Всички ФЕВРУАРКИ се молим за малкия БОБИ и нашата ЛОРИ!- 32

  • 25 557
  • 707
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3
Здравейте момичета  Hug

Аз съм едно истинско зомби, от вчера 18 часа до днес 10.30 сме спали от 0.00 до 4.30 и мисля, че най-накрая заспахме преди около 15 мин., без да е 100% сигурно. И вчера и днес се редуваме рев, мъка, опити за аку, газове, пак рев, после на гърда през половин час, унасяне за 15 мин и после пак всичко отначало Sad Давах еспумизан, всички масажи пробвах, всякакви носения и все без резултат:(
И по повода въпроси към ЛЛЛ
и аз да питам за цвета на изпражненията...нашите са жълти с гранули, уж както трябвало да бъдат, но винаги имаме нещо зелено по-назад в памперса, не мога да го определя-кога по-зелено, кога не. Това верно ли е знак за предно/задно мляко? И възможно ли е бебе да не спи толкова дълго и да не е гладно? Слагам го на гърда винаги като започне да прави сукателни физиономии, той сам се пуска, суче по половин час и въпреки това не заспива, не изглежда доволен. Всичко само колики ли са или не му стига млякото? Понякога се изцеждам и с помпа и му давам допълнително, но ме е страх да не го прехраня и да му докарам още повече колики:( Извинявам се, ако звуча объркано:(

Стискам палци на Мими, Ели, Пчеличката и Лори- вярвам, че е малкия дявол!!! Hug  Hug  Hug

# 691
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Аз от днес съм вече самичка с децата.Майка ми си вече ще идва по рядко,все пак и тя си има задължения у тях,но е факт че съм станала навреме,мъжа ми направил закуската. LaughingАз успях да изчистя след като нахраних Владко,прострях,каката оправих и минах набързо да ви изчета. Hug
Колан след раждането не съм носила и не мога да помогна със съвет.
vicimici аз за сега не приспивам бебето.Като се напапка и сам се унася,слагам го в леглото,дремва малко после се разбужда и давам бибата и пак заспива.Последните дни обаче увеличава часовете на бодърстване  Wink
За акането в зелено-незнам как е при кърмените бебета,но знам че от коликите изпражненията стават от жълти в зелени,или когато са настинали.Но не съм на 100% сигурна.

Момичета мислите ли да ходите освен на профилактичен преглед след раждането и на мамограф?Аз обмислям да мина и през двете процедури за да съм спокойна,но незнам за мамографа при положение че не кърмя мога по всяко време да ида нали? newsm78

И да питам ако някоя от вас прави чайче от копър за коремчето в какво съотношение го прави и пие ли го детето?

# 692
  • Мнения: 724
Огнена когато ти чета постовете все едно чета моите мисли.Аз бях по същия начин като теб и с пъврото и с второто ми дете. Sad Напълно те разбирам как се чувстваш.При мен нещата с кърменето не се получиха нито преди нито сега,но определено вече си мисля и се опитвам да повярвам че това че не кърмя не съм "лоша" майка.Наистина кърменето трябва да е удоволствие,а не мъка и за майката и за бебето.Единственото което мога да ти кажа е да не се обвиняваш!

Хора тези колики ще ме побъркат вече признавам си!Моята госпожица снощи изпадна в истерия от 18 часа до 11,30.Направо беше някакъв АД CryНапът съм вече да изпадна в нервна криза.Моля ако някой знае някакв бабешки лек за колики  да го сподели! Няма нещо което да не съм пробвала.Пробвала съм и  давам:Colief,Инфакол,Биогая,Еспомизан,Ентерокинд,чай на ХИПП от копър  и анасон,възглавница с костилки,сешоар и нищо Ви казвам,вече сама си говоря #Crazy

Дано скоро има хубави новини от Лори и всички които имате нужда много стиснати палчета от мен,дано всички бебенца скоро се приберат в къщи и да се гушкат с мама и тате. Hug

# 693
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Ползвате ли кошницата за кола в къщи и ако да по колко време на ден?Знам че шезлонга е по удобен и подходящ,но не ми се ще още една такава вещ дето ще се ползва няколко месеца.

: antoniast,не се ли успокоява ако я гушнеш по коремче да бъде легнала върху твоето и да я люлееш?При каката това помагаше много,а за сега дребния няма колики Praynig(да не чува дявола )

# 694
  • Мнения: 737
и аз ударих на камък с кърменето, ама какво да се прави.....

стиснати палчета ъа малките бебенца, който имат нужда

# 695
  • София
  • Мнения: 1 105
Добро утро Simple Smile!
Пчеличке, палци и за вас и за Лори и за Мими. Всичко ще бъде наред!  Hug Praynig

Аз дето се оплаквах,че лохиите ми никакви ги няма преди малко се сдобих отново с кървене.Това поне ме успокои. Peace

Абе и на мен ми бяха спрели и вчера ми изтече едно сериозно количество кръв наведнъж. Чак се уплаших? Дали е нормално? След това започнаха да си изтичат в нормално количество и цвят. Много странна работа!

Колан, тъй като мислех, че ще раждам нормално си бях купила най-обикновен медицински обаче, който има загряващ ефект по съвет на една моя колежка. Доктора каза обаче, че не мога да ползвам такъв заради мокрещия ефект, който има затоплянето и ще трябва да си взема "истински". Гледах на една марка "Анита" прилични са, но не видях цени!

За акането - моя беб пак не е акал от вчера и се напъва и пръцка много сериозно. Незнам защо така. От сутринта ми прави някакви номера и с храненето - яде по-малко рано сутринта е изял само 50 мл, а сега в 10 часа изяде около 70 мл. Много ме притеснява и вчера вечерта пак изяде много по-малко от нормалното.

antoniast, чувала съм за чай от копърови семена май беше, за колики. Провери и виж дали правилно съм чувала.  

# 696
  • София
  • Мнения: 1 105
Ползвате ли кошницата за кола в къщи и ако да по колко време на ден?Знам че шезлонга е по удобен и подходящ,но не ми се ще още една такава вещ дето ще се ползва няколко месеца.


Ползвам кошницата за кола като чистя стаята и проветрявам, че го нося на Тими в стаята, ама ми се вижда много сгънат в нея. На него обаче май му е добре, защото заспива. А иначе имам и шезлонг, който обаче трябва да взема от майка ми, че е при нея. Обаче както ти казваш това ще е още една вещ, за която ще се чудя къде да слагам, в нас е много тясно и няма никакво място!

# 697
  • Мнения: 73
Добро утро, пак съм недоспала, като родя знам че ще е още по зле, ама тези ми бъбреци  newsm78 или нещо друго не ме оставят всяка нощ по 4 часа да спинкам, днес съм на преглед и ще видим до колко см. съм го докарала, дано да е време вече, но не ми се ще доктора да предизвиква нещата все пак има още време за чакане.

# 698
  • Мнения: 61
И аз при първото секцио се мазах с контратубекс, но ефект никакъв, сега съм взела дерматикс, за който се твърди, че е много ефикасен.
Искам да те питам обаче лекарката обоснова ли се защо чак след месец трябва да започнеш да се мажеш?
Мойта гинеколожка щом ми махна конците ми каза да започвам мазането.

Rastina и аз не разбрах, защо чак след месец - предполагам визираше прегледа, който ми назначи за тогава и иска тогава да ми препоръча лекарство според дебелината на белега newsm78.
Може и причината да е в самия белег. При мен всеки път са рязали на едно и също място и може кожата да е малко по-особена. Честно казано не разбрах и аз.

Аз имам вкъщи Дерматикс, защото мазах един белег на сина ми на главата. Започнах да го мажа веднага след като му заздравя коричката и белегът е почти незабележим, макар според лекарите в Пирогов, мазането да е било ненужно, защото белегът бил много голям и щял винаги да си стои. Отделно предполагам клетките на младежа се делят с доста по-бясна скорост, та може и за това да му се скри толкова успешно белегът, но така или иначе ефект при него имаше повече от добър.

Ползвате ли кошницата за кола в къщи и ако да по колко време на ден?Знам че шезлонга е по удобен и подходящ,но не ми се ще още една такава вещ дето ще се ползва няколко месеца.

аз имам същото питане newsm78.
държа я в кошницата по около час-два, на нея със сигурност и харесва, но мен малко ме притеснява стойката. От друга страна си мисля че тези кошници имат хиляди сертификати и предполагам, че позата би трябвало да е подходяща за бебета на тази възраст.

# 699
  • Полски Тръмбеш
  • Мнения: 18
ДОБЪР ДЕН И ОТ НАС
4ЕСТИТИ БЕБ4ЕТА НА НОВИТЕ МАМИ   bouquet ДА СА ЖИВИ,ЗДРАВИ И МН ЩАСТЛИВИ   bouquet
4етях с надеждата да има новини от Лори... Praynig дано са по-добре  Praynig
 Praynig да се оправят по- бързо беб4етата на ЛОРИ, П4ЕЛИ4КА, МИМИ И ЕЛЕНА  

# 700
  • Мнения: 0
Добро утро, пак съм недоспала, като родя знам че ще е още по зле, ама тези ми бъбреци  newsm78 или нещо друго не ме оставят всяка нощ по 4 часа да спинкам, днес съм на преглед и ще видим до колко см. съм го докарала, дано да е време вече, но не ми се ще доктора да предизвиква нещата все пак има още време за чакане.

Стискам палци да си по -скоро!Хайде вече да минем от ред и ние!Снежинка я няма май - дано ни зарадва!

# 701
  • Мнения: 7
Здравейте  и от нас.
Очите ми са "пълни с пясък" - демек, тази нощ не се спа, но за съжаление не бебо бе виновен, каката се събуди в 2,30 ч. с висока темп., повръща, трепереше, гореше цялата. Та лекарства, компреси ........... сума време. Не зная кога си легнахме с таткото, добре че Явор спа до 6, вярвайте ми - едва се надигнах да го нахраня. Дано вируса не лепне бебчо!

Стискам палчета на ЛОРИ, П4ЕЛИ4КА, МИМИ И ЕЛЕНА - момичета, всичко ще бъде наред!

# 702
  • Мнения: 737
Кошницата за кола не ползвам в къщи, но го слагам в шезлонг на чико и много му харесва там.

Мама беше при нас за един месец, ама от днес сме сами. Аз затова и не пишех, че тя ми ползваше лап топа.

Да кажа сега: нас ни изписаха с клавикула фрактур - спукана ключица (при раждането се е получило), ама сега е Ок. Гледаха на УЗ костите на краката и пак ще го гледат, че бил на гранични стойностти. Дано кръвните са в ред, че не ми се мисли, като четох Пчеличката. Иначе въпреки, че ми казват, че съм "лоша майка", че не кърмя, бебчо е 4 кг и 54,5 см. За мен помпането на кърма и АМ за дохранване са най-доброто решение. Почнах да го слагам и на гърда, ама ако дръпне назад с качването, "експертите" около мен да му мислят.

# 703
  • Мнения: 2 908
Аз не се обвинявам,както казах и преди-не бих се обвинявала, ако знам, че така е трябвало. Ама ако нямам отговори на въпроси, се ядосвам,защото от приказки ми писна, ама действията друго говорят-ето сега в рамките на едно кърмене наака два памперса, всеки е напишан и тежи доста. И ако трябва да съдя по писанията в кърмаческият, който чета от 5 години вече това е горе долу достатъчно, а и докторката преди да я заведа вчера каза същото-щом е така-било наред всичко. А аз ако не се теглех на кантара и ако не я бях завела вчера на 8-ми щях да получа ИЗНЕНАДАААА. А защо? Май никой от консултантите не може да ми отговори, ама аз и не ги  питам де. Не се отказвам,защото за разлика от преди нямам проблеми с кърменето-и кърма виждам,че имам, и нямам запушвания, грехота направо просто да се откажа. Детето изглежда видимо добре, и докторката го каза вчера, спи след хранене, ако е гладна ще реве-логика. Няма жълтеница, която да я кара да спи повече,че да не реве... Е защо тогава не наддава? Ама в кърмаческият пише, пише, но не пише защо така с моя случай...Омръзна ми да чета и препоръки за запушени канали-зелеви листа, магданози, лецитини, горещи компреси, простотии-едно време,нищо не ми помагаше и се чудех-защо пише всичко това, а аз съм дефектна. И ми писна всичко да е само на приказки, а на действия нищо да не помага. Чета постоянно като се включат консултантки-ами радвам се,че успяват да помогнат на някой-ама на мен никога не са успели, аз ли съм наистина дефектната, не знам. Нямам вазо...какво беше това, нямам бели зърна. И както казах-лекари на два пъти не ми откриваха нищо на гърдите, а ме боли в едната. И не съм с първо дете,че да не знам как захапва. И като чета-консултанките все едно и също повтарят-това, дето го пише из библиотеката на кърмаческият. Ама това на мен не ми помага. Аз консултантка мога да стана-библиотеката я знам наизуст. Само дето практиката е била щадяща към някои, а към други е злобна мащеха. А това за позитивното мислене беше върха-това ли ми е проблема? По-позитивно от моето здраве да му кажат консултантките-да видят тук само колко се отказаха от кърменето и тогава да ми разправят за позитивно мислене. Ами бушоните на човек си имат давност...И като съм почнала и набрала-за мен е пълна глупост това да си държиш бебето на гърдите денем и нощем, щото било малко, после щяло да бяга от теб като порастне-такива оправдания съм виждала по форуми.  Joy Щото тия гърди не са еднодневки или залъгалки. Ама какво си приказвам-има жени,дето си нямат друга работа и обожават да си разнасят бебетата по гърдите 24 часа в денонощието-не мога да се меся-тяхна работа.

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 13:23 от огнена стихия

# 704
  • Мнения: 227
На мен в магазина ми казаха, че не е добре бебето да стои повече от 2 часа в столчето за кола. Аз му подлагам едно одеялце отдолу, за да не се сгъва така. Нещо и Лорис се пъне цяла сутрин, по принцип ака на всяко ядене, а сега пропусна три и много се напъва и се мъчи. Сигурно аз съм го запекла с нещо което съм яла Sad

Общи условия

Активация на акаунт