Нормално ли е това? - режим на 10- годишно дете

  • 7 253
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 567
В неделя заниманията са му по негово желание - тенис сутринта и курс по роботика следобяд. Изглежда много натоварен, но всъщност се чувства много добре и много зареден, особено в неделята като се върне от курса, направо подскача от кеф  Laughing
Peace
И на моя син трите часа роботика му идваха екстра!
Не му се тръгваше!
Вместо да играе на компютъра три часа, сглобява и програмира роботи.
Вместо да тича  от хола до кухнята, когато навън е минус 10 градуса - тича на корта.

Какъв УЖАС!





# 46
  • Мнения: 3 479
Важно е да се уточни дали програмата е направена така изцяло по желание на детето или е организирана според вижданията на родителите. В двата случая натоварването се приема от детето по различен начин. Аз също бих приела по-голяма натовареност в уикенда, ако това е твърдо и неотменно желание на детето, въпреки моите собствени убеждения за прекарване на почивните дни, но не бих организирала такова нещо въпреки неговото желание Peace
И все пак бих направила опит да направя програмата умерена.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 375
Важно е да се уточни дали програмата е направена така изцяло по желание на детето или е организирана според вижданията на родителите.

Съгласна  Peace Точно затова уточних в поста си кое е по мое настояване (математиката) и кое по негово.

# 48
  • Мнения: 184
Хубаво е децата да са ангажирани през седмицата.И то със занимания,които им харесват.Но съботата и неделята са си почивни дни,разтоварващи,за презареждане.

# 49
  • Мнения: 24 467
Важно е да се уточни дали програмата е направена така изцяло по желание на детето или е организирана според вижданията на родителите.

Съгласна  Peace Точно затова уточних в поста си кое е по мое настояване (математиката) и кое по негово.
Само да допълня- често децата, особено по- малките, не могат да разграничат дали нещото е по тяхно желание или по родителско такова. За тях родителският авторитет е още доста голям и водещ.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Според майка ми детето е много натоварено, но то само си реши да ходи на допълнителните дейности, харесва й и се справя отлично в училище.
Не виждам смисъл да й секвам ентусиазма... Wink

ПП: еее, стои пред компа вечер около половин час /и събота и неделя по малко повече, естествено...даже си има скайп и ФБ.... Mr. Green/ Но не  е запалена като брат си: той не обича да чете книги и може да виси цял ден на компа, ако го оставя... Mr. Green Просто децата са различни.

Исках да сравня режима й, защото постоянно ми правят забележки, че е много натоварена и да съм я ограничала от нещо т.е.... Thinking

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 15:21 от *Бенджи*

# 51
  • Мнения: 184
Бенджи,не пишете нищо за престой пред компютър.Винаги съм си мислела,че момичетата по-малко се увличат от компютрите!Но това четене на странична литература направо ме впечатли...Как сте го постигнали!?

# 52
  • Мнения: 1 849
Логично е повечето отговори да са, че спорта е натоварване... Ние сме си нация, която мрази да спортува.
Какво означава релакс? За всеки човек това е нещо различно. Имах приятели за които релакса е всяка събота и неделя да катерят някъде скали... Оставиш ли ги в града и се чувстваха като пребити. Други засядат пред компютърната игра и не стават и да ядат...
Моят син иска да ходи в събота на спорт, но просто ние с баща му не можем да станем преди 10. Работим нощем, а съпруга ми по 12 часа, няма кой да го заведе. Курса по математика не го смята за натоварване. Много харесва децата и с нетърпение чака да рита с тях в междучасията.
Странно ми е тези които пледират, че децата трябвали да релаксират събота и неделя и да "играят" (какво е игра за 10 годишно дете?), знаят ли къде се шляят децата им? Аз по неволя прекарвам по 3 часа в събота около една реномирана столична гимназия... Мога да ви разкажа какво правят децата ви. Днес групичка си пиеха бира и играеха комар в двора на училището, даже и стъклени халбички си бяха донесли. А охраната остана учуден, че се възмущавам. Ако не са там са в едно клубче с дартс и билярд и здраво пушат и пият. Не не става дума само за гимназисти има и мноого по-малки деца. Това ли е здравословното за децата или чата в къщи с чичковци или игрите с насилие? Не благодаря!
Синът ми е щастлив да е "натоварен" в събота. А в неделя да чете книга или да си преговаря уроците.
Странно е защо повечето хора намират научаването на нещо ново за натоварващо?
 Лично за мен и съпруга ми е удоволствие. Имаше въпрос дали бихме се натоварили така в събота и неделя - да ние сме "натоварени" точно така. Никога не спираме да учим, да работим когато се налага и да прекарваме време заедно различно от висенето пред телевизора и игра на компа.

# 53
  • Мнения: 54 864

Коментарът ми е следният: родителите ще се убедят сами след 15 години, че детето равни по резултати с онези, които имат почивен ден /дни/, а като социални контакти и възможност да се оправят сами и да решават проблемите си онези, с по- леката програма са дори напред. Пък пусто, последните, се оказват изключително важни.   Sunglasses
Спортът е едно, играта друго. И двете следва да присъстват в живота на децата. Играта- с предимство. И то истинската игра- навън, с други деца.
Много ми се ще един такъв родител да бъде заставен в почивните си дни да работи на второ място.

Подкрепям написаното от Джуди . Peace

Дори имам пример със съседско дете , което е на годините на дъщеря ми - 12 .
Майката е с големи амбиции и  детето тръгна на училище на 6 години .
Аз се шегувах , че моето понеже е седмаче , ако има начин  бих го пуснала на 8 години ! Joy

Та това момиченце е на целодневно обучение - занималня според смяната , в събота и неделя ходи на частни уроци по няколко предмета , отделно на тенис . Няма никакво свободно време .

Дъщеря ми - няма никакви допълнителни занимания , не спортува , защото има късогледство и е освободена от физическо . В събота и неделя играе пред блока с децата .

Като резултат , дъщеря ми е пълна отличничка , като физика е по-скоро слаба .
Другото дете е с успех 4,5 и доста закръглено .

Моят коментар по темата е , че такъв режим не е нормален , а по- скоро в ущърб на детето .
Надделяват родителските амбиции , а не детските потребностите  . Peace

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Странно е защо повечето хора намират научаването на нещо ново за натоварващо?

И аз това се питам newsm78

# 55
  • Мнения: 1 849
Та това момиченце е на целодневно обучение - занималня според смяната , в събота и неделя ходи на частни уроци по няколко предмета , отделно на тенис . Няма никакво свободно време .

Болтнатото е отговора. Занималнята е различно от това да ходиш на извънкласни мероприятия.

# 56
  • Мнения: 54 864
Друго исках да кажа , не ме разбрахте правилно .

Все пак целта на допълнителните занимания е да се постигне някакъв резултат , а не просто да се уплътнява времето .
Когато детето е преуморено този резултат не е желаният или напълно липсва .
Ясно е , че занималнята не е допълнително мероприятие .

Освен това , ако детето е любознателно може да научава доста неща от книгите .
Затова дадох пример с дъщеря ми , която чете до такава степен да я ограничавам заради очите .
И с гордост мога да кажа , че до момента , както казва гопожата , тя се състезава сама със себе си , без да съм дала 1 лев за допълнителни занимания .

На гимнастика ходеше във 2 клас , но след това лекарката забрани , пак заради очите.

# 57
  • Мнения: 1 404
Като резултат , дъщеря ми е пълна отличничка , като физика е по-скоро слаба .
Другото дете е с успех 4,5 и доста закръглено .

Защо веднага реши,че едното е следствие от другото? Горкото пълно дете на приятелката ти с успех 4.5  Crazy

На мен подобен режим ми се вижда натоварващ, но не знам нищо за 10-годишните момчета, тъй че едва ли мнението ми има някаква стойност. От друга страна-спомням си,че на 10 се бях записала на всевъзможни школи- танци, таекоуондо, туристическо ориентиране и всичко приемах с голям интерес.  Тогава обаче времената бяха други и се самозавеждах....сега ако дъщеря ми поиска няколко неща, бих отказала, при все,че живея в малък град и разстоянията не са натоварващи.

# 58
  • Мнения: X
Все пак целта на допълнителните занимания е да се постигне някакъв резултат...
И този резултат не винаги е свързан с представянето в училище или с перфектната физика. Често резултатът е просто доволно и щастливо дете.  Peace

Но след два часа курс по математика, още два часа занимания вкъщи... Mr. Green

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 19:23 от Анонимен

# 59
  • Мнения: 2 401
А, Дидева ме разбрала. Жалко, че не успях да прочета пълния и пост.
И аз се чудех защо се хванахте с тоя спорт. А потребителката "нова" дето толкова се превъзнася, едва се удържах да не я питам "а има ли някакво сериозно извънкласно занимание детето ти или само се забавлява"? Е, вече я попитах, май.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт