ГИНЕКОЛОГИЧЕН ПРЕГЛЕД,МАЛКО ПРЕДИ ТЕРМИНА?????????

  • 8 365
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 925
И мен ме прегледаха, за да установят дали има разкритие и къде е бебето. Не ме боля. Но аз нямах и разкритие, така или иначе се стигна до секцио.
И при мен беше така  Peace Наистина е неприятен прегледа, но в никакъв случай не бих го определила като болезнен  Peace
Леко раждане и здраво, и красиво бебче ти желая  Hug Чакаме да се похвалиш с добрите новини  Hug

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз не съм позволявала да ми се правят вагинални прегледи през бремеността, ако нещо не ги налага. Според мен такива прегледи са безмислени, а и крият някои рискове.

И аз съм на това мнение.
На този етап такъв преглед според мен е повече от безмислен. Няма де да ходи бебето, ще се роди със или без прегледа. Най-добре без него.

# 17
  • Мнения: 1 424
Не се притеснявай. Според мен става въпрос за преглед за разкритие, който е нормален в този етап от бременността. За мен този преглед също беше неприятен, но не и болезнен.
Леко и безпроблемно раждане Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 30 208
рутинна процедура, която няма общо с кг на бебето. Не се тревожи, не е приятно, но няма как. Моето дете се роди над 4кг. Успех  Peace

# 19
  • Мнения: 160
Абе как така 4 кг. Не ви ли предложиха секцио. знам ли ? Това ми се струва много голямо бебе Sad Минават ли от там .... Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 30 208
Абе как така 4 кг. Не ви ли предложиха секцио. знам ли ? Това ми се струва много голямо бебе Sad Минават ли от там .... Embarassed

синът ми се роди 4100кг със секцио, НО непланувано. При мен просто в движение се развиха така нещата. Иначе моя позната роди нормално месец преди мен 4.500 в Шейново. Е, вярно с много разкъсвания и шевове, но го роди  Peace

# 21
  • Мнения: 2 401
Абе как така 4 кг. Не ви ли предложиха секцио. знам ли ? Това ми се струва много голямо бебе Sad Минават ли от там .... Embarassed
Естествено, че минават! Simple Smile Че те и бебета по 5кг. се раждат естестевено и то дори без поражения, особенно пък, ако имаш насреща добър екип, който знае какво прави!

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Малкия ми син се роди 4 кг. Никакви проблеми не съм имала - нито разкъсване, нито нищо. Мина си като пич човека!  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 30 208
Абе как така 4 кг. Не ви ли предложиха секцио. знам ли ? Това ми се струва много голямо бебе Sad Минават ли от там .... Embarassed
Естествено, че минават! Simple Smile Че те и бебета по 5кг. се раждат естестевено и то дори без поражения, особенно пък, ако имаш насреща добър екип, който знае какво прави!

освен екип, зависи и от физиологията ти- широки вътрешни тазобедрени кости, правилно и навременно отваряне на същите и т.н.  Peace разбира се и в тези случаи трябва пак кадърен екип, за да прецени до къде ще бъде риска  Peace

# 24
  • Мнения: 160
Извинявайте за тъпия въпрос Sad ама кога точно ви определят колко ви е широк тазът? На мен даже в обменната карта са ми написали някакви параметри, ама кога са ми ги мерили тея неща да ви кажа нямам спомен.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 208
Извинявайте за тъпия въпрос Sad ама кога точно ви определят колко ви е широк тазът? На мен даже в обменната карта са ми написали някакви параметри, ама кога са ми ги мерили тея неща да ви кажа нямам спомен.

би трябвало при всяка консултация да те мерят с един железен уред подобен на ножица. Това обаче не е определящо. Важното е в момента на раждането да стане правилно и достатъчно (за съответното бебе) отварянето на тазобедрените кости.
На мен напр. д-рът определени мерките на детето с точност на ехографа, след като ме приеха. Каза ми, че ще е около 4,100кг, 55см. Роди се 4,100кг 54см  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 39 848
При първата бременност акушерката ме мереше с тазомер (който прилича малко на пергел  Simple Smile) Почти на всяка консултация.



При втората минах само на ехографски прегледи. Не помня гинеколожката да е прибягвала до тазомера.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 208
AnMary, за същото говорех и аз, само че не знаех, че се казва тазомер  Embarassed

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 519
Какво ли стана с авторката на темата newsm78

# 29
  • Мнения: 160
Момичета тоя уред прилича сякаш е собственост на Светата инквизиция  Grinning
Та така явно ще ми преценят ширината на таза когато вляза да раждам, защото такова измерване ( камо ли с този тазомер) не ми е правено

Общи условия

Активация на акаунт