Туп, туп яйчице,септемврийче си има сърчице!

  • 21 318
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Аз много исках да раждам в Токуда, но просто нямаме финансова възможност - събират се над 3500лв раждането, престоя и грижи за новороденото. Със сигурност обаче и аз мисля,, че е най-добре да платим в държавна болница - избор на екип ли там, каквото се води. Ужасно ме е страх, защото всички жени около мен- с малки и големи деца ми разправят как те "разпорвали" нарочно, щото не си бил платил или се гаврели с тебе. Направо... ужас, ужас... В голяма чуденка съм в коя болница да раждам и не знам какво ще измисля накрая  #2gunfire

# 46
  • Мнения: 1 056
Добро утро,Боже потекоха ми лигите с тая закуска newsm47
За раждането знам,че ще съм в Майчин Дом-София има достатъчно специалисти ,а и не ти искат пари, ако искаш да ги почерпиш е друг въпроса Laughing Родих първото си дете  за  10 мин . Д-р Юри Хранов е перфектен   bouquet
Компоти си купих от Била ,готини са newsm53

# 47
  • Мнения: 7
Добро утро:)
 След вчерашния неуспех в 17 поликлиника днес ще ходя до 22 ( дано  да успея ) стискайте палци.
 Аз също съм се ориентирала към Шейново ( живи и здрави ) и ще съм с избор на акушерка.
 Хубав ден:)

# 48
  • Мнения: 21
Добро утро и от мен.

dyndla, аз ям само "магазински" компоти на този етап (просто никой от нашите роднини вече не прави такова нещо) и стават. Не са като домашните разбира се, но колкото да си начешеш крастата, са екстра. Само не си взимай Праскови в лек сироп - ужасни са, поне на мен ми бяха ужасни Simple Smile

Kat_kat, точно така е, както са ти казали, ако си 11 седмици и 4 дни, означава, че си в 12 седмица. При мен знам, че остава само една и излизам от първия триместър, който така ме плаши и се крия като партизанин да не научават много хора Simple Smile

Аз за себе си след дълъг размисъл май реших, че ще родя в Пловдив, а не в София. Има прекрасни отзиви за една от болниците тук, моят лекар изражда там, а от него съм много доволна. Пък и доколкото прочетох от мами, които са раждали там, при избор на екип, ВИП стая и всички други неща, които най-вероятно ще поискам, защото съм чувствителна на тема болници, нещата влизат в рамките на 800лв. Но всички цени трябва да се проверят отново, защото нали сега ги задължиха по закон да ги ограничат в някакви рамки. Знам за Шейновски светила, които са свалили тарифата на 350лв за избор на екип от 950лв.
Иначе чак да се гаврят с теб не вярвам, просто не ти обръщат кой знае колко внимание, но то и това, че си си платил не е гаранция. Една моя приятелка преди 3 години така почти роди в коридора на Шейново, защото нямаше кой да я погледне часове наред, пък уж си беше платила... Така че то си е най-вече до лекаря, който избираш.

# 49
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Bubulina82, ако говориш за поликлиниката на Плиска - БЯГАААААЙ оттам!!! Има един старчок, аз съм си го кръстила д-р Хаус. Нищо ми нямаше, а той ми постави един куп диагнози - фатални. Така ми беше изкарал акъла, че не можах да се съвзема седмици наред. И за жената отзивите хич не са хубави. Ако не ти е много далече Младост 1 ми пиши да ти кажа координатите на моята лекарка - частен кабинет, но работи по касата - изключително съм доволна.

# 50
  • Мнения: 2 011
 Здравейте  майчета  !   bouquet
Евита  , аз също  съм с ларингит  ...  На мен ми  помогна много  Биопарокс впръскан в гърлото  и  никакви  топли напитки !
 Относно  раждането  -  още не бързам  да  мисля за това -  но  сег а бременността  ми  води  същия  доктор  , който  ми  водеше предишната  и  си  родих  секцио  при  него в Окръжна болница -  сега най - вероятно  ще е пак  така !  Peace
  Кажете нещо  за запушен нос .... разбрах ,  че това е често  при  бременелките  ...аз си имам  алергичен  ринит  и сега  май  нещо  се усложни  положението  -  имам чувство ,  че дишам през  тънка  тръбичка  вместо  през 2-те  си  ноздри   Confused

# 51
  • Мнения: 644
Dani Ilieva, на мен докторката на самия преглед въз основа на данните от ехографа ми сметна риска от Даун и излезе много нисък и каза, че няма смисъл да ходя за БХС в Майчин дом и реших да я послушам.
Обясни ми, че първо се прави ехографски преглед и въз основа на него се преценява риска и ако е висок - тогава се взема кръв.

Моята бременност е толкова планирана, че всичко е проучено още далеч преди да почнем опитите. Та за болниците имам някои фаворити в София, но ще видим. Иначе по - скоро клоня към държавните болници. В разговор познати, раждали в частни болници са ми споделяли, че те разполагат с необходимата апаратура и не са могли да реагират адекватно на възникнали проблеми. Иначе да - отношението е на ниво, хигиената и обстановката също, но нали отиваме там да раждаме, а не на хотел. Честно казано не съм проучвала частните болници и не съм видяла със собствените си очи какво имат и какво нямат.

Относно избора на екип - и тук много се двоумя. От една страна някак ще ми е по - спокойно ако си избера лекар и той дойде, но пък това не значи, че ще седи до мен неотлъчно 12-14 часа или колкото продължи раждането. От друга страна пак от познати с избор на екип съм чувала такива страхотии, че не е истина. Най - малкото отношението на останалия персонал се променял коренно, защото си пациент на еди кой си. На едната ми позната с тежка епизотомия не е имало кой да й подаде една чаша вода, защото е направила "грешката" да си плати - това й е заявено право в лицето. Отделно пък имам познати, които са раждали без екип в държавни болници и са доволни от всичко и не са ги кълцали, както някой писа по - горе, че е задължително едва ли не, ако нямаш екип (не се заяждам).
Е, кажете ми при това положение, как да съм спокойна, че като си платя, ще получа нужното внимание и отношение?? Не че съм против избора на екип, просто и в двата случая май зависи на какви хора ще попаднеш, само че ако си без избор на екип, си спестяваш не малка сума пари, които със сигурност ще са по - полезни на бебето.
Та така, аз за себе си все още не съм взела решение нито за болница, нито за избора на екип. Все си мисля, че с времето нещата ще си дойдат на мястото  Peace

П.П. Добре дошли на новите мамчета!

# 52
  • Мнения: 21
Кокетка, съгласна съм с теб, има значение единствено човекът, на който ще попаднеш. Дали с пари или без, ако лекарят е лекар нищо няма да го спре да си свърши работата.

Аз днес ще ходя на обяд за изследвания при лекарката, при която се записах по касата, нали по каса ми се полагат задължително микробиология и цитонамазка. Но много се чудя дали да не откажа цитонамазката. Едно че си правих скоро (миналата година края на август), две че ми се вижда много груба тази интервенция в момента... Вие правихте ли си?

# 53
  • Мнения: 644
jaded, аз също съм правила цитонамазка миналия септември и казах на докторката и тя каза, че ще ми я пусне в по - късен етап тогава. Попитай я дали не може и вие така да направите  Peace

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Моятя гинеколожка не препоръчва цитонамазка  в началото на бременността. Дори отказва тя да прави и ако пациента държи му дава направление за друг лекар. Казва, че не е хубаво да се прави на бременни. А и аз си правих скоро  Peace

# 55
  • Мнения: 1 056
Мами,не пренебрегвайте тези изследвания -микробиология и цитонамазка няма нищо страшно.Страшно е ако има гъбички и инфекции,те се появяват за дни  ooooh!

# 56
  • Мнения: 92
Добро утро ! Мерси за топлото посрещане!
По здравна каса се полагат две микробиологии и една цитонамазка !Предният път нищо че бях след ин витро ми правиха цитонамазката нямаше да е безплатна за бременни ако имаше опасност!
Вие с вашите компоти ме разбихте , аз наблягам само на кисели краставици и все тестени храни ми се ядат и даже и не ме мързи да ги ги правя ! Grinning Варненки навита съм за среща само малко да се постопли  и да по преминат вирусите .
Хайде лек ден!

# 57
  • Мнения: 2 011
Момичета  , относно  цитонамазката  -  с първата  бременност  не съм правила  такава  и  сега няма  да  правя!  Моя  АГ  категорично отказва да  правя  това а и  нямам оплаквания. Помня ,  че с първата  бременност  получих  гъбички  -  нищо  страшно  няма - има лекарства  за бременни  -  за няколко  дни  сте  ОК !
 Така ,  че оставете  наблюдаващите  ви  АГ  да решат  какво  да  правят ! Това , че сме чели ,  чули  кой какво  направил  и  се чудим  защо  на нас не е направено  .... Питайте  за всичко  гинеколога  си  -  той  ще  ви обясни  кое ,  какво  и   защо го прави  ! Peace 

# 58
  • Мнения: 1 056
Да, всеки има право да реши какви изследвания да прави.Но аз лично родих детето си преждевременно именно поради Инфекция,която съм пипнала за 12 часа ,никой не ти казва как се случва . Затова Ви го написах това, просто го преживях не съм го чула или прочела.

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте дами!!! Държа да ви споделя как тази сутрин се събудих с мисълта за пържени филийки, станах, изпържих ги и изядох половин филийка преди пак да ми стане лошо. Отвратително е това гадене. А сега съм в офиса и умирам от глад. Чакам обяда с нетарпение. И в момента в който хапна няколко хапки и ще се чувствам все едно съм преяла и пак ще ми се сгади. Нямам търпение да минат тия 12-13 седмици и дай боже да се пооправи положението!!

Много усмихнат и успешен ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт