ЗОНАТА и ние (здравословното хранене) - 4 тема

  • 83 983
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 407
Здравейте!
Аз смятам, че щом трябва да ядеш по 14 блока, трябва да са толкова, а не да ги намаляш. Друге въпроса дали си сигурна, че правилно си сметнала блоковете, струват ми се много, като чета тук повечето сме на 9-11 блока.
Аз днес съм стрикна. Да си кажа само, че кафето си го пия с мляко по малко около 40-50гр и не си ги смятам.
Момичета някой да знае колко маруля и колко репички са един блок?

# 61
  • София
  • Мнения: 3 717
300гр. маруля с репички са един блок-не можеш да изядеш толкова! За това пък можеш да добавиш други въглехидрати.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 870
4чаени чаши са 1 блок марули,репичките са нарязани са 4 ч.ч

# 63
  • Мнения: 0
пепи права си от книгата на д-р папазова грешно съм сметнала но по калкулатора публикуван по-горе съм 11 блока.тогава продължавам и ще пиша какво става.дано и при мен проработи

# 64
  • Варна
  • Мнения: 870
mim70  гледай отначало да не включваш изочщо хляб,повече плодове със извара на междинни закуски или кисело мляко със фъстъци

# 65
  • Варна
  • Мнения: 870
изивнявайте но пак съм аз -топеното сирене колко брока е че на моето не пише само мазнините са дадени,за пастета изчислих че на 100 грама има 18 блока мазнини 2 блока протеини и 0,1 блок въглехидрати,значи на 1 чл трябва да се прибавят протеини и въглехидрати

# 66
  • Universe
  • Мнения: 1 556
изивнявайте но пак съм аз -топеното сиренеколко брока е че на моето не пише само мазнините са дадени,за пастета изчислих че на 100 грама има 18 блока мазнини 2 блока протеини и 0,1 блок въглехидрати,значи на 1 чл трябва да се прибавят протеини и въглехидрати

http://www.bb-team.org/hrani/search?for=%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BE

# 67
# 68
  • Мнения: 407
Добро утро, зонички!
Как сте днес? Днес е първи март и искам да честитя на вас и на всички, които четат тук ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Да сте бели, червени и снажни като мартенички!



Днес съм решила да съм  изцяло режимна, че снощи малко сбърках. Нещо се бях изнервила и така видях едни сладки мини пурички, на които им видях сметката /бяха 6-7 на бр-около 20гр./ и веднага след това ме обзеха угризения на съвестта и реших, че ще е добре да изям един белтък /толкова имах сварен/.

Момичета искам да ви попитам вие когато си купувате пилешко на коя марка се доверявате?
А киселото мляко, което ядете каква марка е? Аз си купувам Култура 0,1%, но последния път когато си купувах една баба до мен каза, че процентите не отговаряли, как мислите, дали е така?
Взимала съм и на Верея 0,1%, но нещо не ми допадаше, но ако излезе, че Културата не е диетична, ще се откажа от нея.

Лек ден и весел празник!

# 69
  • Мнения: 0
момичета честита баба Марта и от мен!Пожелавам ви един прекрасен ден!

# 70
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Честита Баба Марта!

pepa_ilkova, в млеката 0,1% има скрити мазнини, които в началото производителите означаваха на капачката, после престанаха. Пък и са натъпкани с много химии във връзка с обезмасляването.
Аз ползвам 2% по БДС Peace

# 71
  • Балчик
  • Мнения: 25
Честита Баба Марта мили дами newsm51

Да сте бели и червени, румени засмени   bouquet

pepa_ilkova Аз също си купувам само кисело мляко 2% по БДС - най-доброто за мен е на Средика. Култура е доста изкуствено(мое мнение), а 0.1% е нормално да не ти хареса, защото е блудкаво и доста редичко, което е нормално, защото е обезмаслено, но аз също бих ти препоръчала 2% Сердика или Елена например, Верея 2% също е много добър избор

Искам и аз да попитам нещо - един ден когато забременея(дай боже да е по-скоро) дали ще е удачно да се храня с такива количества, по този начин да, но количествата дали ще са достатъчни да храня и бебчо, който ще расте newsm78

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
......
Момичета искам да ви попитам вие когато си купувате пилешко на коя марка се доверявате?
А киселото мляко, което ядете каква марка е? Аз си купувам Култура 0,1%, но последния път когато си купувах една баба до мен каза, че процентите не отговаряли, как мислите, дали е така?
Взимала съм и на Верея 0,1%, но нещо не ми допадаше, но ако излезе, че Културата не е диетична, ще се откажа от нея.
.....

Пилешко купувам само Дюк (единственото продавано в България полуфермерско пиле, без антибиотици и ваксини и изцяло със зърнена храна хранено). На вкус дори прилича на пиле  Laughing
Култура 0,1% купувах в дюканския се период. Някак странно мазно и лойливо ми стоеше, та се поинтересувах от състава - обогатено е с растителни мазнини, по спомен поне 3,6% бяха.
Така че подкрепям мнението, че 2% е по-добро и по-"натурално". Иначе купувам Екопродукт, но не съм убедена, че го има някъде извън нашия район.

.......
Искам и аз да попитам нещо - един ден когато забременея(дай боже да е по-скоро) дали ще е удачно да се храня с такива количества, по този начин да, но количествата дали ще са достатъчни да храня и бебчо, който ще расте newsm78

Споко, бебчо ще си каже  Laughing Въобще не е вярно, че бъдещата майка трябва да яде за двама. Аз примерно и през двете бременности ядох като за половин  Laughing А винаги можеш да увеличиш храната с някой - друг блок, нали?

Аз имам въпроси, ама не знам дали някой би могъл да ми отговори въобще. Приемам метформинов препарат (поради диабет и висок инсулин), който ме е страх да спра, въпреки, че влязох в норма на хормоните, но не и на килограмите все още. Дали при това положение при мен може да сработи принципа на зоната newsm78

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 25
знаеш ли jul, аз мисля, че храненето в зоната действа на абсолютно всеки - при някои по-бавно при други бързо....според мен със сигурност ще помогнеш на организма си да се справи с всяко предизвикателство и със сигурност няма да му навредиш ако се храниш здравословно, така че няма какво да му мислиш ами направо ако имаш възможност скачай в зоната newsm10
От все сърце ти желая успех  newsm51

Благодаря ти, че разсея и последното ми съмнение за зоната  newsm03

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
Така е, но друго имах предвид - дали да очаквам естественият ефект с инсулина и глюкогена да заработи при положение, че си поддържам хормоните изкуствено.

Благодаря, иначе  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт