Нормално ли е това? - режим на 10- годишно дете

  • 7 254
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 54 866
Ами ти ако искаш се съгласявай . Явно имаш желание да спориш с мен . ooooh!
Аз споделям това , което се е случило с моето дете .
Дъщеря ми също кандидатства след 4 клас и е приета с конкурс без да е ходила на частни уроци .

Сега е в профилирана паралелка с български език , беше приета и в математическата , но си избра български , защото изключително много чете и литературата й е по-интересна .
Завърши 1 срок с пълен отличен , само тя и още едно дете от класа .

Това го казвам не за да се изтъквам , а защото наистина е възможно детето да се справи и без частни уроци на този етап ! Peace

Като дойде време да кандидатства след 7 клас ще споделя мнение как е било . Grinning

# 91
  • Мнения: 416
С това , последното не съм съгласна .
Нямам представа къде учи детето на Минзи , в смисъл дали е обикновено квартално училище или по-елитно .
За дъщеря ми , която от първи клас учи в подбрани училища ще кажа , че не ми се е налагало да ходим на частни занимания , за да попълваме някакви празнини . Но тя внимава изключително в час и половината материал го запомня още в училище .

Ако детето е разсеяно и се занимава с други неща в час , няма да се справя естествено.

Допълнителни занимания биха били нужни най-рано в седми клас , за кандидатстване .

Това е мое мнение .

От всичко написано до тук е ясно , че детето има някакви пропуски , а не ходи по собствено желание на тези допълнителни занимания в почивните дни .
Преумората и елемента на принуда , обаче оказват негативно влияние върху крайния резултат .

От написаното по - горе съдя , че ти и твоето дете сте по- скоро изключение , а не правило. Всички родителиса избирали най - доброто училище за децата си от първи клас. Но е много важно от какво избираш.  Това исках да кажа с моя постинг. Просто изборът ни е много ограничен. И системата е калпава.
П.П. Мисля , че има доста голяма разлика от математическа паралелка и математическа гимназия.

# 92
  • Мнения: 54 866
Да , sosko , за това си права , че зависи от какво избираш .

Понякога наистина нямаш много голям избор .

За разликата между МГ и математическа паралелка , също имам база за сравнение .
Приятелката на дъщеря ми и съученичка от предишния им клас я приеха в МГ без частни уроци . Peace
Но предишната им класна беше математичка и много присърце се занимаваше с децата , особено с тези , които кандидатстваха в МГ.  bouquet

# 93
  • Мнения: 41 735
И двете сте прави Peace По принцип до 7 клас едно нормално развиващо се дете няма нужда от частни уроци, ако учителите що-годе си гледат работата и детето няма особени амбиции свързани със състезаване с връстниците.
Ако детето иска да кандидатства в МГ или да участва на математически състезания пак може да го направи и без уроци. Но без курсове и уроци "таванът" в състезанията е преминаване до втори кръг на олимпиадата или почетно участие на олимпийски принцип при националните състезания. Ако говорим пък за влизане в МГ, то също става и без уроци, но в долната 1/3 на класирането  и то ако учителката е добра, а детето много талантливо. Е, ако някой родител е в час с математиката и решават заедно то пак си е вид урок.

Но мога съвсем отговорно да заявя, че дете, което не е работило допълнително, няма никакъв шанс в "голямата игра". Който не вярва нека вземе задачите от ЗМС (линк има в съседната тема) и да ги даде на чавето (което не ходи на курсове или уроци) да се пробва.

# 94
  • Мнения: 416
...Но предишната им класна беше математичка и много присърце се занимаваше с децата , особено с тези , които кандидатстваха в МГbouquet
Ето това искам да кажа , че за да успее едно дете да влезе в желаното училище или да се класира на състезание си трябват допълнителни занимания , не може да серазчита само на училището , коллкото умен и прилежен да е ученикът!


Аз също имам познати , чиито деца влязоха в МГ след 4  клас и след 7 клас без частни , но с мнооого родителски уроци .

# 95
  • Мнения: 54 866
Ама разбира се , че трябват допълнителни занимания , дори и самостоятелно в къщи , има толкова сборници . Само да ти се решават задачи ! Wink
Не може само с материала от учебника .
Мисълта ми беше , че все още има училища и преподаватели , които са на ниво . Hug

И другото , че ако детето няма интерес никой частен учител не може вместо него да научи материала .

# 96
  • Мнения: 416
Ама разбира се , че трябват допълнителни занимания ...
Е, точно за тази необходимост от допълнителни заниманимания имах предвид. Необходимостта от допълнителни занимания води до такива режими за десет годишни деца. Пак казвам , че изобщо не обвинявам родителите!

# 97
  • Мнения: X
Ама разбира се , че трябват допълнителни занимания , дори и самостоятелно в къщи , има толкова сборници . Само да ти се решават задачи ! Wink
Не може само с материала от учебника .
Дойдохме си на думата. Дали ще го правиш вкъщи или ще плащаш на някого за това, все си е допълнително занимание. Аз не видях в постовете на авторката да става дума за частни уроци. Говори се за курс по математика и допълнително решаване вкъщи. И доколкото имам поглед, най-вероятно става дума за подготвителните курсове на СМГ, където в никакъв случай не може да става дума за наваксване на пропуски. Там се усвояват неща, които не се преподават в училище. Нормално е дете, което ще иска да постъпи в математическа гимназия или да е сред първите на математическите състезания да посещава курсове. В крайна сметка не всеки родител е чувал за Дирихле и Диофантови уравнения.

Математиката също му беше слабост до преди два месеца. Сега вече той просто е преуморен и като че ли отказва да приема повече. В училище я изучават усилено, домашните им са доста дълги, и тия 3-4 часа само м-ката в съботите..  Rolling Eyes
Детето очевидно обича математиката, но след цял ден, запълнен с различни занимания и двучасов курс едва ли  му е до още два часа решаване вкъщи.

Последна редакция: сб, 05 мар 2011, 22:28 от Анонимен

# 98
  • Мнения: 54 866
За едно и също говорим , разбрахме се най-накрая ! Peace

Дидева , Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 1 127
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.

Ще побъркате детето!Хубаво е децата да се занимават с нещо извън класно , но това е прекалено ,направо са болни амбиции и съм сигурна че ще се отрази на психиката и здравето на детето.За всяко нещо трябва да има граница и мярка.

Общи условия

Активация на акаунт