Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 24 869
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 37
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА!!! Heart Eyes

ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВАС ЗДРАВИ, УСМИХНАТИ И СПОКОЙНИ БЕБОЦИ  ylinfant
ПО-МАЛКО РЕВНУВАЩИ КАКИ И БАТКОВЦИ, КЪДЕТО ИМА ТАКИВА  family4
И ПОВЕЧЕ "ОТКРАДНАТИ" МИГОВЕ НАСАМЕ С ПОЛОВИНКАТА luvbed Grinning

# 181
  • София
  • Мнения: 700
Хмм, а възможно ли е по-скоро да е преуморен и да недоволства, че хем му се спи, но не може да заспи? Колко време спинка през деня? Имате ли си някакъв вечерен ритуал преди приспиването?
[/quote]

pepelyashka
Със спането през деня положението е променливо - няма ядене, след което да съм сигурна, че ще заспи. Доста често през деня има по 2 пъти дремвания за около 30-40 мин. и това е. Вероятно е твърде индивидуално, но предполагам, че този сън не му е достатъчен.
За съжаление нямаме ритуал за заспиване - вечер го чакаме да заспи сам. Не се люлеем или нещо такова. Оставяме го и когато заспи сам.
Музикалната въртележка не е вариант за заспиване, защото той или я съзерцава или й се ядосва. Не знам как бихме могли да сии направим ритуал за заспиване. Звучи ми приемливо, но наистина заспива трудно   

# 182
  • Мнения: 305
вашите деца удрят ли се с юмруци по носа и лицето? нашият само това прави..ужас...

# 183
  • Нюрнберг, под високото небе!
  • Мнения: 15
вашите деца удрят ли се с юмруци по носа и лицето? нашият само това прави..ужас...
Да и това много я забавлява  Mr. Green
Баща и има мераци да я прави боксьорка, даже клипче снимахме с "тренировка"  Laughing

# 184
  • Мнения: 20
 nbirthday  newsm67 B_NADI!   newsm51
Днес на разходка по обед и след това в мола да се разходи и мама - така откарахме от 13 до 17.30 навън. Определено се разтоварих, а и бебока бе много послушен!
Мишето започна да си гледа ръцете и е много забавен, но явно бързо се уморява и го прави за кратко. Сутрин все още се будим с пъшкане и плач...
Лека вечер и спокойни бебета  Hug

# 185
  • Мнения: 3
Monkas, моята почна от седмица да го прави този номер първо върху мен, докато я кърмя от време на време ме налага с изключително бързи и резки движения не успявам да и хаван ръката  и таткото само и казва: "тате, недей така да удряш храната тате". А от 2 дни някъде се удря сама по главата, пак по време на кърмене като ги заразмахва тези ръце....  Grinning
B_NADI, Честит Рожден Ден!!! Пожелавам ти да си много здрава и щастлива и дните ти да са изпълнени с детски усмивки!   bouquet

# 186
  • Мнения: 1 070

Искам да ви питам вашите бебчета задържат ли вече главичка като ги поставите в лицев лег? Моето повдига главичка, но само за кратко, дали пък аз не избързвам...


Вальо я задържаше още на месец като беше за кратко, сега я държи много дълго и даже се подпира на една ръка, другата я държи във въздуха. Обръща се сам от корем по гръб. Като навърши бебето един месец се слага винаги преди храна по корем за да си тренира главичката, а на вторият месец трябва да я държи дълго време. Също и като го нося изправен не му крепя вече главата, държи я сам и се оглежда постоянно.
Действай със тренировките!


Не знам дали четохте, но в брошурата на Пентаксима пише, че ако бебето плаче неутешимо поне 3 часа в следващите 48 след ваксинирането, не е желателно да се сложи втори прием следващия месец...

Пише, пише, ама като са задължителни... аз чета само книжката за ваксините и въпреки че не е толкова плашеща (умишлено не чета други материали) толкова съм против вече тези ваксини, че... това, както религията и др. са световни промивки на мозъци, конспирация отвсякъде!

# 187
  • Мнения: 34
B_NADI smile3525  bigdance2 newsm59  party023 Tada Пожелавам ти много здраве,късмет,любов и голямо семейно щастие
За главичката е вече стабило си я държим,и като 7/8 се обръщаме сами по гръб,даже слд баня се налага таткото да го подпира защото трягва да напъва да се обръща Peace

# 188
  • София
  • Мнения: 700
ДА питам мъжките майки - като дърпате пишлето, случвало ли се е да се разрани?
Сега след баня, баща му дърпаше кожичката надолу и после видяхме, че доста се е зачервило мястото и имаше леко кръв  Cry  Sad  Cry  Sad  Confused

Ох, тая история с пишката ще ме довърши, често!
А като знам как на моя племенник, който е вече на 3 години и още не са се справили с този проблем и последния път педиатърката като му дръпнала пишлето и той така плакал и така се травмирал, че после не искаше пък да пишка  Sad  Cry  Sad  Cry  Sad  Cry

# 189
  • Мнения: 30
Здравейте лейдис   bouquet
Аз съм в някаква гранде сесия в университета и откачам от четене. Ей сега видях новата тема.
МонкасСава също се налага сам и се кефи очевидно  box
anich88 Ние сме почти комшийки, аз съм в Панчарево.
Тук чета някои от мамите, че бързате да се прибирате от разходки за да се кърмите. Не се ли кърмите навън? Сава се храни на абсолютно всевъзможни места, от парка, градинката пред народния, през мола та до някой ресторант, в който вечеряме с баща му. Та въпроса ми, притеснявате ли се да кърмите децата си на обществени места, и ако да, от какво точно?
Лека вечер от мен  Grinning

# 190
  • Нюрнберг, под високото небе!
  • Мнения: 15

Искам да ви питам вашите бебчета задържат ли вече главичка като ги поставите в лицев лег? Моето повдига главичка, но само за кратко, дали пък аз не избързвам...


Вальо я задържаше още на месец като беше за кратко, сега я държи много дълго и даже се подпира на една ръка, другата я държи във въздуха. Обръща се сам от корем по гръб. Като навърши бебето един месец се слага винаги преди храна по корем за да си тренира главичката, а на вторият месец трябва да я държи дълго време. Също и като го нося изправен не му крепя вече главата, държи я сам и се оглежда постоянно.
Действай със тренировките!

И ние ги правим тези упражнения от края на първия месец и вече като е покорем, проследява въртящата играчка, която съм и сложила на повивалника-от ляво- на дясно и обратно, за да види следващата пчеличка. Но познавам и бебенца, които по-късно започнаха да я държат изправена.


Не знам дали четохте, но в брошурата на Пентаксима пише, че ако бебето плаче неутешимо поне 3 часа в следващите 48 след ваксинирането, не е желателно да се сложи втори прием следващия месец...

Пише, пише, ама като са задължителни... аз чета само книжката за ваксините и въпреки че не е толкова плашеща (умишлено не чета други материали) толкова съм против вече тези ваксини, че... това, както религията и др. са световни промивки на мозъци, конспирация отвсякъде!

Ако не дай си Боже има нежелана реакция, не ти слагат слеващите приеми на конкретната ваксина. Но...да не се стига до там. Ето тук: http://fema-bg.com/index.php?m=2193  прочетох как законно и незаконно можеш да се откажеш от ваксините и все пак детето ти да посещава ясла или градина. Това е само за заинтигуваните, иначе не искам да започва спор по темата, лично аз съм много объркана.

За кърменето навън- и ние се кърмим в парка, на паркинг, в МОЛ-а, ако имаше и течаща вода за миене на дупе, хич нямаше да си седим вкъщи Mr. Green

# 191
  • Мнения: 1
Искам да ви питам вашите бебчета задържат ли вече главичка като ги поставите в лицев лег? Моето повдига главичка, но само за кратко, дали пък аз не избързвам...


Здравей, моят мъник си държи главата изправена  от първия месец,а сега е на два.И много обича да се седи по корем.

# 192
  • Мнения: 1

Искам да ви питам вашите бебчета задържат ли вече главичка като ги поставите в лицев лег? Моето повдига главичка, но само за кратко, дали пък аз не избързвам...
   


mama na moni
Исках на теб да пиша ама нещо неуспях от първия път:)

# 193
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хмм, а възможно ли е по-скоро да е преуморен и да недоволства, че хем му се спи, но не може да заспи? Колко време спинка през деня? Имате ли си някакъв вечерен ритуал преди приспиването?

pepelyashka
Със спането през деня положението е променливо - няма ядене, след което да съм сигурна, че ще заспи. Доста често през деня има по 2 пъти дремвания за около 30-40 мин. и това е. Вероятно е твърде индивидуално, но предполагам, че този сън не му е достатъчен.
За съжаление нямаме ритуал за заспиване - вечер го чакаме да заспи сам. Не се люлеем или нещо такова. Оставяме го и когато заспи сам.
Музикалната въртележка не е вариант за заспиване, защото той или я съзерцава или й се ядосва. Не знам как бихме могли да сии направим ритуал за заспиване. Звучи ми приемливо, но наистина заспива трудно   
[/quote]
О, вероятно наистина е преуморено човечето и нервничи. Вариант ли е за вас, да опиташ да сложиш да заспи като започне да проявава първите признаци на умора?
Можеш да наблюдаваш, някои правят гримаси, бърчат челото, смучат си ръцете или палците, въпреки, че са сити; някои правят резки движения, прозяват се по-често; други пък съвсем притихват и сякаш се вторачват..Тогава е моментът да се опита приспиването, ако кърмиш легнала до него, като пусне сам, може да се опита с леко галене по гръбчето ако е легнал настрани; ако лежи по гръб , при някои помага да се гали с върха на пръстите от челото надолу по нослето или отстрани към бузките. Някои се успокояват при галене по ръката.
Разни бебета, разни идеали  Laughing 
Едни си обичат музиките, други се разбуждат от нея. Мислила ли си вместо да пускаш играчката, да опиташ сама да попееш (не е нужно да си Мюзик Айдъл, бебетата обичат да слушат гласа на мама, независимо дали се пее вярно)  Wink

# 194
  • Мнения: 7
B_Nadi Честит рожден ден да си жива, здрава и много щастлива:)))))))))))

Общи условия

Активация на акаунт