За тези с тежък ПМС

  • 45 314
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 114
Даааааа, всичко е умножено по девет. Нерви, депресия, кръв, сълзи. После все едно нищо не е било.

# 151
  • Мнения: 2 786
Като чета какви симптоми описвате по време на ПМС и направо чукам на дърво, че при мен минава толкова леко, почти неусетно  Crazy Почти, защото не ме подминава засиления апетит и то за захарни изделия.  Mr. Green

# 152
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз пък от 2-3 години насам умирам от главоболие или предния ден или деня в който ми идва.Ама зверско , омаломощаващо главоболие , сякаш шло ми се забива в окото и се върти из мозъка ми и чак ми се гади от болка.Никакви болкоуспокояващи не ми помагат.Преди не беше така никога не съм имала проблеми при цикъла , нито ме боли , нито съм нервна , абе нищо и сега това главоболие ужас , сигурно е от напредване на възрастта  newsm78

# 153
  • София
  • Мнения: 18 679
Последният месец беше уникален. Никакъв ПМС, никакъв. Самият цикъл и него не го усетих, никакви болки, никакви ексцесии. А сега някой да ми обясни защо аджеба веднъж така, веднъж ина4е. Ще ми се да знам, ако зависи от мен...Но не се сещам да съм правила нещо по-разли4но този месец от предния примерно Thinking

# 154
  • Мнения: 702
При мен се е случвало в различни години така да се редуват, един път много силни болки и ПМС, друг път нищо.

А за главоболието, мисля че може да е мигренозно нещо, може с годините да се получи, при мен също се е случвало ден два преди да ми дойде, точно такова сякаш ти се забива в едното око и човърка, човърка...

Чувала съм, че може да зависи от храната и от течностите, които приемаме, но не знам дали им анещо вярно във връзка с редуването на болките.

Аз съм припадала от болки мн пъти. Иначе ПМС-то ми е голяма лудница, но сигурно след бременността, ще ми се стори като лек полъх на лудостта хахаахх

# 155
  • Мнения: 3 114
Пристъпните главоболия, описани по този начин са мигренозни да и не е лошо да се направи консултация. Аз съм с мигрена от няколко години. Много неприятно, а и не е за подценяване, защото трябва да се изключи друг проблем.

# 156
  • Мнения: 1 849
Пристъпните главоболия, описани по този начин са мигренозни да и не е лошо да се направи консултация. Аз съм с мигрена от няколко години. Много неприятно, а и не е за подценяване, защото трябва да се изключи друг проблем.
А при какъв доктор се ходи и можеш ли да препоръчаш такъв за София?   bouquet

# 157
  • Мнения: 702
Невролог или при личния.

# 158
  • Мнения: 3 114
Първо при личния за направление. ВМА - всички невролози са добри. Аз лично ходя при д-р Йотова.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 14:12 от Michael@

# 159
  • Мнения: 1 849
Мерси, мацки!   bouquet

# 160
  • София
  • Мнения: 2 381
Моя позната наскоро ми каза, че пие ФЕМИКУР и много й помагало. Тя имала кръвоизиви и тежък ПМС, но не съм я питала за подробности.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз съм с диагностицирана мигрена от преди години , но нищо не ми помага , но мисълта ми беше че преди 2.3 години нямах такива мигренозни пристъпи по време на цикъл , а сега задължително ги имам.

# 162
  • Мнения: 3 114
Di, и аз съм диагностицирана и ми предписаха Талопам. Помага ми много. След раждането главоболието беше непоносимо особено преди цикъл. Като от удар по главата.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 127
Мише , благодаря ще попитам личната за това лекарство и ще пробвам.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 957
Последният месец беше уникален. Никакъв ПМС, никакъв. Самият цикъл и него не го усетих, никакви болки, никакви ексцесии. А сега някой да ми обясни защо аджеба веднъж така, веднъж ина4е. Ще ми се да знам, ако зависи от мен...Но не се сещам да съм правила нещо по-разли4но този месец от предния примерно Thinking

Всичко е от нивата на хормоните. Може да е бил ановулаторен (пу-пу-пу, през пазвата, де).
Обясненията, които цитира Фрики, са приемливи, но защо един скандалец, един ползотворен шопинг и/или един голям шоколад опрявят нещата?

П.П. Що за лекарство е това - фемикур,  Laughing?!

Общи условия

Активация на акаунт