Ваксина Ротарикс – съвети от специалист

  • 36 971
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 526
Ясно е, че всяка майка иска най-доброто за детето си. Според едни това е ваксината, според други избягването на ваксината. Ето какво открих, и тези които искат да я слагат е добре да го прочетат:

Кои деца не се ваксинират

В категорията на неподлежащите на ваксинация срещу ротавирусите деца са тези, които са с вродени чревни инфекции. Препоръчително е преди имунизация на всяко дете да се направи микробиологично изследване на фекалии, за да е сигурно, че то не страда от чревна инфекция, която не толерира ваксинирането. Наличието на клепсиела, например, е достатъчна причина да не се прави имунизация срещу ротавируса. Причината е, че ваксината може да предизвика разболяване, в резултат на което да се стигне до усложнения.



Моята бебка се оказа заразена с клебсиела от родилното (много честа болнична инфекция). Нямаше никакви симптоми, открихме я след като в края на петия месец се появи жилка кръв в акото. На моя приятелка раждала в същата болница бебето също е с клебсиела, която откриха случайно. Представям си какво щеше да стане ако бяхме ваксинирали с ротарикс...

А дали всички педиатри пускат микробиолгично изследване преди ваксинацията?

# 76
  • Мнения: 20
Здравейте,
Аз  също  съм  против  масовото  ваксиниране  на  децата  ни  с  нови  и  нови  ваксини.
Идеята  на  този  форум  е  да  разясним  плюсовеете  и  минусите  на  тази  ваксина  срещу  Рота вирусите.
Идеални  ваксини  няма. Просто  трябва  да  избираме  по-малкото  зло.
Просто  исках  да  споделя  своя  опит  за  поставянето  на  тази  ваксина  при  бебета в България - с  отлична  поносимост    и  е ефективност.
В  действителност на  деца  с  аномалии  на Гастроинтестиналния  тракт  не  е  показано  правенето  на  ваксината.
Не  е  нужно  да  се  прави  микробиологично  изследване  на  акото  ,ако  няма  клиника.
Що  се  отнася  до  опита  в  други  държави - да, имало  е  серии  от ваксината, в Мексико, които  са  били  заразени  в  пикорна вирус, но  са  били  спрени  и  корегирани.
Не  е  вярно ,че САЩ  си  изчиства  ваксината  и  не  се  прави. Тя  съществува  в  препоръчителния  календар  на  страната.
В  много  държави  Ротарикс  е  позиционирана  в  задължителните  календари  на  Европейски  държави - Австрия, Португалия  и др.
Що  се  отнася  до  риска  за  причиняване  на  инвагинация  след ваксиниране - фирмата  е  провела  мащабно  проучване  сред  60 000 бебета /не  съм  чувал  за  по-мащабно/,  при  които  процента  от  появила  се  инвагинация  е  под 0,5%.
Скоро  ще  представим  линкове  към  публикации  в АВТОРИТЕТНИ  ИЗДАНИЯ  и  становища  на  съответните  организации  за  ефективността  на  ваксината  и  риска  от  странични ефекти.
Що  се  отнася до  това  че  не съм  в  крак  с  новостите  и  не  споделям  тенденциите  в България  за  късно  захранване  и  не  даването  на  вода на  бебета  - смятам, че  тези  "новости"  в  България  за  късното  захранване  са  твърде  стари - още  през 2006  година  Американската  Педиатрича  асоциация отхвърля  тезата  , че  късното  захранване  увеличава  риска  от  алергии  и  ГИ  дискомфорт  в бъдещото  развитие  на  децата.
Съвременния  подход  към  храненето  , профилактиката  , лечението на  децата  е  т.нар.РЕАЛЕН, ИНДИВИДУАЛИЗИРАН,  без  да  се  робува  на  схеми, шаблони  и "модерни"
ПРОЧЕТЕТЕ  ПОВЕЧЕ,  И  ОБЪРНЕТЕ  ВНИМАНИЕ  НА  ЛИНКОВЕТЕ  В КРАЯ  НА  СТАТИЯТА
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_1157_0.html
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев Grinning

# 77
  • Мнения: 526
Д.р Марио, а защо не се прави микробиологично изследване на бебетата преди да се ваксинират с Ротарикс? Казвате, че трябва да има клинична изява на кебсиелата? Ето ще ви дам пример с моето бебе и с бебето на приятеката ми, при които клебсиелатасе откри много късно -чак към края на 5тия месец. Ако трябваше да слагаме Ротарикс щяхме да го сложим без да имаме нито съмнения за клебсиела, нито микробиологично изслелдване за проверка.

Още повече, че клебсиелата НЕ СЕ хваща при всяко изследване. Аз направих първото изследване просто за успокоение, защото приятелката ми се обади и ми каза, че на нейното бебе са открили тази клебсиела, казали са и, че е заразено от болницата.Тя се обади да ме предупреди да направя изследване и аз. Тогава правих , но нямаше нищо! Бях сигурна, че моето бебе не е заразено, нямаше никакви причини да се съмнявам в това. Да, ама седмица след това забелязах съвсем тъничка жилка кръв в акото. Притесних се звънях на джипито, тя каза, че не е нещо притеснително, случвало се често, да наблюдавам, дали не ства повече. Не не ставаше повече, след това нямаше нищо, след 2 дни пак съвсееееем, ама едва забележимо и то щото много се взирах видях, че има пак съвсем мъничко. Пуснах отново микробиология. И хоп - клебсиела.

Определено преди това нямаше по какво да предположа, че може и моето бебе да има тази бактерия. Кръв не винаги се появява, нашия щам на Клебсиелата беше хистаминоотделящ и предполагам за това е дразнело повече червата. При приятелката ми нямаше кръв, но и те бяха с клебсиела.

Ето, че "нямаше" да имам никакви показания за да не сложа Ротарикс според общоприетите такива. Но най-вероятно щяхме да имаме сериозни неприятности след това.

# 78
  • Мнения: 526
Eee, ама Докторе  Grinning , дали сте ми да чета ваша статия, разбира се Вие поддържате ранното захранване и смятате, че то е доказало своята безопасност. И какво са казали ААП през 2006-та не знам, но ето че явно са го ревизирали :

Remember, the World Health Organisation, the American Academy of Pediatrics, Health Canada, Health Insite - Australia and the Department of Public Health (U.K.) as well as the CDC all recommend that babies receive nothing but breast milk and/or formula for the first 6 months of age.



от тук: http://www.wholesomebabyfood.com/solids.htm

ама има страшно много такова инфо, няма смисъл да ви вадя такива извадки, вие сам ги знаете


Относно даването на вода, кажете ми кое животно дава вода на бебетата си докато ги кърми?
 Не се сещам за такова, ако имаше нужда бебетата да получават вода освен кърмата (в която 90% е вода) щяхме да имаме трета цица само за вода  Grinning
А как ли са давали вода на бебетата преди да измислят биберона ?Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4 753
офф... nlight, консултантите по кърмене в ЛаЛече обикновено са жени и то такива, които вече са кърмили...  Wink  Не случайно е така, не мислиш ли...  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 526
офф... nlight, консултантите по кърмене в ЛаЛече обикновено са жени и то такива, които вече са кърмили...  Wink  Не случайно е така, не мислиш ли...  Rolling Eyes
да, така е:)
аз също имам два опита с кърменето. С каката като следвах тричасовия режим с водата и всичко както си беше преди 9г. и приключих с кърменето на 3тия месец. Сега кърмя малката на поискване, следвам бебето и резултата е перфектен  Peace Simple Smile Спокойно и доволно бебе, вече 8ми месец кърмя без никакви проблеми. А, и така и не иска да пие вода, признавам, че наистина опитах да давам ей така за успокоение, да не би нещо да и липсва - не иска и тва е.

Ама да не разводняваме темата де.. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 176
Здравейте,
Аз  също  съм  против  масовото  ваксиниране  на  децата  ни  с  нови  и  нови  ваксини.
Идеята  на  този  форум  е  да  разясним  плюсовеете  и  минусите  на  тази  ваксина  срещу  Рота вирусите.
Идеални  ваксини  няма. Просто  трябва  да  избираме  по-малкото  зло.
Просто  исках  да  споделя  своя  опит  за  поставянето  на  тази  ваксина  при  бебета в България - с  отлична  поносимост    и  е ефективност.
В  действителност на  деца  с  аномалии  на Гастроинтестиналния  тракт  не  е  показано  правенето  на  ваксината.
Не  е  нужно  да  се  прави  микробиологично  изследване  на  акото  ,ако  няма  клиника.
Що  се  отнася  до  опита  в  други  държави - да, имало  е  серии  от ваксината, в Мексико, които  са  били  заразени  в  пикорна вирус, но  са  били  спрени  и  корегирани.
Не  е  вярно ,че САЩ  си  изчиства  ваксината  и  не  се  прави. Тя  съществува  в  препоръчителния  календар  на  страната.
В  много  държави  Ротарикс  е  позиционирана  в  задължителните  календари  на  Европейски  държави - Австрия, Португалия  и др.
Що  се  отнася  до  риска  за  причиняване  на  инвагинация  след ваксиниране - фирмата  е  провела  мащабно  проучване  сред  60 000 бебета /не  съм  чувал  за  по-мащабно/,  при  които  процента  от  появила  се  инвагинация  е  под 0,5%.
Скоро  ще  представим  линкове  към  публикации  в АВТОРИТЕТНИ  ИЗДАНИЯ  и  становища  на  съответните  организации  за  ефективността  на  ваксината  и  риска  от  странични ефекти.
Що  се  отнася до  това  че  не съм  в  крак  с  новостите  и  не  споделям  тенденциите  в България  за  късно  захранване  и  не  даването  на  вода на  бебета  - смятам, че  тези  "новости"  в  България  за  късното  захранване  са  твърде  стари - още  през 2006  година  Американската  Педиатрича  асоциация отхвърля  тезата  , че  късното  захранване  увеличава  риска  от  алергии  и  ГИ  дискомфорт  в бъдещото  развитие  на  децата.
Съвременния  подход  към  храненето  , профилактиката  , лечението на  децата  е  т.нар.РЕАЛЕН, ИНДИВИДУАЛИЗИРАН,  без  да  се  робува  на  схеми, шаблони  и "модерни"
ПРОЧЕТЕТЕ  ПОВЕЧЕ,  И  ОБЪРНЕТЕ  ВНИМАНИЕ  НА  ЛИНКОВЕТЕ  В КРАЯ  НА  СТАТИЯТА
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_1157_0.html
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев Grinning


Болднатото в червено е опашата лъжа.
В Австрия и Португалия няма нито една задължителна ваксина! Справка - ето ТУК, а ТУК може да се провери в имунизационните календари на кои европейски държави присъства въпросната ваксина.
Дали като медицинско лице, независимо че форумът не е институция, можете да си позволите да го правите публично..? Shocked
Ако искате да запазите авторитета си, оправeте се поне граматическите грешки.

Имам още няколко въпроса за ваксината Ротарикс:
1. Защо да не се провеждат предварителни изследвания? Какво ще се случи с едно дете след ваксината, ако то вече е било заразено с ротавируса?

2. Фактите сочат, че има възможност за замърсяване на ваксината и с други вируси, както вече се е случвало. Кое гарантира, че няма да има други подобни "изключения"?

3. Случаите с чревна инвагинация игнорирани ли са напълно като странична реакция или се приема, че това е рискът, който майките трябва да поемат срещу хипотетичните ползи от ваксината? Кой ще поеме отговорност, ако такова нещо се случи с дете, чиято майка е решила да сложи ваксината по ваш съвет?

4. Завършени ли са клиничните проучвания на тази ваксина, защото срещнах, че от всичките фази има данни само до 3-та? Това, че има разрешение за употреба, не означава че са завършени, а не мисля че е коректно да се агитират родителите да участват в експерименти с децата си.


Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 14:06 от multimodal

# 82
  • Португалия
  • Мнения: 4 353
В  много  държави  Ротарикс  е  позиционирана  в  задължителните  календари  на  Европейски 
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев Grinning


Болднатото в червено е опашата лъжа.
В Австрия и Португалия няма нито една задължителна ваксина!

Бреййй,как лъжете Д-р Марио #Crazy
нито е вярно,че е позиционирана Ротариск,нито,че календарите са задължителни !

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 15:16 от Mamagemelar

# 83
  • Мнения: 6
Интересно как се връзва това изречение на д-р Марио:

"Аз  също  съм  против  масовото  ваксиниране  на  децата  ни  с  нови  и  нови  ваксини."

с кампанията му за въвеждане на нови ваксини, която е уж за да се сменели старите с по-модерни? Само аз ли виждам противоречие?

# 84
  • Мнения: 245
Здравейте,

Що  се  отнася  до  риска  за  причиняване  на  инвагинация  след ваксиниране - фирмата  е  провела  мащабно  проучване  сред  60 000 бебета /не  съм  чувал  за  по-мащабно/,  при  които  процента  от  появила  се  инвагинация  е  под 0,5%.




Много некоректно се опитвате да изкарате цифрата 0.5% като незначителна. Надявам се да е поради незнание и неосведоменост, а не поради друга мотивация. Процентът появила се инвагинация след ваксина, казвате, е под 0.5%. Добре приемам Вашата цифра.

Инвагинацията е рядко срещано състояние и например в САЩ, където населението е към 350 000 000 има около 587,310 случаи на година (вижите линк със статистика долу). Значи ако се появи в 0.5% от случаите, ако вземем същото население от 350 милиона то цифрата на получилите инвагинация след ваксина ще е 1 750 000!!! Словом: един милон и седемстотин и петдесет хиляди! Над трикратно увеличение от случаите без васкина.  Според Вашите данни за инвагинация в 0.5% от случаите, и като се има предвид, че смъртността е 1% в развитите страни, от 1 750 000- 1% е 17 500 загинали на година.

Тези 17 500 загинали, от които огромното мнозинство са дечица, вие ли ще отидете да се извините на родителите им, задето сте препоръчал тази ваксина?


За сравнение, смъртността от ротавирус в САЩ е 20 души на година! Значи в опити да предпазим 20 ще убием 17 500.

http://www.wrongdiagnosis.com/r/rotavirus/stats.htm

Death and mortality statistics for Rotavirus:

Deaths from Rotavirus: 20 to 100 deaths in the USA (NIAID)

Death rate extrapolations for USA for Rotavirus: 20 per year, 1 per month, 0 per week, 0 per day, 0 per hour, 0 per minute, 0 per second. Note: this extrapolation calculation uses the deaths statistic: 20 to 100 deaths in the USA (NIAID)


За да е по-пълна картината трябва да проверим печалбата от продажбата на тази ваксина и мисля, че няма повече нужда от разговори по темата:

http://www.wikinvest.com/stock/GlaxoSmithKline_(GSK)/Data/Revenue_-_Rotarix/2008


167 000 000 долара пеалба от продажба на Ротарикс само за 2008 годидна.

Според мен нещата са кристално ясни.




Линкове:

Инвагинация и смъртност от нея:

http://www.surgeryencyclopedia.com/Fi-La/Intussusception-Reduction.html

Случаи на инвагинация-статистика:

http://www.wrongdiagnosis.com/i/intussusception/stats-country.htm



Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 16:23 от persimon

# 85
  • Мнения: 936
Профилактиката  за  всяко  дете  е  индивидуална.

Тогава защо на всички едно и също - Ротарикс???

# 86
  • Мнения: 37
Здравейте,

Що  се  отнася  до  риска  за  причиняване  на  инвагинация  след ваксиниране - фирмата  е  провела  мащабно  проучване  сред  60 000 бебета /не  съм  чувал  за  по-мащабно/,  при  които  процента  от  появила  се  инвагинация  е  под 0,5%.

...За сравнение, смъртността от ротавирус в САЩ е 20 души на година! Значи в опити да предпазим 20 ще убием 17 500...
  202uu, persimon (имам предвид целия постинг, който не цитирам, за да не пълня темата излишно).

Уважавам такива добре обосновани изказвания.

# 87
  • Мнения: 936

2. Защо децата и в двете групи повръщат и имат диария, ако на едните им е дадена ваксина, която би трябвало да пази точно от тези две неща - повръщане и диария?   

Ми щото първите имат често срещаната странична реакция - диария или пък са се заразили с живия човешки ротавирус, съдържащ се във ваксината, благодарение на който и повръщат...

# 88
  • Мнения: 526
Към постинга на persimon, бих добавила и още един поглед над това как се интерпретират според интереса въпросните 0,5 % .

0,5% са 1 на 200. Риска от амниоцентеза е същия. Разликата обаче е, че амниоцентеза се прави само след като риска от биохимичния скрининг + феталната морфология на плода надвишава този от амницентезата. Риска от инвагинация след Ротарикс е много по-голям отколкото риска от усложнения след ротавирус. Защо ли тогава същия този риск при ваксината Ротарикс се омаловажава до толкова, че дори не се споменава на родителите?  В единия случай амниоцентезата е рискова ивазивна интервенция, която се прилага само след доказани показания, а в другия случай Ротарикс е видите ли една "много нежна" ваксина (ако не се лъжа така я беше определил доктора) без никакви странични реакции.

# 89
  • Мнения: 63
Не съм се задълбавала да ви чета, но да си кажа моето мнение.
По време на училището за бременни ни правиха презентация за Ротарикс-а и аз много се бях запалила, запомних я и т.н.
Отивам с бебо вече на 2 месеца някъде и питам педи, тя деликатно ми отхвърли идеята за Ротарикса "ами то сега с малко ли ваксини ще го бодем детето...ала-бала овърта и накрая си каза, че не препоръчва"
После отидох и на частно с малко по-малко ентусиазъм и питам предпазливо, казаха ми, че това е "жива ваксина", което какво значи не знам, и че не се препоръчва.
От двама доктори го чух и ми стига, за да не си ваксинирам детето. Според мен има твърде много комерс в тази ваксина и някак си аргументите за "да спи вкъщи детето" и ала-бала не ми се струват реални, даже напротив - карат ме да се съмнявам още повече   Peace

Общи условия

Активация на акаунт