естествен косъм не  задържат  ли микроби  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт