Размерите на бебето

  • 1 529
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 182
Разликата може да е от видеозона. На различните апарати може да се получи различна стойност.
Може и терминът ти да не е съвсем точен ако си имала по-дълъг цикъл.
А може и докторът да не може да го измери съвсем точно.
Мен също все ме плашеха, че бебето е дрбно. По-точно, че главичката е 1 седмица назад, а "по бедро" вървеше една седмица напред. Тъй като бях с палново секцио много се притеснявах да не извадят бебка малка, защото денят преди секциото твърдяха, че е с големина за 37седмица. Аз бях с не много голям корем и при операцията докторите се учудиха къде се е било завряло това бебе: 3650кг и 52см.
Проблем може да има, според мен, ако размерът на плода не се променя с времето.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
И на мен наблюдаващата лекарка ми казваше, че и се струва, че бебето върви с една седмица на зад. Аз го отдавам на това, че те не знаят точно кога си заченала, а само предполагат. При мен предполагаемата дата беше една седмица преди истинската дата на зачеване и на това се дължеше това разминаване. А и в края на бременността бебетата са различно големи и не може да сравняваш бебе тежащо 2,900кг и такова 4 кг.
Щом повечето лекари са ти казали да не се притесняваш, значи недей!
Ако си плащала за преглед при онази, дето те е шашнала, да знаеш, че е затова - за да отидеш пак при нея  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 952
Какво е 1  седмица "разлика"...моя   сладур беше  според меренето с 2  седмици и половина по-голям, според главичката....роди си се  голямо бебе  над 4 кг. оба4е  си е  съвсем  нормално  в попорциите .... Grinning.....Споко!

# 18
  • Мнения: 122
не се шашкай!!!
Аз отидох по съвет на личната док. едва в 3 месец на гинеколог. Не ми допадна жената. Реших да изчакам и ако имам съмнения да я сменя /да знаете как се взираше във видеозона, сякаш е много късогледа/. Когато реших да го сторя вече ми оставаха няколко месеца и реших да се прежаля. Тя все казваше детето е добре и не отговаряше на никакви мои въпроси. Термина ми беше на 20 октомври. Още на 6 октомври, реших да отида на частен преглед за собствено успокоение  в Шейново, нали само с родилки се занимават/най-компетентни/. Тогава ми казаха, че главичката му е малка. Изплаших се, оставаха ми 2 седмици до термина. Явно ми пролича, понеже човека ми обясни да не се притеснявам. Можело да се дължи на наследство. Не дочаках термина. Още на 8 се върнах в болницата /беше настъпил момента/. Един друг лекар ме прие. Той също каза, че главичката е малка, а че очаква 3кг бебе. Вече съвсем роптаех срещу наблюдаващата ме гинеколожка. Бебето се роди едва 2700, но за съжаление с малка главичка. Не ми казаха нищо с което да ме притеснят, а още при раждането го прегледа най-добрата педиатърка в Шейново /знам коя е от 1то ми дете/. Когато малчо стана на един месец, на консултацията попитах как ни е размера на главата. Все още си вървеше малка. Казах и за моите притеснения. Лекарката ме увери, че няма страшно и голямото ми дете е било с по-малка глава. То сега е на 2год и 7 месеца. Развива се нормално и дори не бих се замисляла дали е така, ако не ми беше казала че и той е с по-малка глава. При нас е явно по наследство, както каза специалиста от РД.

П.С. Вярно е, че големината на бебето се определя от ехографа по зададени от човек точки. Помисли колко малко се вижда цялото дете на екрана, а само главата? Сложената точка за измерването може да е с милиметър по-навътре от реалното очертание и това да са няколко сантиметра при изчисляването. Аз бих се доверила на тримата лекари, но бих си имала и едно наум - да питам всеки път как върви развитието на главичката.

Не се притеснявай и леко раждане на края. Heart Eyes

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ами какво да ти кажа-нали се сещаш за приказката за многото баби. По-добре се успокой и недей да посещаваш толкова много лекари.  Peace Иначе все ще се намери някой който да те шашне. И още нещо-ти при тази лекарка като ходиш плащаш ли и какво? Нещо ми се струва, че просто иска да я посещаваш, а не че има някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт