Споделете за Банка, която отпуска 90/100% ипотечен кредит за панел!

  • 21 483
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 685
Аз малко ще се отклоня от темата, но не се ли страхувате да теглите 90% в днешно време? Ако до сега не сте успявали да отделяте как ще се справяте в бъдеще?

# 31
  • София
  • Мнения: 48
Всеки преценява сам за себе си. Вместо да дава парите за квартира, те ще отиват за вноската по кредита. Всеки си преценя според джоба колко пари да иска от съответната банка, за да може да си погасява кредита. Аз лияно съм преценила, че мога да си го позволя.

# 32
  • Мнения: 699
ПИБ е банката!

За тези които тръгват по моитр стъпки, отиваѝте направо там!

Финансират, без връзки панел 90% ЕПК, тухла 100% и то в непрестижни квартали!

За 43000 го купихме, 45000 ни дадоха! Peace
Искам и аз да попитам, че ни предстои същото.Спряхме се на панел, все пак цената е по-ниска, а и такива са ни възможностите.
Ориентирали сме се към ПИБ също, но имам едно питане.Отпускат ти примерно 90% от пазарната оценка.Как обаче се определя прехвърлянето на имота т.е. каква сума отива за нотариуси при покупко-продажбата?

# 33
  • София
  • Мнения: 588
Не съм сигурна дали съм разбрала въпроса ти правилно, но....

Ти получаваш 90% от пазарната оценка на имота. Трбябва да имаш останалите 10% + такси за прехвърляне, нотариуси и тн..и брокери ( ако има такива ).

Има два варианта да се изповяда сделката: На държавна оценка на имота или на реалната продажна цена. Първият вариант ви е по евтин.

Тези парички трябва да си ги имаш, тях никой не ти ги отпуска.

Моят съвет е да се ориентирате към ЕПК, защото финасират като за ново строителство.

В нашият случай даже ни дадоха над 100% 43000 беше жилището, дадоха ни 45 000евра.

Панел е по евтин, но ако нямаш заделени парички или възможност за друг потреботелски кредит...няма откъде да набавш разликата.  bouquet

П.С Няма как да ти кажа каква е сумата при Нотариусите. Те си смятат по някакви таблици..

Ние разбрахме 5 дни ( обади се брокерката ни ) преди изповядването. Беше около 2000лв. Но ние поехме всички разходи, така че....не знам!

# 34
  • при него
  • Мнения: 1 230
Момичета, някой няма ли лични впечатления за широко рекламирания ипотечен с ниска лихва на Банка ДСК?
Иначе, рекламата е страхотна, с този Жорко - съкровището на мама, дето искалда се изнася  hahaha hahaha

Ние сме към УниКредит, но искахме финансиране само на 50%. Оплаквания нямаме. Иначе и при нас идва "независим" оценител. Слагам го в кавички, защото от банката ни бяха дали списък с оценители с които те работят. В случая обаче, оценката беше почти идентична с пазарната цена, та всичко си беше ОК.

# 35
  • София
  • Мнения: 588
Момичета, някой няма ли лични впечатления за широко рекламирания ипотечен с ниска лихва на Банка ДСК?
Иначе, рекламата е страхотна, с този Жорко - съкровището на мама, дето искалда се изнася  hahaha hahaha


Имам ...ДА!! Първо там отидохме....

НЕВЪР АГЕЙН!!!!! #2gunfire

# 36
  • София
  • Мнения: 6 011
За нотариалните такси - най-грубо пресметнато - разходите са около 4% от цената, на която сте изповядали сделката. Обикновено до размера на данъчната оценка тази сума се дели поравно м/у купувач и продавач. Плаща се изцяло в нотариалната кантора и после нотариуса ви предоставя платежните нареждания и разписките за въпросната сума /дават ги на купувача/.

# 37
  • София
  • Мнения: 48
Има таблици по, по които се изчислява сумата, която се плаща при нотариуса. Тя включва местни данъци и такси, декларации и други такива неща. http://www.notarial-calculator.imoti-bulgaria.com/  , тук ориентировъчно може да видиш колко ще са ви разходите, по изповядването на сделката и учредяване на ипотеката. По принцип сумата за изповядването на покупко -продажбата  се разделя между купувача и продавача. Поне при нас беше така. Допълнително имате да платите за учредяване на законна ипотека с Банката- това си е само за ваша сметка. При нас всичко излезе около 2000 лв. Може като си изберете нотариус да попитате за сумите. Ако изповядвате на данъчна оценка, в договора с банката ще има клауза, в която ще бъде упоменато, че разликата от сумата, която ще се преведе на купувача и сумата по данъчна оценка ще трябва да изплатите на купувача след усвояването на парите. Не знам да ли го обясних правилно, но повечето продавачи не се съгласявате, а искат цялата сума да им се преведе от банката.Т.е. при усвояването на кредита, банката изплаща сумата по данъчна оценка на купувача в неговата сметка и разликата я прехвърля във вашата. Най-вероятно ще го направят като запишат, че това са пари за премонтни дейности.След това, вие си прехвърляте на купувача. За това ние изповядвахме на сумата, която искахме от банката, но в нашия случай разликата беше 1000 Е. Съветвам ви като си изберете банка да си говорите с тях и винаги могат да направят изключение и да ви дадът 100%, но разбира се ако може да си го позволите.

# 38
  • София
  • Мнения: 980
В момента не мисля, че има такава банка, без значение вида на строителството.
Има кредитни консултанти (безплатни са), можеш да ползваш такъв - да ти разясни условията в различните банки и спрямо доходи и т.н. ще те насочи към най-изгодния за вас вариант Simple Smile
Успех!
Сакън недей, как ме набалбукаха едни консултанти, в момента съм с 50 000 лева назад заради техния съвет и то защото нямали договор с ДСК примерно. Разучи си сам по банките да ти е мирна главата, Както е казал народа, вълка му е дебел врата щото си върши работата сам.

Общи условия

Активация на акаунт