Нормално ли е това? - режим на 10- годишно дете

  • 7 258
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.

Неделя - преговор и писане на домашни за понеделник. Демек няма свободен ден.
Какъв е вашият коментар?

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 10:08 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 1 296
Ти да не описваш детето на едни наши познати Laughing?
Може да прозвуча като лош родител, но такова мъчение на детето си не мога да причиня. Амбициозна съм спрямо децата си, но не и с болни амбиции.

Едната ми приятелка е с подобна програма за детето си, а сина й е в 6-ти клас. Безумно натоварена, включваща четене на немски в оригинал дори. Та детето веднъж сподели - ,,...аз като затворя очи и се пренасям в някакъв си мой си свят, защото реално аз съм в света с мечтите на мама.,,
Чутото ме потресе. Като останахме насаме й казах - ,,Сара, от света, който си представя твоето дете до света на наркотиците и тревите, са само няколко крачки.,,

# 2
  • Мнения: 41 900
За мен не е нормално. Само в 7 клас нещата може малко да се доближат до това.

# 3
  • София
  • Мнения: 16 196
За мене и моето дете не е нормално. Винаги съм поставяла здравето на детето на първо място.
А и имам примери на толкова ангажирани с учене деца. Повечето вече като големи хора нямат успешен живот. Родителите им много съжаляват за амбициите си, но късно..

# 4
  • Мнения: 40
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.

Неделя - преговор и писане на домашни за понеделник. Демек няма свободен ден.
Какъв е вашият коментар?

Не виждам уроците по музикален инструмент тука, може би са през седмицата? Освен това, има един интервал 15-17 ч., който стои празен, а това не е добре. И каква е тая работа в неделя да не се прави нищо? Уроците трябва да учи, а домашните да пише още през седмицата, защо в неделя, последния момент? Времето трябва да се усвоява пълноценно, за да израстне детето като всестранно развита личност. Майката да си вземе бележка за тези пропуски в образованието и подготовката на детето.

# 5
  • Мнения: 2 401
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.

Неделя - преговор и писане на домашни за понеделник. Демек няма свободен ден.
Какъв е вашият коментар?

Не виждам уроците по музикален инструмент тука, може би са през седмицата? Освен това, има един интервал 15-17 ч., който стои празен, а това не е добре. И каква е тая работа в неделя да не се прави нищо? Уроците трябва да учи, а домашните да пише още през седмицата, защо в неделя, последния момент? Времето трябва да се усвоява пълноценно, за да израстне детето като всестранно развита личност. Майката да си вземе бележка за тези пропуски в образованието и подготовката на детето.

Смятам да покажа темата на мъжа си, така, че моля да се въздържате от иронични постове. Те мъжете от ирония и намеци не разбират, знаете.  Peace

# 6
  • Мнения: 40
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.


Неделя - преговор и писане на домашни за понеделник. Демек няма свободен ден.
Какъв е вашият коментар?

Не виждам уроците по музикален инструмент тука, може би са през седмицата? Освен това, има един интервал 15-17 ч., който стои празен, а това не е добре. И каква е тая работа в неделя да не се прави нищо? Уроците трябва да учи, а домашните да пише още през седмицата, защо в неделя, последния момент? Времето трябва да се усвоява пълноценно, за да израстне детето като всестранно развита личност. Майката да си вземе бележка за тези пропуски в образованието и подготовката на детето.

Смятам да покажа темата на мъжа си, така, че моля да се въздържате от иронични постове. Те мъжете от ирония и намеци не разбират, знаете.  Peace

Отхвърлям обвинението, сър, отхвърлям го най-категорично 
(Ползвам "сър" не като обида, а щото е цялото изречение е цитат)  Grinning Иначе мисля, че може и леко да подценяваш мъжа си в интелектуален план, но ти би трябвало да го познаваш добре Wink

# 7
  • Мнения: 2 401
Моля?
Не ми отговаряй, видно е, че не знаеш какво всъщност да кажеш.

# 8
  • Мнения: 1 296
Темата наистина е ,,дълбока,, тема и нека не я разводняваме с шегобийни коментари. Съгласна съм с минзухар.

# 9
  • Мнения: 40
Моля?
Не ми отговаряй, видно е, че не знаеш какво всъщност да кажеш.

Аз го казах по алтернативен начин, ти реши да теглиш една бърза и доста невярна генерализация, после още една. Много Sunglasses

# 10
  • Мнения: 8 567
Моят син има сходен седмичен режим, но са му заети делниците за сметка на уикендите, с изключение на 2 ч. математика в събота, но тя е при Симеонов и той не би я заменил за нищо на света, за което използвам възможността да благодаря на Черна станция, която спомена този преподавател в един диспут. Определено раздумката ми е била от полза, дори и само това да съм почерпила оттам.

Спортът за нашето семейство е разтоварване, а не натоварване.
Дали ще е плуване или планински преход, или пък баскетбол- зависи от интересите на конкретния човек - независимо малък или голям е той.

Вероятно на това дете са му свободни делниците.
Ние сме преценили, че предпочитаме да са ни свободни уикендите, дори и само за спорт през зимните месеци.

90 % от децата, които познавам учат език извън училище, спортуват извън училище, доста от тях посещават и курсове по интереси - математика, рисуване, приложни изкуства, китара, пеене,  роботика...

Това, че за едни математиката е трудна не означава, че на други не може да им е хоби.

Аз не приемам подобни кръжоци за натоварване, а точно обратното.
Детето ми също.







# 11
  • София
  • Мнения: 18 224
Дъщерите ми, които са точно на 10 и половина, ходят през седмицата два пъти на рисуване по час и половина, два пъти на танци - пак по толкова.Едната ходи и вечер след училище, отново два пъти седмично, на хор. До определен момент  ходеха и на плуване. Но аз на тези неща не мога да гледам като на амбиции, при положение, че  заниманията са избрани от самите деца, без грам натиск от моя страна.И биха били спрени също при индикации за нежелание от тяхна страна.Но при положение, че им носят само удовлетворение и ходят с  кеф.... ThinkingДа не говорим, че заетото със странични занимания дете, приятни на самото него, а не наложени насилствено, е  далеч по-експедитивно и организирано в подготовката си за училище, дори при взискателен начален учител.  И въпреки многото изхабена умствена, физическа или творческа енергия тук и там, моите девойки пак са  си непоправими диванета. Mr. Green Значи нищо засега не им тежи..

# 12
  • Мнения: 1 597
Пишеш,че класната била "със сериозни изисквания"-лошо няма,но това е програмата на детето за събота,какво общо има класната с това?Тя ли настоява детето да посещава тези курсова?Доколкото разбрах,родителите така са решили.
А дали е нормално-не,за мен е лишено от логика и не е нормално.

# 13
  • Мнения: 3 218
Монетата винаги има две страни. Тук виждаме само едната.
Ако самото дете не възразява, какъв е проблемът?
Какво значи "В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира..." - спане, интернет, телевизия? По-добре спорт и език (нали не мислиш, че курс по език е натоварване?).
Математика - защо е проблем в случая?  

Предполагам, че не коментираш натоварването на собственото си дете, затова аз коментирам другата страна на монетата.   Grinning

# 14
  • Мнения: 2 898
За режим на 10- годишно дете ми е думата.  Учи в училище и с класна със сериозни изисквания, през седмицата е гърч. В събота, когато се предполага, че детето трябва да релаксира програмата е следната:
 8-9.30 - спорт, не всяка седмица, но 3 х в месеца, което е все тая..
10.30 - 11.30 - курс език,
13.00-15.00 курс математика,
17 - 19.00 задачи вкъщи.

Неделя - преговор и писане на домашни за понеделник. Демек няма свободен ден.
Какъв е вашият коментар?

 Коментарът ми е много прост. Ти си майка на детето. Кой го е записал на всичко това?

Общи условия

Активация на акаунт