Мартенски червенобели изплели и не разплели! -71

  • 63 912
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 1 654

Относно преждата Нако Бутик - много е хубава, но наистина се удължава след пране, в което няма нищо лошо. Дори напротив - плетеш по-малко, а получаваш повече Simple Smile
Само че ако се бях усетила по-рано за това, нямаше да ми се наложи да разплитам ръкавите сега, защото станаха мноооооооооооого дълги и нямаше как
[/b]
Но пък вече знам Simple Smile
Така че мили дами само го имайте в превид, когато плетете с бамбукови прежди.
Други изменения по готовото изделие - няма.


Памира, благодаря ти за информацията  Hug
Днес не издържах на изкушението и си купих една такава мартенско червена
Нако Бамбу (65% кашмир 35% бамбук), отдавна исках да пробвам бамбук.
Можеш ли да ме ориентираш колко е това удължаване (от 50 см -> на 60 см ?)
и най-вече понася ли разплитане и повторно плетене (изкушавам се да
си изплета мостричка и да я изпера).

# 62
  • Мнения: 286
 Привет, момичета! Имам едно питане. Изплетох този триъгълен шал на обръч, като наддавах на всеки ред по 2бр, в средата, и се получи това http://www.facebook.com/album.php?aid=45688&id=1000006897977 … &l=4cc6ef2618 Но отгоре не се получи равно, и се чудя защо newsm78 Така ли се получава винаги? Това ми е първия изплетен триъгълен шал и явно нещо не съм направила правилно. Или е трябвало да наддавам само в краищата? Извинявам се, че снимките са във фейсбук, но в момента не мога да качвам в Пикаса, дано да се видят. 
А иначе само ви чета, отдавна не съм пускала снимки, последните ми творения са жилетка и шапка към нея и болеро за малката и този несполучлив триъгълен шал  http://www.facebook.com/album.php?aid=32609&l=d124d6641a& … d=100000689797785 . Използвам да кажа, че преждата джипси на Картоп е наистина страхотна, мека и топла, още не съм изпрала жилетката, дано не се промени, че така й е точно по мярка на дребната.
Приятно плетене на всички bouquet

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 21:38 от svhristova

# 63
  • Мнения: 9 904
Относно интериорите,каква прежда е подходяща за килимче?Децата имат един умрял килим в стаята и им трябва нещо весело.

нюня, всяка по-дебела прежда, която стои плътно и няма да се разтегля и да се завалва. Ето това е дебел 100 %акрил - не помня името, много известна прежда, има я по всички магазини. Аз бих ползвала и памучно тире.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 21:49 от тити

# 64
  • Мнения: 4
Използвам да кажа, че преждата джипси на Картоп е наистина страхотна, мека и топла, още не съм изпрала жилетката, дано не се промени, че така й е точно по мярка на дребната.
Приятно плетене на всички bouquet

Това е най-непретенциозната превда,която съм имала досега.Пера в пералня и центрофугирам и суша на простора ( не е хоризонтално ).
Смело напред с нея.

ПП: И за бамбука да си кажа мнението.Плела съм летния 100%.Отпуска се при носене.Но след като го изпера си връща първоначалната дължина.После пак се отпуска и така.....

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 21:55 от мама на Ани

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте всички!

Много съм начинаеща пишман плетачка, ама си харесах едно сиво болеро от страницата във Фейса, има обаче една плетеница, която ще плета ето така:

http://www.youtube.com/watch?v=ej8guoX9Ffs&feature=related

само че на всеки ред ли да плета тази плетеница, не ми е ясно какво значи преплитане на някой се ред, 7 ред например.

на БИГ ПУФАНА сивата жилетка от старата тема е супер, но мн. сложна май-май.

Момичета, благодаря ви предварително за помощта - ама така е, акто ви гледах красотите и се запалих!!! Всички неща до едно ми харесват, само като си представя с колко труд  сте ги плели и колко сложни всички ми се виждат! Разглеждам вашите неща и им се възхищавам редовно! Мерси, че ми радвате очетата:)Simple SmileSimple Smile

# 66
  • Мнения: 114


Заповядай, Аница. Благодаря, че хареса бъдещата жилетка на моето гардже.

Вече имам гръб и 1/2 предница готови .  Embarassed

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 22:27 от big pufana

# 67
  • Мнения: 0
Много ти благодаря, ПуХче Hug! Почвам да разучавам - дано ми се отдаде Simple Smile.
О, чакам с нетърпение да видя жилетката - много ми харесва!
На мен всичко ми харесва, де!:) Аз сега с тез две леви да видя какво ще спретна Simple Smile
Още веднъж много, много ти благодаря, а ако ми се предаде:) болерото, знам, че има кой да ми помогне ъа жилетката Simple Smile:Simple Smile.
Поздрави на всички момичета тук!

А в томболата с какво ли мога да се включа - да измислим нещо и за нас , вашите фенове, недотам чевръсти и производителни...

# 68
  • Мнения: 114
Аница, споко ще помагаме за болерото.

Едно чанте от парченца:

# 69
  • София
  • Мнения: 59
knit Запис и от мен. Пак хубави изпълнения, хубави идеи.... ама общо взето приятно четиво 

И за да не е празен запис, една блузка за моята мама



Питахте за бамбук. Аз също съм чула, че се разтяга, обаче нашия потник със зайче ако и се отпусна след пране, това стана някак си незабележително за мен   Mr. Green

И специално БЛАГОДАРЯ на tuly за идея мартеничка за детска градина. Сега правя часовниче за нашата детска градина - малкия е във възторг   bouquet

# 70
  • Мнения: 4
Инок много красива се е получила блузката. Мама със здраве да си я носи

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3
Инок,мн е красиво!И аз сега плета въздушния калейдоскоп,но другия вариант,без ръкав.....

# 72
  • Мнения: 1 111


записвам се и аз...
Биг Пуфана, прекрасно оформление на темата, да те мотивира и да те вдъхнови от всякъде.Голям труд е било,но си е струвало, определено  newsm10

Инок, с нетърпение ще чакам да споделиш и твоята мартеничка Peace   както ще очаквам и dilqra06 да покаже нещо

хубава идея за томбола-изненада.Аз още размишлявам дали да се включа
 Аз предлагам Биг Пуфана да е "главния шеф-готвач"...


Додо, имам идея и за теб...като видях тези снимки се сетих за вашето плетено дърво,до къде стигна то...та така,сещам се за вашата идея за по-добър изглед около нас
 ,

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 14:38 от tuly

# 73
  • София
  • Мнения: 59
Благодаря на всички   bouquet

tuly използвам случая да те питам, имаш ли схеми за шапчица на мартеница, че аз като не намерих нищо подходящо, реших просто едно цветенце да сложа, ама със шапчица е по-добре...

# 74
  • Мнения: 0
Биг Пуфи,поздравления за новата тема-супер е   smile3501Само пета страничка,а толкова много красоти PeaceИноксче,страхотен осмомартенски подарък си спретнала,но и зайците за мъжа ти са супер  bouquetИ кокерчето с новата премяна е №1 Heart EyesПуфанче,и ти си на финала,чакаме снимки Hug
Намерих един калкулатор за плетиво,надявам се да е полезен http://tamica.ru/loopscalc/.

Общи условия

Активация на акаунт