Седмокласник в лъвски скок вече е във втори срок

  • 32 387
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 644
Мисля, че 5 дни може да се извинят по домашни причини. Не съм съвсем сигурна...Тази година съм ползвала само 3 дни, нали трябва да учат повече в седми клас...

# 61
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Да,имат право на 5 дни по семейни причини.Но имат право да ползват и още 10 дни ,но тогава се пише молба до директора на у-щето.С негово разрешение ,няма проблем . Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 11 785
Благодаря!Мислех,че са ги намалили на три дните по семейни причини.Нещо такова ми се въртеше в главата.

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чудно, винаги съм знаела, че са 3 дни по сем. причини...  Thinking

Лени и аз чакам да се организара точно така уч. процес и в БГ, както е в този френски лицей.
За седмокласниците ни май е свирено, но поне дребните нещо да хванат. А не да ми хвърлят прах в очите с ЦФО, което е всичко друго, но не и целодневна форма на обучение.

# 64
  • Мнения: 752
Според Правилника за прилагане на закона за народната просвета:

Чл. 136. (1) (Изм. - ДВ, бр. 53 от 2001 г., в сила от 15.09.2001 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) Ученикът може да отсъства от училище по уважителни причини:
1. при представяне на медицинска бележка или документ от спортния клуб, в който членува;
2. до 3 дни в една учебна година с уведомление от родителя;
3. до 7 дни в една учебна година с разрешение на директора на училището въз основа на писмена молба от родителя

Така е и в училището на сина ми -  3 дни от класната и  7 дни от директора, максимум 10 дни в годината може да се отсъства по семейни причини.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 785
чудно, винаги съм знаела, че са 3 дни по сем. причини...  Thinking

Лени и аз чакам да се организара точно така уч. процес и в БГ, както е в този френски лицей.
За седмокласниците ни май е свирено, но поне дребните нещо да хванат. А не да ми хвърлят прах в очите с ЦФО, което е всичко друго, но не и целодневна форма на обучение.

До миналата година бяха пет дни,поне при нас.
За ЦФО...синът ми беше така още в първи клас.И бях доволна,но и учителките бяха добри.
За дъщеря ми чакам да видя какво ще измислят...

# 66
  • Мнения: 2 830
Цял ден рових из интернет, но не можах да намеря и двете препоръчани книги за подготовка.
1. "Физическа География на континентите"  Мартин Гловня
2.  "География на Континентите" - Азия, Австралия, Антарктида, Океания.  Румен Пенин.

 Извинете, че се намесвам в темата ви, моят хубостник е в 6 клас, но и мен започва да ме тресе вашата треска, защото е голям мързел и аз ровя насам натам из интернет за допълнителни помагала и тестове. Вашата темичка е изключително полезна и интересна. С учудване прочетох този пост и ми изскочиха очите. Първата книга на Мартин Гловня Физическа география на континентите изобщо не я препоръчвам за вашите деца - тя е скромно около 600 стр. и по нея се държат изпити във ВУЗ -овете, казвам го от личен опит. Материята е на висок стил с термини, които децата не са изучавали и е изключително подробна.
Ето това е втората

А ето тази също е много добра - има въпроси за всички континенти.

И двете са много добри, използвала съм ги с моите ученици. Даже мога да твърдя, че много често в теста се включват въпроси от тези две книги.

# 67
  • Мнения: 64
Извинявайте, може би съм пропуснала, но има ли някъде отговорите от националния тест по БЕЛ на 20 февруари? Ако е в общата поща , може ли паролата, че старата май не работи вече  Rolling Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 1 861
Извинявайте, може би съм пропуснала, но има ли някъде отговорите от националния тест по БЕЛ на 20 февруари? Ако е в общата поща , може ли паролата, че старата май не работи вече  Rolling Eyes

http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2011/02/22/TEST_B … ki_2011_KLUCH.pdf

1. Верният отговор на въпрос № 45 е А.
2. За верен отговор на въпрос № 55 да се приема МЕСТОИМЕНИЕ или ОТРИЦАТЕЛНО МЕСТОИМЕНИЕ.

# 69
# 70
  • Sofia
  • Мнения: 33
Здравейте,
нова майка във форума съм.
И моята дъщеря ще кандидатства тази година и съм развълнувана за предстоящите изпити. Изчетох цялата тема и искам да благодаря на всички вас за усилията, които полагате да споделяте. Незаменимо е! Благодаря ви!
Отпечатала съм си всички тестове по БЕЛ и математика, дъщеря ми вече ги има и полека лека се упражнява и по тях.
И ние ходим на уроци още от 1-вия срок, старае се детето...  но пустата му лицева книга, както и тези мол-ове......... колко по-интересни са за нея и приятелките и....
А на всичкото отгоре е и активна спортистка и имаме не малко тренировки.....
Но учи детето. Подготвя се и иска да влезне в езикова гимназия.

Всъщност опитвам се да кажа - Благодаря ви за това, което правите тук. Благодарение на вас разбрах много неща свързани с кандидатстването.
Страхотни сте!!

# 71
  • Мнения: 681
Така, така, добре дошли на новите седмокласни мами  Hug С общи усилия ще пратим децата в желаното училище  Mr. Green
И сега да ви кажа вчера каква бомба ми пусна моята девойка - била се класирала на втори кръг на олимипиадата по физика  #Crazy Това ми дойде като гръм от ясно небе. Каза, че задачите не били страшни изобщо, били даже лесни и интересни. Та сега ще следим развитието .... Де го чукаш, де се пука   newsm78
Пожелавам ви хубав ден, приятни почивни дни и много усмивки  Grinning

# 72
  • Мнения: 2 567
bistra_m , браво на детето  smile3501  Виждаш, че съвсем не е за подценяване.

Моята пък тъкмо ми се обади да ми каже, че имала на контролното по география 6 или по точно 6 минус, заради правописна грешка Simple Smile Господинът им е много готин и все се закача с тях Simple Smile А като знам миналата година как трудно тръгнаха нещата с него. А сега не спира да я хвали и да казва, че е географът на класа и какъв голям потенциал имала и как, ако е една идея по не мързелива и има по-добри приятели, би го развила  Simple Smile И разбира се в неделя е на олимпиада по география.

Не знам дали някъде са минали общинските кръгове, но ако е така ще помоля някой да ми пусне линк, за да видя поне какво трябва да се знае. Не са взели много неща, защото имаха само по един час география първия срок, а и не всичко им се преподава, заради големия обем. Да взема да накарам Бети да наблегне повечко, там където има пропуснато.

Вчера Бети беше много горда от себе си. За първи път получи 6 по математика. И дори две в един ден. Но разбира се не в редовните си часове, а на урока си Simple Smile Не спря да ми се хвали как вече разбирала задачите за сплави и смеси и как ги решавала без дори да се замисли, но в училище, когато имали този урок, въобще не вдянала за какво иде реч. Математичката им може да е добра такава, но явно не умее да предаде знанията си на децата, а то това те прави добър учител.
Бети беше потресена за пореден път от децата от МГ-то, които са с нея на курс. Едното било изкарано на дъската да реши задача и написало, че 50.0, било 50 Simple Smile Не ми се иска да съдя за нивото на училището по три деца, но все пак се позамислям.

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
БЕЛ – 13.02.2011г. /9.00 часа/

Немски език – до 20.02.2011г.

Руски език – 15.01.2011г. /9.00 часа/

Френски език – до 20.02.2011г.

Математика – 12.02.2011г. /9.00 часа/

Философия – до 26.02.2011г.

История и цивилизация – 27.02.2011г. /14.00 часа/

Гражданско образование – до 11.03.2011г.

Физика – 13.02.2011г. /14.00 часа/

Химия и ООС – 05.02.2011г. /9.00 часа/

Биология и здравно образование – 06.02.2011г. /9.00 часа/

География и икономика – 26.02.2011г. /14.00 часа/

Състезание „Знам и мога” – до 29.01.2011г.

Състезание тест по БЕЛ за учениците в VII клас – до 20.02.2011г.

Състезание тест по математика за учениците в VII клас – 19.02.2011г.

Европейско математическо състезание „Кенгуру” – 19.03.2011г.

=============================================================================
Понеже до сега я търси тази информация си позволявам пак да я постна.
Добре дошла на cappuccino_love   bouquet

Браво на Бетката и на Пами  Hug

# 74
  • навсякъде
  • Мнения: 348
първо добре дошла на cappuccino_love тук е просто супер ще видиш
Браво на дечицата на bistra_m и Летисия
а аз лекичко да се поизплача - моята хубавица обикновено ми носи петици повечето пъти шестици по БЕЛ и математика, дори е много добра в писането на есета, уж задачите ги разбира, решава доста тестове преди състезанията, всичко добре. Да ама сега на състезанията по мат и БЕЛ има доста малко точки , върти се около 55-60 точки, което си е направо зле. Започва да ме обзема някаква паника, какво ще правим с тези резултати ако не се подобрят накрая на годината  Sad . Питам я не знае къде  е сгрешила, повечето деца са с такива точки като нейните, че даже и по-ниски, което ми говори, че сигурно тестовете са били по-трудни за тях. Има дечица които усилено ходят на частни уроци по БЕЛ и мат, и те на това ниво като нея че и по зле? Та поизплаках се, ама ми се сви сърцето направо. Как й пишат тогава тези шестици в училище?

Общи условия

Активация на акаунт