СЕПТЕМВРИ - 35

  • 28 888
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Превнар13 сложиха на детето на 13 месеца.4 дози до 5 годишна въраст са. По календар е "задължителна". Мога да откажа само противогрипна до сега. И за свински грип сложиха на 8 месеца, понеже летяхме до Бг и ме беше страх от "самолетен вирус".
Ще слагам и тази есен противогрипна последно. После ще му мисля.
Не мисля, че съдържа живак.

Направих редакция.

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 18:25 от Niki1

# 16
  • София
  • Мнения: 1 504
Niki1 ами предаването беше за аутистите и имаше е мед.лица..потивогрипните ваксини /поне в Бг/ съдържат живак - това всъщност е консерванта....Мисля, че още една от задължителни ваксини има живак...Във ваксините се включва живак под формата на органична сол (тимеросалили мертиолат) в качеството на консервант, за да предотвратява замърсяването на на ваксините с микроорганизми. Алуминият във вид на алуминиев фосфат или алуминиев хидрооксид увеличава количеството на образуваните в организма антитела. Високата токсичност на тези вещества е известна повече от 100години. Особено голяма тревога предизвиква тяхната невротоксичност т.е. способността им да поразяват нервната система.

# 17
  • Мнения: 2 381
Niki1 ами предаването беше за аутистите и имаше е мед.лица..потивогрипните ваксини /.....

Докторът прокарал тезата (ваксини-аутизъм) се надявам да е зад решетките вече. Излязоха нови разкрития по въпроса.
Нашата педиатърка ни увери, че във ваксините, които слагаме на детето вече няма живак.
Тук спряха една ваксина на определен производител от употреба заради нещо си в състава. И аз изтръпнах, че моето дете може да я получило (след много говорене с мм решихме, че ще следваме календара без отлагане във времето). Оказа се, че сме с друг производител. Искам да кажа, че по всяко време може да излезне нещо ново и неприятно изненадващо и разбирам колебанията на всеки родител.

# 18
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Тук Превенар е по желание.И педи каза,че се слагат 2 дози и до втората годинка на детето.След това не се слагала.Явно навсякъде е различно.На Алекс не съм я слагала,и Андреа няма да я сложа.Иначе днес сложихме Пентаксим  и Neisvac-c(тази е за менингит). За варицела няма да слагаме,тъй като и двамата я изкараха лятото. Peace

# 19
  • Мнения: 100
   Здравейте и от нас!
 И Ванката получи реакция след Пентаксима- темперетура, отекло краче, но всичко премина за 2-3 дни. Сега спинка сладко, след обяд не спа и сънят го обори в 18.30 часа.
Не се замислям и за минута да откажем някоя ваксина, изглежда не съм чела достатъчно за нежелателните реакции. Приемам ваксините като  някаква защита от заболяване, която не бих пропуснала. Може и да не съм права.
 Бързо оздравяване на болниците!
 Атракция, благодарности за темата! Колажът е страхотен!

# 20
  • Мнения: 314
Taзи за варицела много искам да им я сложа, но не се продава в БГ. Зная, че я има в Румъния и Гърция, но трябва да се пренася с хладилна чанта, няма кой да ми я купи и не зная дали я продават с рецепта Thinking
Вместо Превенар сложих на Зоя миналата година Пневмо 23, трбваше да трепем някакви стрептококи тогава и ваксината свърши работа и за това. На каката само по ЗК и слагах, не съм слагала тогава Пентаксим и нищо друго странично. Противогрипни не съм и не мисля да слагам, грипове 100 вида, не се знае кой ще прихванем, предпочитам да си спестя живак и усложнения.
Пентаксим поне след 2 месеца ще слагаме, че ние почнахме късно с ваксините, заради дългата жълтеница, дано няма  реакция. Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 1 504
Niki1 в предаването никой не посмя да твърди, че аутизма е в резултат на ваксините...но общото мнение, че аутизма е в резултат на натрупване на тежки метали в организма...което не става само от ваксини, а от още хиляди неща се оказа...както примерно от замърсен въздух...
Та в същото предаване казаха, че противогрипните вакниси на бг пазар съдържат живак...

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 19:57 от EmiR

# 22
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208

Та в същото предаване казаха, че противогрипните вакниси на бг пазар съдържат живак...
Ей това е важно да се отбележи - бг пазар. Това, че някъде по света на съдържат живак, не важи за нас. Тук си го има и аз предпочитам да го спестя на детето, при положение че шансът да не се разболее от грип дори и с ваксина е много малък

# 23
  • Мнения: 414
Цоп и аз в новата тема Grinning
Поразписали сте се днес,връщам се да ви чета  book

# 24
  • Мнения: 2 774
Един запис от мен , че вече две теми  оттървах  Blush.
Много болни виждам -дано се оправяте бързо  Hug.

# 25
  • Мнения: 279
И от мен запис, надникнах, прочетох .... много болни  Sad.
Бързо оздравяване!

Атракция, мерси за темата.С коя програма правиш колажите ?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 141
Синфлорикс и аз не мисля да слагам. Въобще всякакви ваксини извън имунизационния календар не ме блазнят. Противогрипните пък въобще не искам да ги коментирам, при положение че един грипен щам може да мутира и да повтори даже в рамките на няколко месеца.

# 27
  • Мнения: 277
Противогрипните пък въобще не искам да ги коментирам, при положение че един грипен щам може да мутира и да повтори даже в рамките на няколко месеца.
Тва едно на ръка. А за живака - ами те не се произвеждат (или поне огромна часто от тях) в България, т.е. ако тези в Бг имат живак, то и в целия европейски съюз - и не само - ваксините ще имат живак... 2 от трите най-разпространени противогрипни ваксини се произвеждат от Солвей, Холандия... Искам да кажа, че голяма част от инфото по медиите е безпочвена, дори и положителната инфо.
Ние пък сме си здрави... Ряяяядко сополи имаме, ма пък и без тях ли? Wink
Болните да оздравяват!!!
===
И, Соник, какви са тия екстри??? 3 часа фризьор само... Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки!

А за живака - ами те не се произвеждат (или поне огромна часто от тях) в България, т.е. ако тези в Бг имат живак, то и в целия европейски съюз - и не само - ваксините ще имат живак... 2 от трите най-разпространени противогрипни ваксини се произвеждат от Солвей, Холандия...
Мда и аз щях да пиша, че противогрипните не се произвеждат в Бг.
Искам да кажа, че голяма част от инфото по медиите е безпочвена, дори и положителната инфо.
Ами влизай редовно и ни пиши кое е истина Wink

Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 07:49 от EmiR

# 29
  • Мнения: 8
Добро утро!
Болничките бързо бързо да оздравяват и да минава леко! Hug
Никакви допълнителни ваксини не слагам, мен ме е страх от задължителните!

Общи условия

Активация на акаунт