Отговори
# 30
  • Мнения: 38
То на нея проблемът и беше, че това, което напоследък готвя, не става за диабетици (тя е с диабет).Тя го ядяла и захарта й се повишавала.Ама, мама му стара, не мога да й готвя отделно на нея диетата.Тя яде на всеки 2 часа.Та като се развиках...стана чудо.Писна ми да ти ходя след гъ.а, не съм ти готвачка и прислужница, а и в крайна сметка сина ти ме завря тук и т.н. бабата направо се опули..май не очакваше.След което казва на мъжо.Ама коя жена с три деца и бременна ходи на работа всеки ден, а не си стои в къщи.Вече подивяла й казвам-ако имах къща, щях да си стоя.Това тук е дупка, да стоя и да ти слугувам-няма да стане.Абе, направо кошмар..Малко преди да тръгна, явно се е усетила, защото започна да ми се умилква... #2gunfire
P.S. Явно не си е давала сметка с каква твърда, българска глава си има работа. Joy

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 14:12 от eldra

# 31
  • Мнения: 14
Елдра, само така - не си оставай магарето в калта  Peace
Ти почиваш, ама аз днес съм планирала лазаня, два вида салати, вече повторих вчерашния домашен течен шоколад (това, че ще имаме гости) и за нас за утре смятам една супа топчета да приготвя. Само да не ме мързеше, че от 6ч. съм станала и в този студ до преди малко бях на лекции.

# 32
  • Мнения: 187
eldra хич не ти е лесно.....трябва да се направи нещо по въпроса  Cry......така само ти се тормозиш от цялата ситуация...а си бременна и е задължително да си напълно спокойна.....необходимо е на теб да помагат, а не ти - на всички!!!!! И баба ми е с диабет и още сумати болести и е над 80г. и сама си готви диетични храни, които трябва да яде.....всеки може ако поиска.....

# 33
  • Мнения: 0
Милата Елдра, направо не си за завиждане. Аз като си преставя, че има една баба вкъщи, която се старае всячески да угоди и пак ме вбесява непрекъснато - създадена да мрънка, за всичко и винаги  Close, а това чудо не мога да си го представя. Дано бързо се махнете от нейната къща, нали беше споделила, че имаш надежди, че някой ден и това ще стане... Peace
Ваче, благодаря ти. Аз се чудих, защото обикновените са по-твърдички и по трудно попиват в сравнение с чаените примерно  Wink

# 34
  • Мнения: 722
Елдра, защо така си го свикнала това чудовище? Сега зор ще отвикне от готованщина.
Мацки, много ми се вие свят днес. Дали е нормално? Уж имало магнитни бури, много не вярвам в тези глупости. Преди час се обадих на брат ми да дойде да ми измери кръвното, още си чакам /от съседния блок да дойде де, не от кой знае къде/.
Като се замисля, много е добре, че живеем самостоятелно. Един банков призрак ме дебне ежемесечно на 12-то число, ама явно е по-малкото зло.

# 35
  • Мнения: 2 456
МамаЗвярке, можеш сама да си го измериш. Взимаш една линийка, слагаш си я на ръката, където си усещаш пулса и караш малкото зверче да държи. С косъм или конец и провесен пръстен на него започваш да движиш по линийката. Където започне да се движи пръстена много интензивно, там са границите.
Този начин ми го каза свекърва ми, защото аз нямам апарат за кръвно вкъщи, а често ми се вие свят.

# 36
  • Мнения: 13
Елдра, не ти завиждам, аз бях така до преди 2 години, когато се изнесоха на село и свекър ми и свекървата. Всеки се прибираше преди мен, но полягваха пред телевизора и ме чакаха да се прибера към 8 вечерта, за да сготвя, да им сложа масата, да оправя детето, да пусна пералнята....докато през това време те са се нахранили, аз да вдигна и масата и да измия чиниите, а преалнята вече е изпрала, та да простра и дрехите....и си лягах благополучно към 2ч, детето се будеше нощем и ставаше в 6 сутринта.....и хоп отначало. Незнаех на кой свят съм Shocked
Сега вече не е така, сами сме си и когато и каквото сготвя, понякога излизаме, понякога поръчваме и така...
Но и сега като им ходим на гости на село, все чакат аз да сготвя, да сложа и да вдигна, да измия чиниите, та чак свекито има наглостта да ми каже "Като влезеш да се къпеш, измии и банята, че нали не си гнуслива, пък аз не мога". Представяте ли си?!?
Те затова и не ходим. Ходим да ги видим 2 пъти в годината, като последния път се направих на ударена и наравно с тях си пих кафето с вдигнати крака до обяд и на обяд излезнах с детето по гости, а те да се оправят, да ми ядат краката като ги мързи....

# 37
  • Мнения: 38
Миличка, всеки път на 12 число си спомняй за мен и ще даваш паричките с радост.Свекървата стигна до там, че каза на мъжо, че тя ми била плащала лекарите и щяла да плати 1200 евро за раждането.Е, побеснях отново.Та, нали нейното внуче ще раждам-да плаща.Децата сама съм си отгледала, а не съм взела жена и не съм тръгнала на работа (което е много по-лесно).Загърбила съм си живота в последните 15 г. да ги направя хора...Е, казах на мъжо, че ако не им изнася, заминавам за България да раждам там. Млъкнаха веднага. Та нали после в документите ще пише място на раждане София, БГ.Мамичката им...Сменям темата, че направо съм бясна от сутринта, а това е много лошо за бебо.
Завиждам ви за срещичката следобед. Да пишете веднага.. Wink

# 38
  • Мнения: 722
Чин, хич не вярвам на този метод. Ще го дочакам аз брата, той се кани да яде кекс у нас, та със сигурност ще дойде.
Мама Нанка, ами така е, те си мислят, че като живееш у тях, ставаш прислужница. Моята веднъж се изцепи, че като ида у тях на гости, съм длъжна да стана рано, да изчистя и да направя закуска. Познай дали... Тя и щерка й лежат с две леви отзад, аз съм била длъжна. Аз затова отначало поставих условие - на квартира, но сами. И дори първото дете под наем го гледах цяла година.
Елдра, ако знаеш колко си права Hug И аз се радвам, че настоях да стане на моята.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 232
Орнела, аз ги смилам обикновените.  Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 13 232
Елдра... Shocked Shocked изобщо не допусках, че с такъв дзвер си имаш работа..  Shocked

Момичета, някоя да вземе фото, че моите са големи апарати и нямаше как да мъкня цял ден на работа  Confused

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Ваче, много готино място изглежда, еххх, прищя ми се вече да е топло и зелено. Не, че ходим по планините особено (да не кажа хич)  Laughing, но сега ужасно ми се иска да се разпльокам на слънчице.

Къдрокоска, мерси, наистина имаш добри идеи, ние правихме само топчета и Пижо и Пенда. Първите цветенца с халкичка ли са в средата?

Елдра, егати глупостите е наприказвала свекърва ти заради липсата на ядене в един единствен ден.  Shocked Не заслужава изобщо да готвиш повече за нея. Връчваш й една книжка "Рецепти за диабетици" и да се оправя. То пък и претенции чак какво да е сготвено!

# 42
  • Мнения: 38
Шунче, ама то не че липсваше.Имаше останал постен гювеч от вчера+снощи пържих кюфтета и картофки+супичката от пуйка+кекс с портокалови корички.В петък, обаче, бабата не яде месо,а картофите и кекса й вдигали захарта.И понеже само душеше кюфтетата, та не издържа и започна да мърмори, а аз просто не й останах длъжна. hahaha

# 43
  • Мнения: 722
Че то цяло меню сготвено е имало! На това липса на храна ли му викат вече! Мале, аз готвя веднъж на два дни и ми иде голям зор... Ама сме двама +малка госпожица.
Да седи на пълен пост, като е петък/гладна тоест/. Ама и наглост.

# 44
  • Мнения: 38
Мамче Звярче, то затова си дадох почивка от готвене днес.Реших, че имаме ядене, а то какво стана. Излезе ми през носа. Май съм я свикнала и дa й е пресно сготвеничко.. #2gunfire.

Общи условия

Активация на акаунт