Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 160
HugЗдравейте от нас!Вече сме си вкъщи от миналия ден!
Благодаря на всички за хубавите пожелания и честити бебчета на мамите които съм пропуснала да поздравя!
Ние сме добре!Раждането беше трудно,но ще пиша подробности по-нататък.Сега са ни на гости баба и дядо от Русе и нямам никакво време.Ще ви изчитам след неделя,защото много ми липсвахте. Hug
E STELA, ти ли си от Русе или таткото? И аз съм от Русе.

# 706
  • Мнения: 2 214
veset0
Лично говорих с анестезиолога от селена, като започнахме консултацията и попитах каква упойка използват и той ми каза епидурална, в хода на разговора разбрах че не е баш така, тогава го накарах да вземе химикал и лист хартия и да ми нарисува къде точно ще слагат упойката и как действа, тогава всъщност беше принуден да ми обясни точната схема и тя е такава.
Първо в мястото където ще слагат упойката поставят инжекция с обезболяване, след това слагат еднократно (без абокат) спиналната упойка, щом поставят спиналната слагат абокат за епидуралната, но епидуралната не се поставя в същия момент, просто ползват абоката в последствие да обезболяват операцията.
Всъщност затова много жени родили по този начин не усещат след операционния период като нещо трагично, защото през целия престой в болницата им се влива по малко от епидуралната упойка, която спомага по време на възстановяването. В торакс работят по същия начин, ако родилката не пожелае друго или анестезиолога не прецени нещо друго. Всъщност каквато упойка и да изберете, всяка от тях носи свои рискове, разликата само че спиналната може да навреди на вас а пълната освен вас може да засегне и бебето. След седмица пак съм на преглед в Торакс, пак ще говорим за упойките, лично за мен това е сериозен въпрос и ще реша каква упойка ще ползвам в последен момент.

# 707
  • Мнения: 639
nat_ly, ... Консултантите ще ти помогнат повече, но да споделя какво знам аз. ...

Лъки, благодаря ти за милите думи. Радвам се, че нещата се подобряват и си намерила нещо полезно за вас в отговора ми.
Използвам твоя пост, за да напомня нещо.
Момичета, когато обсъждате кърменето или имате въпроси, ние не се намесваме, освен ако изрично не се обръщате към нас. Темичката е ваша и не е възпитано да нахлуваме неканени в нея.  Wink Не оставяйте с впечатление, че игнорираме някои ваши въпроси. Просто ако искате информация И от нас, уточнете, че питането ви се отнася И към нас. Ще сме ви благодарни, ако го напишете с друг цвят/шрифт/болднато (да ни е по-лесно да го видим). Например: Скреч/Микки/Амореволе, ... или пък просто – въпрос към консултатните – просто да разберем, че питате и нас.  Grinning

# 708
  • София
  • Мнения: 688
Лъки, за съжаление не мога да ти дам добър съвет за слинговете, не съм ползвала, смятам да купя за това бебе. Но в Пловдив имате голяма кърмаческа група, предполагам, че могат да ти покажат лично как се слага бебето правилно - Бу, мамите от Бебешко кафе  newsm78.

# 709
  • Мнения: 2 214
Amorevole аз пък обратното все се притеснявам да изказвам мнение по повод кърменето, все мислих че само консултантите са упълномощени. ooooh!

# 710
  • София
  • Мнения: 2 348
Хайде де, признайте си  newsm53

Вече родилите - колко килца свалихте от раждането? Аз напълнях с 22, а от раждането свалих само 7кг.  Rolling Eyes . Надявах се на десетина  Crazy

Лъки, и при нас се получава така, че сме си разменили ролите с бабите  Whistling Ти слинг имаш ли? Поне да имаш свободни ръце, щом си имате принцеса вкъщи  Laughing.
nat_ly, и аз Мара Подробна да допълня към другите  Crazy . Ако бебето нервничи преди спускането на млякото, може да е защото се дразни, че млякото се бави, а ако е след спускането, може да се дразни от прекалено силната струя. А когато суче активно за много кратко време, може да му помогнеш с компресия и като го разбуждаш, ако е сънливо. Дохранването с шише крие рискове да влоши положението, та ако смяташ, че се налага дохранване, може да помислиш за алтернативи на шишето.
ИВКА 10 , синковеца на кърма или на АМ е? Ако е на кърма, струва ми се, че им е прекалено рано да имат по-малко от 8 хранения за денонощие. Ако кърмата ти е достатъчно, а бебето има добри показатели за нахранено бебе, тогава може би няма за какво да се тормозиш.

ИВКА 10 А и въпрос към другите мами: Защо кърмите/храните нощно време? Т.е. От Шейново знам (след изписването на една приятелка) й бяха казали, че последното хранене за деня да е към 11 вечерта и след това чак в 5-6 сутринта като това са ориентировъчни часове де, но все пак въпроса ми е трябва ли да има или не нощно хранене?
Защото бебето се нуждае от това. Шейново не се слави с много адекватна практика по отношение на кърменето.

относно нощното хранене и аз знам че е добре да има пауза през нощта, за да почине коремчето и като оставало празно се образувал някакъв ензим, който действал "дезинфекциращо" на коремчето. Моето бебче през деня трябва да го събуждам за хранене, а през нощта в 3 се събужда точно и започва да плаче и аз го храня, а пък много искам да го пропуска. Дайте съвет как да го отуча, че не ми се иска и да гладува, а варианто вода вместо мляко нощем не ми харесва и не го прилагам.
Работата е там, че кърмачета и деца на АМ се слагат под общ знаменател. Всъщност до колкото ми е известно бебетата на АМ също трябва да се хранят и нощем. Не разбирам за каква "дезинфекция" може да става дума при кърмачета, още повече, че кърмата има такива свойства.  Нямам идея как може новородено бебе хем да не се храни нощем, хем да не гладува. Те и хората, които дават такива съвети не знаят, но това не ги притеснява май. Струва ми се, че ако се опиташ да забравиш всякакви съвети и препоръки, и се отпуснеш ненатоварена, тогава сама ще разбереш какво е най-добро за детето ти. И решението ти може да е коренно различно от това на комшийката, но да е най-доброто за теб и бебето ти.

Amorevole аз пък обратното все се притеснявам да изказвам мнение по повод кърменето, все мислих че само консултантите са упълномощени. ooooh!
Аз отдавна го забелязвам това в темата. Мисля че тук сме събрани, за да си споделяме радости, тревоги, личен опит и мнение. Това значи, че ти може да си най-добрия хакер, но аз съм с пълни права и мога спокойно да изказвам мнение точно по този въпрос. Точно пък по отношение на кърменето, основните познания идват от опит, освен от медицински доказани факти.
Много моля свободно да коментирате кърменето, да споделяте идеи и опит и да не ви спира инициативата на Ла Лече Лига с бг-мамма, защото идеята изобщо не беше да сме единствени обсъждащи кърменето, а да бъдем от полза, когато някой иска от нас това! Нищичко повече. Аз съм ви отчетна, за това си позволявам да си давам мнението, защото съм просто майка с опит, както са всички с повече от едно дете тук(някои имат негативен опит, но и това е полезно).

# 711
  • Мнения: 5
Привет момичета!  Hug

Честито на мамите от вчера! Да са им живи и здрави бебоците и само радостни моменти да имат с тях!!!  Peace

Аз ще се опитам да ви разкажа как мина при мен раждането:
Към 1130ч ми падна така наречената тапа. Обадих се на моя док и той каза да тръгвам към Шейново, за да се види какво е положението. Малко след това почнаха да ми текат и водите.....На прегледа в болницата се установи, че това е въпросната тапа и това, което продължаваше да тече са околоплодните води. Имах около 3 см разкритие. Моя док дойде и ме подготвиха за раждане. 1-во ми направиха клизма Sad и след това ме настаниха в предродилна зала и ми сложиха едни колани, за да могат да следят тоновете на бебето. До този момент не можех да кажа, че имах някакви силни болки.......След малко почнаха да засилват, ноооо.....все още бяха търпими. В един момент обаче не се издържаше.....адски се засилиха...питаха ме за упойка, но реших, че ще се справя без.....но за да се намалят малко тези болки, ми сложиха система с бускулизин, ако не се лъжа  newsm78 Е честно казано, силно съжалих, че ми сложиха това, защото от него освен да ти пресъхнат устата и да ти стане размазано....май нищо друго не се получава. Реших, че ще се възползвам от тази епидурална упойка и наистина си беше друго! Анестезиологът беше много мил и любезен и през цялото време ме питаше как съм и следеше състоянието ми. Започнах да усещам само напъните, за които си мислех, че не са толкова трудни, но се оказа, че не е така. В интерес на истината се притеснявах малко дали няма да се изпусна въпреки клизмата  Crazy Много съм доволна от екипа, който доста ми помогна в това как да напъвам и нито за миг не ме оставиха сама. Само дето вече накрая като че ли малко се предадох....мислех, че няма да мога да се справя, но продължиха да ме окуражават Simple Smile В крайна сметка се наложи епизиотомия, защото малката се оказа големичка Wink Та това беше....удоволствието, което изпитва после една жена, щом види тази душица е несравнимо и се забравят всички болки!
Сега се възстановявам, но ми е трудно да седя Sad Надявам се по-скоро да отмине....
Това е, момичета! Wink

# 712
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
А такааааа,виждам,че днес още няма обявени бебчета.На мен се пада честа да пусна щъркеловата вест:

"ЗДРАВЕЙТЕ,ДНЕС В 10.30Ч СЕ РОДИ МАЛКАТА ГАБРИЕЛА-ПЛАНУВАНО СЕКЦИО.ТЕЖИ 2,920КГ 50СМ.ПОЗДРАВЯВАМ ВСИЧКИ ОТ natali05225"
 
Да са здрави и много щастливи новите ни бебчета от последните дни.Да са радост и гордост на родителите си  Heart Eyes  bouquet

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 839
 newsm44 честито на Натали05225!!!!!!!!!!!!!!

# 714
  • Мнения: 44
Здравейте отново и от мен!
Първо да поздравя всички мами, които вече са си родили мартенчетата (или пък късните февруарчета) !
 Буб555 и мама Веси - специални поздравления за вас Simple Smile
Ние вече няколко дни сме си вкъщи. Трудничко си е в началото при първо дететнце, докато си изработиш системата. Много е хубаво, че дават тези 15 дни на бащите  - да участват активно, и да се уверят каква голяма работа и отговорност е майчинството.
Аничка, тръпнете вече в очакване?  Hug Пожелавам ти едно наистина леко раждане!
Маринелс, писах ти на лични телефона си да ми се обадиш, ако имаш конкретни въпроси за раждането секцио в Токуда.

ВЪПРОС КЪМ МОМИЧЕТАТА ОТ ЛЛЛ:
Положението при нас е следното:
Днес ни е 8-ми ден след секциото. Кърма имам, но все още не е толкова много - като стискам зърната, винаги излизат 5-6 големи капчици,но с помпата пробах и най-много
досега съм изцедила 20 мл наведнъж. От втория ден държа малкия по десетина минути на всяка гърда - и той си суче добре от самото начало), и веднага след това давам добавка АМ. Кърмата ми става все повече, но с бавен темп. Опитвах няколко пъти без добавка, и понякога се получаваше - т.е., засищаше детето, но понякога не - то си оставаше гладно. Засега не смея да мина само на кърма, защото виждам, че не е достатъчно.

 Момичета, моля да ми кажете какво да правя оттук нататък - имам голямо желание да се кърмим.

# 715
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
Извинявам се че нахлувам в темата ви ,но искам и тук да честитя на милата си зълвичка.
Честито на natali05225 и  от нас!Скъпа нека малката Габи да ви носи само радости.От една щастлива вуйна.
Честито и на всички които вече гушкат малките съкровища и леко раждане на тия които са в очакване.

# 716
  • Мнения: 15
Здравейте, мили мами! Много ми липсвахте, но времето ми недостига, за да ви следя редовно. Sad
Честито на всички съфорумки за рожбите им. Не искам да изброявам поименно, че са много и да не пропусна някой.Да са ви живи и здрави дечицата и да спинкат и папкат добре. Praynig
 Сега да разкажа и аз за моето раждане.Вечерта към 20 ч. ми падна тапата, но не се притесних, защото знаех, че раждането може да започне и след няколко дни. След малко започнаха леки контракции на 10-15 мин., после зачестиха на 7-8 и разбрах, че става нещо.Звъннах на докторката ми и тя каза като станат на 5 да се чуем пак. През това време мъжо разбра ,че ще раждам и като се паникьоса-вдигна 37.3 Т и каза , че не му е добре. hahaha А аз междувременно бъркам на котлона един миш-маш да има за баткото, като ме няма/сякаш някой гладен ще го държи/. Взех душ, изнудих мъж ми да ми помогне да се приведа в ред/да ме обръсне/ и той ме обяви за луда, че мисля за това в този момент. Да не съм отивала на ревю??? Crossing ArmsКакто и да е , контракциите станаха малко по-болезнени/като при цикъл, нищо повече/ и на 5-6 мин, затова тръгнахме към родилния дом. Родителите ми дойдоха при баткото, който вече спеше.
 Все се надявах, че не съм избързала-не ми се висеше там без разкритие. При прегледа се установи, че разкритието е 4 см и почти веднага ми сложиха епидуралната. Болки-никнакви. След 2 часа имах пълно разкритие и започна да ме напъва.С няколко напъна беба излезе. Боля ме само като беше вече половината главичка излязла-разпъването е голямо, но бързо свърши зора.Имам епизиотомия/не съм сигурна така ли се казва точно/, но не ме боли особено.Сядам си нормално. Този път напъвах по-ефективно, нали съм гърмян заек вече Mr. Green и беба излизи по-бързо от батко си.Гушнах си я веднага щом я поизмиха и измериха, а тати правише клипчета и снимки на поразия. LaughingБлагодаря на Господ за прекрасното раждане и , макар че бях болна, като отидох в родилна зала , от зор ми се отпуши едната ноздра. Mr. Green Два часа след раждането ми дадоха Ева да я накърмя и започнаха моите неволи с кърменето. Много ми беше трудно да я сложа правилно на гърда и зърната бързо ми се разраниха. SadКонсултантът по кърмене беше неотлъчно до мен, но тя много лесно ми поставяше беба на гърда, а аз-не успявах.И като ме налегна една следродилна депресия-плаках цяла нощ, че отново няма да се справя с кърменето. Cry Cry CryПробвах и с протектори за зърна, но стана по-лошо-бебето изобщо не искаше  и не можеше да суче с тях. Махнах ги и болка не болка продължих с опитите.Сега мисля, че успявам, но пак леко ме боли.Предполагам, че ще мине ,няма как да не боли-това е най-чувствителната ни зона.Гърдите бързо ми се наляха с млеко и станаха твърди, но ез уупорито отказвах да се цедя-слагах Ева на гърдите много често и тя си свършваше успешно работата да ме изсмуче и да ме обллекчи.Кърмя на поискване. Има обаче въпроси към ЛЛЛ:Защо бебето понякога дърпа нервно гърдата, без да я пуска? Дали коликите я тормозят в този момент, или не знам какво?Като пусне гърдата винаги има струйка кърма, така че не мисля, че нямам кърма .Казаха ми, че трябва да предлагам и двете гърди на едно кърмене, но тя като се нахрани от едната и сама си пуска гърдата, даже вече спи блажено. Как да и предложа и другата гърда, като не иска? Може след час пак да ми покаже, че е гладна и я слагам, но пак не стигаме до втората гърда.Правилно ли постъпвам? Нощна пауза не правим-когато ми даде знак ,че е гладна , и давам.Това грешка ли е? Имаме към 10 кърмения на денонощие и доста наакани памперси. Mr. GreenБлагодаря предварително за помощта. Hug
На другите мами се извинявам  за това, че пълня темата с проблемите си, да но не ви досаждам.Това, което ме притесни в родилния дом е , че на беба и предписаха антибиотик 3 дни, защото имаше увеличени левкоцити, следствие на моята инфекция дни преди раждането/нали бях болна/.И това, което ме паникьоса беше, че вкъщи забелязах бяло течение от влагалището на малкото. ShockedНаправо щях да припада.Джи пи-то каза, че е нормално на хормонална основа при момиченцата да има такива неща, дори нещо като мензис, но аз попрочетох, че от антибиотик също може да се получи-дано не е някаква гъбична или бактериална инфекция! PraynigНякой чувал ми е нещо по въпроса?
Като седнах и не ставам. Но кой знае кога пак ще мога да пиша. Пожелавам ви прекрасни моменти с малките съкровища, а на неродилите-леко и безпроблемно раждане. Hug Hug Hug

# 717
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТО НА МАМА МУР - МОМЧИЛ smile3525 И НА МАМА НАТАЛИ ГАБРИЕЛА newsm51  ylinfant ЖЕЛАЯ ИМ ОТ СЪРЦЕ ДА РАСТАТ МНОГО ЗДРАВИ,СИЛНИ И КРАСИВИ!НА МАМИТЕ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАТ!
Аз вече най-накрая съм готова,събрах си багажа и оправих всички дрешки на бебока.Остана ми само да взема да купя още един пакет памперси,ама тука в ДМ така и не видях от 3-6 килограма.
А относно упойките,които в момента се разискват някой наясно ли е точно какъв е химичния състав на упойката?Защото аз например мисля,че това е много важно да се знае,какви точно лекарствени молекули се инжектират?

# 718
  • Мнения: 45
Честити дъщерички Виолета на m82, Каролина на noive, Габриела на natali05225! Честит син Момчил на mur! Да са живи и здрави! smile3525
Относно почасовото и нощното хранене на новороденото има много статии в нета, но определено на мен много ми допадна тази: Митове при отглеждане на бебето (част 1): Хранене под час (не ми позволява да дам директен линк към статията, отчита го като рекламен спам Thinking, но ако искате да я прочетете копирайте заглавието на статията в някоя търсачка и тя ще излезе). Останалите статии Митове при отглеждане на бебето в сайта също са определено добри.
ena4, искам раждане като твоето, умножено по две.  Hug

Amorevole аз пък обратното все се притеснявам да изказвам мнение по повод кърменето, все мислих че само консултантите са упълномощени. ooooh!
Confused и аз

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 17:26 от marys

# 719
  • Мнения: 319
natali05225 , жива и здрава да е Габи и да расте много,много щастлива!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт