За тези с тежък ПМС

  • 45 254
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 114
И аз много се смях - Фемикур. Много подходящо име.

# 166
  • Мнения: 274
Подуване, нервни кризи тип " смях през сълзи", ненормален апетит, главоболия...не ми се изрежда повече. След две бременности и раждания /нормални/ нищичко не се е променило. Вече се замислям за хистеректомия по желание.
За този "Фемикур" не бях чувала, ще поразровя.

# 167
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 182
Аз освен ПМС и сутрин като стана съм в ужасно настроение.И изобщо като цяло съм доста избухлива.Но мъжът ми е точно моята противоположност-тих,търпелив,кротък и това ни спасява.Аз си намилам,той си мълчи и като ми мине,може да ми трие сол на главата,колкото си иска.Той си ме познава и сутрин,преди да си изпия кафето,изобщо не ме и заговаря.  Crazy
По време на бременността тотално изтрещях и пих няколко пъти седатив пс,ама не помагаше особено.  Laughing

# 168
  • Мнения: 17 546
Di, и аз съм диагностицирана и ми предписаха Талопам. Помага ми много.
Помага ли?! Не ща да чуя за него!  Naughty Този Талопам има един метър листовка със странични ефекти! Ужасен е!!!! Какво ли не ми се случи от него! Днес бях на доктор и го спрях, защото последната "екстра", която получих, е подуване на ларингса! Егати ooooh! предпочитам всичко друго, освен добавките, които получих с пиенето на това лекарство, всичките до една супер неприятни. Чувствам се като отровена с него! По-ужасно лекарство не съм пила през живота си!! Сега пия лекарство за алергия, за да се спася от действието на това ужасно лекарство.

# 169
  • Мнения: 3 114
Съжалявам, че така ти е подействало. Веднага ли разви тези симптоми? На мен нищо ми няма за сега. Не съм чела страничните реакции, защото мога да ги развия до една като ги видя.

# 170
  • Мнения: 17 546
Бавно и методично от 28-ми юни до тази сряда, когато просто от раз го спрях заради оток на ларингса. Аз ги прочетох, след като започнаха все по-необичайни неща взеха да ми се случват. Но след проблем с дишането и странно усещане в гърлото, вече сериозно се замислих, че става нещо нередно. Сега, вече два дни не го пия и все още имам проблем с преглъщането. Устата и езикът ми са изтръпнали леко. Днес ходих да ми вземат кръв и все още пия Зенаро за алергичната реакция, което се пие по 1 таблетка дневно, но Личният ми лекар май се презастрахова, и препоръча по 1 сутрин, и 1 вечер заради необичайната реакция. Явно с натрупването на Талопам, се задълбочиха страничните му ефекти. Sad Много неприятно беше!
Първото нещо, което ми направи впечатление, беше проблем със светлината сутрин. Като изляза от затъмнената ни спалня на светло, все едно влизах в дискотека със силни мигащи бели светлини. Този ефект рязко намаля след спирането на лекарството.

# 171
  • Мнения: 3 114
Ще бъда нащрек за подобни усещания. Сега какво пиеш за мигрената?

# 172
  • Мнения: 1 463
Пих 1 месец масло от нощна иглика против болки при ПМС.Подейства много добре.
И тинктура №1 от д-рПашкулев. нормализира ми се цикълът.

# 173
  • Мнения: 19 527
Това масло от нощна иглика къде може да се намери в БГ? Има ли го по аптеките?

# 174
  • Мнения: 405


Обясненията, които цитира Фрики, са приемливи, но защо един скандалец, един ползотворен шопинг и/или един голям шоколад опрявят нещата?

П.П. Що за лекарство е това - фемикур,  Laughing?!

Много добър въпрос !! Може би защото се разсейваме с нещо, което ни прави щастливи, или изпускаме напрежението и това временно облекчава нещата... до следващия път.


ФЕМИКУР - т'ва е направо виц  Joy Joy Joy


А какво казвате за мигрената? Аз имам 1 ден преди цикъл ужасна мигрена, почти всеки месец. Не съм открила в месеците в които нямам главоболие на какво се дължи.
Пия Солпадеин, единствено той ми помага.

Защо трябва да се ходи на лекар за това, нали мигрената била нелечима? Какво по-различно ще ми кажат от това да ми предпишат хапче да пия след като ме заболи главата? Симптом на какви други заболявания би била?

# 175
  • Мнения: 3 114
Мигрената е лечима и може да бъде симптом на много заболявания. Ето ти моето за пример - пролапс на митралната клапа.
Може да е сигнал за скокове на кръвното, което задължително трябва да се регулира! Много опасно състояние.

# 176
  • Мнения: 405
Благодаря ти, Michael@ !

# 177
  • Мнения: 6 243
Това масло от нощна иглика къде може да се намери в БГ? Има ли го по аптеките?
Има го. В аптеки "Марешки" например - Prim Oil - 100 капсули - 14,50 лв.

"Фемикур" звучи ужасно, съгласна съм, но билката, която съдържа - Vitex Agnus Castus, я има и в други, доста по-нормално озаглавени продукти - например "Агнес". Дават я с много добро действие при туширане на неприятните симптоми на ПМС. Тук, във форума, има тема при репродуктивното здраве, където се обсъжда действието й, предимно в насока за нормализиране хормоналните нива, а оттам - положително повлиявяне на разни дисфункции.

Имало е един продукт - Фемифорт, който съдържа и екстракт от Витекс, и от вечерна иглика, но в моментан е се внася и не се предлага в аптечната мрежа. Иначе е бил добре за ПМС, като гледам, защото съдържа и витамини от В групата, и магнезий. Ама няма, и в склада няма.

Аз пия "Агнес" от тоя месец, но трябва да мине поне няколко месеца, за да има ефект, щото като всяка билка, се иска натрупване.

# 178
  • София
  • Мнения: 2 217
Подуване, нервни кризи тип " смях през сълзи", ненормален апетит, главоболия...не ми се изрежда повече. След две бременности и раждания /нормални/ нищичко не се е променило. Вече се замислям за хистеректомия по желание.


Все едно съм го писала аз, само че съм с три нормални раждания. Освен, че ми се нормализира перисталтиката след ражданията, всичко друго си остана, че и по-зле стана май...Само болки нямам по време на цикъл. Но психо-емоционалното състояние, зверският глад дни наред и ужасяващото главоболие - тук и завинаги.....Ей сега съм точно в това състояние.....

# 179
  • Мнения: 7 947
Допреди около две години - не усещах, че ми идва. Но от този период насам - усещам, че ставам много зла около седмица преди да ми дойде. Една нервна, избухлива и сприхава. Не си внушавам, други също го забелязват. Значи е зле... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт