Отговори
# 60
  • Мнения: 722
Бибито, естествено, че МОЖЕ болничен и без хоспитализация. Минаваш специализирана ЛКК и ти издават продължение, като преди това АГ ти пусне 14 дни еднолично. Аз така ползвам в момента продължение. Кой ви лъже така...

# 61
  • Мнения: 4 420
Мама Звярка мен ме съмнява, че ги карат повечето мами да лежат в болница, за да си взема самата болница парички по здравна каса. А иначе може да си в болничен и без да лежиш. Има много причини поради, които една бременна не може да ходи на работа, но пък не е необходим престой в болница.
Ето примерно при моята скъсена шийка и да лежа в болница не може да ми се помогне, но пък не мога да ходя на работа, защото е противопоказно.
Всеки лекар си прави каквото му е изгодно.
Ей, ама ще ви бия, само за ядене говорите. Аз сега почвам да се чудя какво ми се хапва. АААА ама после вие ще ми сваляте килцата  Joy Joy Joy

# 62
  • Мнения: 71
Чин страхотна темичка отново   bouquet ooooh!

Елдра те такова животно като твоето нема !!!

Орнела що не й кажеш да си гледа работата?!Направи си това,което ти искаш.Все пак за теб това са важни неща.И не се ядосвай   bouquet

Обаче стигам до извода,че всички имате кошмарни свекърви...ужас!

Ана Цвети благодаря за инфото относно кърменето.Наистина ми беше много полезно да прочета тези неща и сега ми е още по-спокойно     bouquet

Дарка мен на нито една първа страница ме няма,но не ми и дреме.Какъв е тоя бяс да го има някой задължително на първа страница...не мога да разбера.

Бюти дай я тая рецепта за течен шоколад...че само ми текат лигите ...

# 63
  • Мнения: 12
Бибито, естествено, че МОЖЕ болничен и без хоспитализация. Минаваш специализирана ЛКК и ти издават продължение, като преди това АГ ти пусне 14 дни еднолично. Аз така ползвам в момента продължение. Кой ви лъже така...

 newsm09 ох мале май че аз не се изразих правилно. Те ще ми го издадат с продължение чрез ЛКК, но за първоначалния бях в  болница. Е аз си бях за болница защото имах болки и бях там на системии сега ще ми го удължат до края на бременността, за да не се натоварвам. дано сега да съм го обяснила по - добре, че каквато съм. Все се опитвам да се обоснова, пък не ми се получава  Crazy
Съжалявам ако съм объркала някой  Blush

# 64
  • Мнения: 722
Деска, аз съм същия случай - полза от болница няма, а на работа - не бива /особено ако трябва да пътувам насам-натам из региона, както често се случва да мина 100 км на ден/.
Ами естествено, че за парите от касата иде реч, ама...

# 65
  • Мнения: 7
здравейте момичета, и аз съм от тези които повече ви четът,но бих искала да се присъединя към вас. Терминът ми е 17.06 и очакваме момче за сега. Ще се радвам някоя от вас ако ме добави.
За болничните и аз съм някаде от 3м. в болничен и не съм била в болница. Ако искате да си следите как стоят нещата с болничния може да си взвмете ПИК код от НОИ и на този адрес https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp   да проверявате.
Това е от мен за сега  Hug

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
deskatta, аз ще правя кюфтета днес явно. За малко излязох днес и във входа така миришеше на кюфтета, лиги ми потекоха.  Crazy Та следвайки съвета на Цвети да не се натоварваме, накупих сто неща и се прибрах с пълни торби.  Joy Добре, че нищо не ме боли все пак.

# 67
  • Мнения: 14
Идва шоколада, обършете си муцунките  Laughing
1 ч.ч. пудра захар
1 пакет сухо мляко
1 пакет меко краве масло
какао за цвят
1 ванилия
1/2 ч.ч. топла вода
Разбива се с пасатора в дълбок съд. Количеството е малко - излизат 4 миниатюрни чашки, но пък е много сладко и е достатъчно като порция. Трябва да стегне в хладилника - ако се сдържите 1 вечер, иначе и течен става за ядене, ама не е естетично  Flutter

Елдра, в петък месо не ядяла...  Леле, Господ да ти е на помощ! Официално обещавам да не се оплаквам от забележките на моята свеки!

Да добавя - хванах цаката на желязото - ако го пия през деня след ядене не ме тормози така сърцебиенето, защото гледам да си намеря занимание за следващите 2-3 часа и минава  Peace А когато директно си легна и само за това мисля.

# 68
  • Мнения: 149
Елдра, Орнела - направо се чудя как издържате!
Кураж момичета и не им се давайте!  Hug

Аз съм раснала и без баба в къщи, та си бях казала, че ще държа да сме си отделно...Слава богу намерих си и мъж, който ме подкрепя, даже се налага понякога аз да защитавам майка му пред него. Да не говорим, че имам 2 свекърви. С едната почти не се виждаме (слава богу), а другата много ми помага, но все пак не бих издържала повече от няколко дни да сме в 1 къща. Макар че, да си имаш баба вкъщи да има и някои плюсове, разбира се зависи от нея...

Здравей Силве!

Отивам да си правя оризчето със спанак..макар че мъжо има да му се мръщи...
Пийнете една (безалкохонлна) биричка и за мен момичета...Ех Хеппи, колко ми е любимо...

# 69
  • Мнения: 12
Ако искате да си следите как стоят нещата с болничния може да си взвмете ПИК код от НОИ и на този адрес https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp   да проверявате.
Това е от мен за сега  Hug
Добре дошла   bouquet  с пожелание за лека бременност.
Ама на мене не ми го отваря  Whistling

# 70
  • Мнения: 4 420
Силве добре дошла. След малко ще те добавя на първа страница.
Шунка, ти на среща няма ли да ходиш. Какви са тези кюфтенца. А бе май като ми каза ще взема да накарам Марти утре да направи едни. Въпреки, че вече си поръчах пилешка супа и пиле с ориз. Мойто мъж сега дебютира в кухнята и се справя страхотно.
(а пък сега си направих едно 3 в 1 и биксвитки еверест хрупам  hahaha hahaha hahaha)
Теди и аз имам някаква рецепта за шоколад, но твоята веднага влиза във файлчето БГ Мама и като му дойде реда ще бъде опитано (мммм и то няколко дози така като гледам).
Елдра, не се ядосвай. Не доставяй удоволствие на бабето. Ти си бясна, пък на нея нищо й няма. Вдигаш гордо глава и се правиш, че не я виждаш. Игнор му е майката.

ПП. Някоя мама вече се е погрижила за Силвето.   bouquet

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 16:50 от deskatta

# 71
  • Мнения: 2 837
Пак много пишете Simple Smile
Силвето, добре дошла, качих те на първа страничка.
Софиянки, приятна среща днес, после чакаме фотообмена Simple Smile
Елдра, наистина ужасна работа е станала днес - искрено ти съчувствам - вместо да си починеш, са ти вдигнали кръвното. У нас е почти същото с баща ми, но той поне се очаква да си иде на село по някое време, но забелязвам, че съм на ръба на силите си. За съжаление на него и скандал не мога да му вдигна, защото нищо не прихваща,а и накрая аз се разстройвам, а той си кара по старому Sad

П.П. Моля, момичета, четете в началото на темата какво пише за добавянето - няма кой да следи постоянно кой се появява, за колко и да вписва. Всъщност на първа страничка има хора, които май не са писали от 10 теми насам, така че наистина важното е дали сме част от дискусиите, а не другото.

# 72
  • Мнения: 7
Благодаря момимечета за топлото посрещане...  а и за първата страничка  Wink
Бибито пробвай пак https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp не знам защо не ти го отваря на мен го отваря.

# 73
  • Мнения: 2 197
Ей,браво на вас.Ама аз си знаех,че докато се прибера вече ще сте започнали новата тема,но чак 5 страничка... Wink
Да публикувате снимки от срещичката ви в албумчето photo,че и аз искам,ама нямаа.... Rolling Eyes
Чин,малко остава.Кажи-речи 3 месеца(и малко повече) до срещата с бебоците.Да се живи и здрави и да си стоят на топличко до края в коремчетата на мамите,пък другото са бели кахъри. baby_neutral
Добре дошла,Силве wavey
Орнелка,Елдра-пълен игнор наистина на тия свекита и повече спокойствие.

# 74
  • Мнения: 215
Здравейте мами Hug
Чета активно но се включвам за първи път.По принцип съм все в лежащо положение,с две съкровища близначки,в 24г.с и малко.Срам не срам но не мога да си направя линийката с бебките,стигам до финал но след това #Crazy.Аз съм скарана с технологийте признавам,ще бъда благодарна ако ми кажете какво трябва да направя след като си оформя лентичката.
От вчера съм с едни боцкащи болки във влагалището и срамната кост,едни връзки се дърпат от ляво,от дясно #Crazy,лекарите казват,че е нормално но доста си ме е страх,моите бебки са от инвитро,след 6 години ходене по мъките,та сега и да кихна и изпадам в ужас.
Ще се радвам да ме приемете сред вас,писах в темата за близнаците,но там мамите вече говорят за пеленки и млекца,абе общо взето съм си неориентирана и не знам къде какво да питам.Иначе чета всичко и навсякъде #Crazy
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт