Фотография 59 тема

  • 28 782
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 863
Диването, не искам  да   те тревожа, но същинската калибрация  няма как да стане  от сайтове  в интернет,   прави се с  устройство, което  за закача  за съответния монитор http://www.adcom.bg/Управление-на-цвета/Калибратори-за-монитори/ … /flypage.tpl.html,  четсно казано  най-добре  да  го направи някой, който  има   опит и е наясно какво прави- сиреч- не го  прави сама  или поне не на  този етап.
Освен това,  аз   ще си позволя  горещо да ти препоръчам да снимаш повече и по -малко да обработваш,  поста на лени не знам  дали стои , но е   добре да го взмеш  за настолни напътствия, само от полза  ще   ти бъде Peace

# 31
  • Мнения: 137
Днес се сетих за тази група  Rolling Eyes http://www.flickr.com/groups/539533@N22/discuss/72157625537673848/
и видях, че е закрита, нямате ли желания да я възобновим Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 521
Диване, Джали е много права за калибрирането  Joy Казвам го, понеже аз вчера казах на мъжа ми, че искам да калибрираме компа, той донесе вечерта устройството за калибрация (нали работим в софтуерна фирма, имаме там вскякави техники дето се казва). Вечерта се кьорихме и пулихме, уж по указания калибрирахме, ама ела сега да видиш какви червени цветове вади монитора, чак се плаша. Нещо много объркахме, та ще трябва и да преинсталираме, понеже нещо се случи с компа, не от калибрацията де, ама знае ли човек..... Като включа монитора към лаптопа,  цветовете са ок, а като е включен към настолния, чак очите може да те заболят от червено. Някой ако знае от какво може да е - да свирка. Та идеята е, че ако не искаш да си отвориш двойна работа, по-добре някой дето разбира да ти го калибрира  hahaha hahaha
Гаргамелчо, браво. Не остана вече от бременността, скоро ще гледаме бебче малко Simple Smile
Госпожице Димитрова, харесва ми снимката, цветове не коментирам ... Simple Smile

# 33
  • Мнения: 694
Запис!  Wink

Това не го проумявам - за коментарите за Рибка. И аз те имам за пример - гледала съм всички твои снимки по няколко пъти. Искам да снимам така. Не знам  за  кой от твоите кадри може да се каже, че е лош. А може би и-мейлът е някаква провокация....

Аз съм си поставила за задача да снимам всеки ден - по препоръка..Но с това, което притежавам като обектив вече ми се плаче... #2gunfire

И все пак поредният опит, съобразен с вчерашните съвети..доколко?!!!!

http://www.flickr.com/photos/58274580@N06/5474050378/

# 34
  • USA
  • Мнения: 559
Ели, аз съм ЗА. Много ти е хубав колажът.

Рибке,  Hug ти си прекрасен човек и фотограф, не се разстройвай. Хора всякакви. Важното е, че целта на кампанията е постигната. Другото е шум.

Лени, така е то, който си го може, си го може. Другите четем.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 593
Лени, така е то, който си го може, си го може. Другите четем.  Mr. Green
Rolling Eyes де да беше така...

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 10:28 от Лeни

# 36
  • Мнения: 702
Решила съм да заформя едно пролетно проектче "22 мига от пролетта" . Има ли други желаещи да се включат ? Идеята е да не се снима всеки ден, а само най- впечатляващи   моменти от идващата пролет т.е. да пресъздадем пролетта в 22 кадъра  Wink


 

# 37
  • Мнения: 1 224
Запис със снимка от днес Simple Smile

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180855_1932144822 … 357_8249423_n.jpg

ПП Как пускате снимките толкова малки с линк отдолу ?  Rolling Eyes

# 38
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Решила съм да заформя едно пролетно проектче "22 мига от пролетта" . Има ли други желаещи да се включат ? Идеята е да не се снима всеки ден, а само най- впечатляващи   моменти от идващата пролет т.е. да пресъздадем пролетта в 22 кадъра  Wink


 
Хубава идея, а и имам нужда да участвам в някой  "обществен" проект  Laughing Ще е обвързан ли с датата на пролетта-22-23 март, или казваме и почваме?  Simple Smile

Трейси, дано оправите скоро цветния проблем, съдейки по моите жълти снимки почвам да си мисля,че мъжът ми също е правил подобни изпълнения без моето знание  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 4 033
Хора, кажете това нормално ли е  - снимам вчера детето до прозореца точно, но пак е тъмно, затова решавам да увелича exposure  - правя го +1, +2, +3, и никакъв видим ефект  newsm78


да си задам пак въпроса, пък дано някой може да ми отговори

Mishinatorka , кликваш на самата снимка, отгоре от share this взимаш BBC кода за съответаната големина

Лени, идея си нямам защо не снимаш, при положение ,че можеш да снимаш толкова добре.Селф,  Ноли,после бебче- варианти много, така, че и да не ти е скучно

# 40
  • USA
  • Мнения: 559
Шоши, аз ще се включа. Много мотивиращо ми действат такива проекти.

# 41
  • Мнения: 702
Решила съм да заформя едно пролетно проектче "22 мига от пролетта" . Има ли други желаещи да се включат ? Идеята е да не се снима всеки ден, а само най- впечатляващи   моменти от идващата пролет т.е. да пресъздадем пролетта в 22 кадъра  Wink


 
Хубава идея, а и имам нужда да участвам в някой  "обществен" проект  Laughing Ще е обвързан ли с датата на пролетта-22-23 март, или казваме и почваме?  Simple Smile

Не, няма да се обвързваме с дати, а с брой катри -  22 за да отговарят на заглавието на проекта Wink Аз моите кокичета си ги обявявам за начало на моят проект. Ако има повече желаещи може да си направим група във фликр или да използваме някоя друга.

# 42
  • Мнения: 571
И аз ще се включила в проекта, ако успея да намеря нещо пролетно тук в пустинята... Mr. Green
Mishinatorka,  видях че имаш фликр, EliG ти е обеснила как да постваш снимка от там. Междувременно, ако апарата ти го позволява снимай в роу за да си оправиш баланса на бялото после.
Аз снимах едно бебе тези дни  Mr. Green Аууууу, как се справяте? Честно казано бая трудно ми се видя...Имам чувството че сесията беше пълен провал. Ако майката разреши, ще кача по-сполучливите снимки, сигурно са с доста кусури...

Рибе, четох и първо се ядосах, после се ухилих....сигурно тая жена разбира от фотография толкова колкото кварталния пес от телешки стейк... Още помня коментара (вече не помня към кого беше) закакво са толкова пари за камера като всичко е размазано и как всички снимки били еднакви, заради същото...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Решила съм да заформя едно пролетно проектче "22 мига от пролетта" . Има ли други желаещи да се включат ? Идеята е да не се снима всеки ден, а само най- впечатляващи   моменти от идващата пролет т.е. да пресъздадем пролетта в 22 кадъра  Wink

Не, няма да се обвързваме с дати, а с брой катри -  22 за да отговарят на заглавието на проекта Wink Аз моите кокичета си ги обявявам за начало на моят проект. Ако има повече желаещи може да си направим група във фликр или да използваме някоя друга.
...тогава и аз моите ги слагам за първи кадър на сета  Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 1 691
Момичета, полудяла ли съм?   Laughing
Обикалям бебешки магазини като луда, гледам шапки, одеялца, роклички. Като ме питат какво търся... ми нещо шарено  Joy
В Джълбо се затрих 4 часа да гледам диадемки, тутута, крилца Grinning
Сега съм се побъркала още повече с идеята си да намеря малко легло за новородено.
Гледах вчера в Хиполенд леглата за кукли, ама едните бяха за близнаци (които между другото може да се разглобят на 2 отделни,  newsm78, пък и бяха в кашон, та не се виждаха, а втория модел беше метален... и не ставаше...
Е туй е близнашкото легло, трябва да го видя сглобено (като размер), то става на 2 отделни. Ако му турна една бяла боя може и да стане, но искам да го поогледам. Не е скъпо, 40 лв някъде беше.


Май, май ще пообиколя още, ако не - при дърводелец  Laughing
И така, като видя магазин, във всяка простотия виждам много важен фото-аксесоар  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт